Kore Dizileri Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Kore Dizileri

27.12.2020
1.092
Kore Dizileri Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Kore Dizileri

Güncel En İyi Kore Dizileri Listesi

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Kore Dizileri Dramadan komediye kadar neredeyse her tarzda karşımıza çıkan ve izleyicisini anında ekrana kilitlemesiyle her biri kısa sürede dünya genelinde sık izlenenler listesine giren Kore dizileri farklı türlerden hoşlanan herkesin ilgisini çekecek cinsten yapımlar. Kore yeni dizileri ile dünya geneline hakim olurken sizler için en çok beğenilen romantik Kore dizileri veya ülkenin diğer türlerdeki mutlaka izlenmesi gereken yapımları derlemiş bulunuyoruz.

CrashLanding on You

2019 senesinde ve Netflix bünyesinde çekilen yapımın yönetmeniyse Lee Jeong-hyoolarak karşımıza çıkıyor. Romantik Kore dizileri arasında yer alan bu dizi, Yoon Se Ri isimli Güney Koreli bir kadının kaza geçirmesiyle başlayan aşk serüvenini anlatıyor. Yamaç paraşütü yaparken kaza geçiren genç kadın Kuzey Kore’de kalıyor ve kendisine yardım eden askerle iki ülke arası düşmanlığa göğüs gererek aşka yelken açıyor.

Itaewon Class

Pek çok kişiye göre en iyi Kore dizileri arasında yer alan bu Netflix yapımının başrolünde Park SeoJoonyer alıyor. Drama Kore dizileri kategorisinde yer alan bu dizinin ana konusu ise Itaewon’da bar açan eski bir mahkumun rakipleriyle arasındaki savaş ve adaletin olmadığı yerde yaşamakta olan bir grup insanın mücadeleleri.

Vagabond

Adalet teması üzerine kurulu olan bu dizide birtakım yolsuzluklar içerisinde kendi yolunu bulmaya çalışan sıradan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz aksiyon ve drama türündeki bu dizinin ayrıca dört farklı ödülü bulunuyor.

HospitalPlaylist

Doktorların işlendiği dizileri sevenlerin çok beğeneceği ve yine Netflix’te bu sene ekranlara gelen dizide 1999’da okulda tanıştıkları günden bu yana arkadaş olan bir grup doktorun ilişkisi anlatılıyor. Birlikte bir müzik grubu da kuran bu arkadaşlar sağlık dünyası kadar müzik dünyasını da sevenler tarafından da beğeniyle izleniyor.

Kingdom

Eğer korku Kore dizileri seviyorsanız mutlaka bakmanız gereken seçeneklerden biri olan Kingdom, Netflix’in  ilkKore dizisi olma özelliğini de taşıyor. Ülkenin kralının hastalandığına yönelik söylentilerin yayılmasıyla birlikte veliaht prensin halkı hastalıktan korumak adına verdiği mücadele konu alınıyor.

TheKing

İki farklı evrende geçen bu dizi paralel evrenler teorisine ışık tutarken, fantastik Kore dizileri kategorisinde yer alan bu yapım bizi Güney Koreli Dedektif JungTae-Eulile Kore İmparatoru Lee Gon’unmaceralarına götürüyor.

Psycho But It’s Okay

Asosyal bir çocuk kitabı yazarı ile bir psikoloğun arasında geçen aşk öyküsünü temel alan bu yapım ise ilişkilerinden yola çıkan bu ikilinin kendi karakterlerine ilişkin keşiflerini gözler önüne seriyor.

The World of theMarried

Netflix’ten izlenebilen bir diğer Kore yapımı olan dizide evli bir çifti başrolde görüyoruz. Çiftin ihanet ile sarsılan evliliği aynı zamanda bir dizi olaya neden oluyor, melodram seven izleyicilerse bu öyküye tam not veriyor.

One Spring Night

Uzun zamandır flört etmekte olan 30’larındaki bir kadın ve bekar bir baba en sonunda evlilik konusunu gündeme getiriyor ve her ikisi de bu kararla birlikte olaylara karşı farklı bir bakış açısı kazanıyor. Çiftin bir arada mutlu yaşama amacıyla verdiği savaş hem romantik hem dram tarzında değerlendirilebiliyor.

Romance is a Bonus Book

ChaEunHo isimli ünlü bir yazar ve onun çocuk yaşlardan tanıdığı Kang Dan Yi isimli eski bir arkadaşının yollarının kesişmesiyle başlayan senaryo, boşanmış ve işsiz bir annenin aşk macerası olarak da özetleniyor.

Her Private Life

Bir sanat galerisinde küratörlük yapan SungDeok-Mi, iş yerinden çıktıktan sonra değişen farklı ve eğlenceli hayatını herkesten saklamaktadır. Ancak bu işiyle zıt olan yaşamdan tanıdığı yüzlerin kendisinin patronu olmasıyla dizinin soluk kesen romantik maceraları da başlar.

TouchYourHeart

Ünlü bir oyuncu ile sıradan bir avukatın arasında yeşeren aşkı merkez alan bu yapım Kore dizileri 2019 2020 yapımlarından biri olarak dikkat çekiyor. Çok beğenilen bu ünlü yapımda adının skandala karışması sonucu bir avukatlık bürosunda sekreterliğe başlayan kadının avukata aşık olması ise izleyene gülümseten sahneler sunuyor.

Abyss

Yine içerisinde pek çok fantastik öge barındıran bu dizi ise Netflix Kore dizileri listesinde yer alan bir diğer yapım. ChaMin ve Go Se-yeon’un bir kaza geçirerek ölmesi ve sonrasında farklı bedenlerle dünyaya geri gelmeleri konu ediliyor.

ArthdalChronicles

Fantastik unsurlar kadar tarihi ögelere de yer verilen bu yapım ise Arthdal adlı hayal ürünü bir mekanda geçerken antik dönemlere ışık tutarak medeniyetin gelişmesini anlatıyor.

Hotel Del Luna

Fantastik ve korku ögelerini birleştiren en iyi Kore dizileri arasında yer alan bu yapımda ise başarılı bir otel yöneticisi ölü ruhlar için işletilen bir oteli yönetmek için davet alır ve otelin eski yöneticinin ilgi çeken korkutucu dünyası ekranlara gelmeye başlar.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet