Kil Maskesi Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır? Cilde Faydaları Nelerdir?

  22.11.2020
  955
  Kil Maskesi Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır? Cilde Faydaları Nelerdir?

  Kil Maskesi Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır? Cilde Faydaları Nelerdir? Artık zamansız şekilde rağbet gören ve her daim cilt bakımında adı geçen ürünlerden biri olduğu kabul ettiğimiz kil maskesi yeni trend olan ürünlerin oldukça ötesinde. Cilde olan faydalarını saymakla bitiremediğimiz bu ürünü hala keşfetmeyenler veya neye iyi geldiğini deneyimlememiş olanlar içinse detaylarıyla birlikte kil maskesi faydaları konusu yazımızda sizi bekliyor.

  Kil Maskesi Nedir?

  Güne içinde saatler boyunca yüzümüzde kalan makyaj ve maruz kaldığımız türlü çevresel etmenler, her ne kadar temizleyici ürünler kullansak bile gözeneklerin tıkanmasına ve beraberinde pek çok cilt sorununa neden oluyor. Gözeneklerin etkin bir şekilde temizlendiğinden emin olmak güç olsa da kil maskesinin cilde faydaları tam bu noktada kurtarıcı olabiliyor.

  Siz de arındırıcı özelliğe sahip bir cilt bakım ürünü arıyorsanız, kirden ve makyaj kalıntılarından etkin şekilde temizlenmiş bir cilt için kil maskesine şans verebilir, daha genç, sorunsuz, parlak, berrak ve arınmış bir görünüme sahip olabilirsiniz.

  Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir?

  Elbette konu maskelerden açılınca ilk soru kil maskesi ne işe yarar oluyor, ancak asırlardır pek çok sorun karşısında veya cilt bakımında sayısız kişi tarafından kullanılarak onay almış olan bu güvenilir içeriğin cildin ihtiyacı olan hemen her bileşene ve etkiye sahip olduğu biliniyor. Doğallığı ve eski bir geçmişe sahip olmasıyla güven kazanan maskenin, temelde cildin üst katmanlarından ölü hücreler dahil olmak üzere pek çok zararlı etmeni temizlediği ve bu şekilde etki sağladığı biliniyor.

  • Cildin solgun görünümünü canlandırır, daha parlak bir görüntü verir.
  • Ciltte detoks etkisi yaratır, özellikle ölü deriden arındırmasıyla sağlıklı görünümü destekler.
  • Kömür içeren versiyonlarıyla cildin parlaklığını arttırır.
  • Yağlı cilt tipine sahip olanlar tarafından güvenle kullanılabilir, cildi kurutmadan matlık sağlar.
  • Cildi derinlemesine temizler, daha temiz, arınmış ve sıkı gözenekler vaat eder.
  • Cildin dönem dönem hassaslaşması için yatıştırıcı etkiler sağlar, kış gibi cildin hassaslaştığı dönemlerde de tahrişi nazik bakımla önler.
  • Cilt tonunu dengeler, genel olarak cildin daha aydınlık ve beyazlamış görünmesini sağlarken cilt kusurlarının neden olduğu lekeleri de eşitler.

  Kil Maskesi Nasıl Kullanılır?

  Ev ortamında kendi hazırladığın maskeler için de hazır paketli olarak satın aldığın maskeler için de temelde kullanım şekli oldukça benzerdir. Kil maskesi nasıl uygulanır sorusunun yanıtı kişinin ihtiyacına bağlı olarak ayarlanabilmekte, yoğun sorunları olanların haftada 2 ila 3, rutin bakımına kili dahil etmek isteyenlerin haftada 1-2 kere bu maskelerden yararlanması uygundur.

  Maske uygulamasından önce cildin cilt tipine uygun temizleyici ürünlerle genel olarak temizlenmesi ve özellikle makyajın çıkarılmış olması gerekmekte. Sonrasında nemli yüze direkt uygulayabileceğiniz maskeyi göz ve ağız çevresini koruyarak tüm yüz geneline sürebilir, 10 ila 15 dakika kadar kuruması için bekleyerek etki etmesini sağlayabilirsiniz.

  Maskenin yıkanmasından sonra kendi cildinize uygun bir tonik ve nemlendiriciyi uygulayarak bakım rutinini tamamlayabilir, kapsamlı şekilde cildi arındırabilirsiniz.

  En İyi Kil Maskesi Hangisi?

  Evinizin ortamında kil maskesi hazırlanışı ile son derece pratik bir uygulama imkanı sunan maskenin dileyenler için hazır olarak satılan paketli versiyonları da bulunuyor. Kil maskesini farklı türde killeri satıp suyla karıştırarak cilde uygulamanız mümkün, ancak farklı bileşenlerle içeriği desteklenen ve uygun oranlarda karıştırılarak hazırlanmış olan maskeleri de temin edebilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

  Bu konuda en çok tercih edilen ve en iyi kil maskesi olarak bilinen seçenekler ise şu şekilde:

  L’Oréal Paris Saf Kil Maskeleri

  Beslenmeden strese makyajdan kire maruz kalmaya kadar pek çok nedenden dolayı kil maskesi kullananlar tarafından favoriler arasında gösterilen L’Oréal Paris ürünleri, farklı cilt tiplerine ve farklı ihtiyaçlara göre farklı ürünlerle karşımıza çıkmaktadır. Saf kil detoks, saf kil arındırıcı, saf kil peeling, saf kil eşitleyici ve saf kil siyah nokta karşıtı gibi örnekleri bulunan bu kil maskeleri serisinin hem tek başına hem çoklu şekilde uygulanması, böylece kişinin kendi sorunlarına özel bir cilt bakımı programı oluşturması mümkün.

  Temelde saf kil, Montmorillonit kili ve Rhassoul kili içeren bu maskelerin her biri cildi mineraller ile desteklemekte, böylece elementleriyle daha kusursuz bir cilt sağlamaktadır.

  Siz de kendi hazırladığınız veya denediğiniz kil maskelerini bizlerle paylaşarak ne gibi sonuçlar aldığınızı yazabilir, böylece maskeyi denemek isteyen diğer takipçilere yardımcı olabilirsiniz.

   

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.