Koltuk Altı Tüyleri İçin Doğal Çözüm Nedir? Evde Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulmanın Kolay Yolları

  31.01.2021
  11.472
  Koltuk Altı Tüyleri İçin Doğal Çözüm Nedir? Evde Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulmanın Kolay Yolları

  Koltuk Altı Tüyleri İçin Doğal Çözüm Nedir? Evde Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulmanın Kolay Yolları? Koltuk altı bölgesindeki tüylerden kurtulmaya çalışmak veya böylesi hassas bir bölgede her seferinde epilasyon uygulamak zorunda kalmak bir hayli can sıkıcı olabilir. Ancak koltuk altı tüyleri doğal çözüm yöntemleriyle büyük ölçüde yok edilebilmekte, haliyle kimyasallara veya büyük masraflara gerek kalmamaktadır. Koltuk altı tüyleri evde nasıl alınır diyenlerin mutlaka okuması gereken bu rehberimizle sizlerleyiz.

  Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

  Koltuk altı gibi son derece hassas ve görünür bir bölgenin her daim hijyenik olması ve estetik açıdan daha rahat bir his vermesi için pürüzsüz ve tüysüz olması istenmekte, ancak evde koltuk altı tüyleri almanın yollarına hakim olmayanları pek çok riskli yöntem beklemektedir.

  Kesin sonuç vaat eden yöntemlerin başında lazer epilasyon yöntemi gelmekte, bu yöntemi tercih edenler birkaç ay boyunca düzenli şekilde güzellik salonları ve kliniklerde uygulanan lazer ışınlarıyla neredeyse ömür boyu pürüzsüz bir koltuk altına sahip olabilmektedir.

  Ev ortamında uygulanabilecek yöntemlere bakıldığındaysa özellikle tüy dökücü kremler dikkat çekmekte, tüylerde azalma vaat eden bu ürünlerin ne yazık ki etkileri genellikle kısıtlı kalmaktadır.

  Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır?

  Kendi başınıza uygulayabileceğiniz ve koltuk altı tüyleri nasıl alınır sorusunun yanıtı olan yöntemler içerisinde ağda, cımbız, epilasyon makinesi ve jilet gibi farklı ve geleneksel seçenekler yer alır. Zamanı kısıtlı olan veya tüyleri acısız şekilde yok etmek isteyenler için jilet kullanımı oldukça pratik olabilir ancak cildi tahriş etme ihtimali bulunan bu yöntem uzun vadeli sonuç vermemesi nedeniyle de sık tercih edilmemektedir.

  Ağda bir diğer klasikleşen ve güven veren yöntem olsa da hem acılı hem zorlu bir işlem olduğu için genellikle farklı alternatiflere yöneldiği görülmekte ve koltuk altı kıllarına kesin çözüm yöntemleri yeniden merak konusu haline gelmektedir.

  Koltuk Altı Tüylerini Doğal Yöntemlerle Yok Etmenin Faydaları Nelerdir?

  Evde uygulanabilen ve tüyleri seyreltmek veya yok etmek için uygulanan farklı yöntemler bulunmakta, bunların her birinin ne kadar sürede etki ettiği değişken olmaktadır. Uygulama şekilleri doğal ve bitkisel olduğu için tüyleri azaltırken aynı zamanda cildi nemle besleyen, pürüzsüzleştiren ve renk dengeleyen bu yöntemler, haliyle yalnızca kolay uygulanabilir, risksiz ve düşük maliyetli olmalarıyla değil, cilde olan faydalarıyla da avantajlı görülürler.

  Koltuk Altı Tüylerini Engellemek İçin Evde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

  Tüylerin uzamasının önüne geçmek ve doğal yöntemlerle koltuk altı tüylerini azaltmak mümkün olmakta, bu yöntem için kullanılan temel malzeme ise zerdeçal olmaktadır. Tüy azaltan bu karışım için gerekli malzemeler şu şekilde:

  • 1 çay kaşığı (5 gr.) toz zerdeçal
  • Birkaç kaşık su

  Su ve zerdeçalı yoğun kıvamlı ve homojen bir macun elde edene dek karıştırın ve temizleyip kuruladığınız koltuk altı bölgesine uygulayıp 20 ila 30 dakika kadar bekleyiniz. Yeterince beklettikten sonra ılık ve bol suyla duruladığınız karışımdan en iyi sonucu almak için işlemi 2 ila 3 günde bir yinelemeyi unutmayınız.

  Badem Yağı Koltuk Altı Tüylerini Azaltır mı?

  Tüyleri seyreltme ve inceltme konusunda etkili bir diğer bitkisel ürün olan badem yağı, uygulandığı bölgede cildi de beslemesi ve güzelleştirmesiyle ön plana çıkmaktadır. Aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz bu yağı koltuk altı tüylerini yok etmek için doğal yöntem olarak tercih etmeniz halinde, öncelikle ilgili bölgeyi temizleyip iyice kurulamanız, sonrasında yağı uygulayarak yarım saat kadar bekletmeniz ve yıkayarak durulama yapmanız yeterli olmaktadır. Etkiyi görebilmek adına düzenli yapmanız gereken bu yöntem için her 2 günde bir uygulama yapmak ideal olmaktadır.

  Limon ve Şeker ile Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır?

  Koltuk altı tüylerine veda etmenin bilinen en kolay yollarından biri olan geleneksel ağdaları evde yapmak son derece kolay ve düşük maliyetlidir. Bu yöntem için 1 bardak toz şekerin üzerine yarım limonun suyunu sıkmanız ve karıştırdığınız bu karışımı şeker tamamen çözülüp eriyene dek orta şiddetli ateş üzerinde ısıtmanız yeterli olmaktadır. Karışım macun kıvamı aldığında hazır hale geldiği anlaşılmakta, ancak hala sıcak olduğu ve cilt yüzeyine zarar verebileceği için biraz soğumasını beklemek gerekmektedir. Sonrasında temizlenmiş koltuk altı bölgesine klasik ağda gibi yapıştır – çek yöntemiyle uygulayabileceğiniz bu karışım, güvenilir içeriğiyle işlerinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

  Bahsedilen evde koltuk altı tüylerini yok eden yöntemler her ne kadar doğal olsa da herhangi bir tahriş benzeri soruna yol açmayacağından emin olmak adına önce kol içinde küçük bir bölgede uygulama yapmanız ve sonrasında düzenli bir kür şeklinde koltuk altı gibi hassas bölgelere geçiş yapmanız önerimizdir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.