Kum Grisi Saç Rengi

20.09.2019
2.179
Kum Grisi Saç Rengi

Kum Grisi Saç Rengi Moda haftalarının yalnızca giyim değil, saç ve kozmetik dünyasının da trendlerini belirlediğini biliyoruz. Son dönemin en çok dikkat çeken trendi ise kum grisi saç rengi oldu. Oldukça çarpıcı ve dikkat çekici bir renk olan kum grisi saç modelleri, etkileyiciliğine etkileyicilik katmak isteyen kadınların gözdesi oldu bile. Siz de kum grisi saç rengi ile ilham almak için bu harika öneri rehberimize hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Moda haftalarından sokak modasına inen harika bir renk olan kum grisinin diğer bir adının da kum beji saç rengi olarak bulunabileceğini bilmenizde fayda var. Bu iki renk arasında oldukça minik bir ton farkı olmakla birlikte, bu tonlamaları kuaförünüzle konuşarak ayarlayabilirsiniz. Peki o zaman bu rengin harika tonlarını öncesinde birlikte keşfedelim.

Kum Saç Rengi Modasında Neler Var?

Podyumları sallayan bu rengin pek çok renkten ilham alan değişik bir ton olduğunu görebilirsiniz. Ancak siz hangi tonu tercih ederseniz edin, saçlarınıza bej parlaklığını taşımak oldukça dikkat çekici bir fikir olacaktır. Sizin de tıpkı podyumdakiler gibi saçlarınızda bu renkleri taşımamanız için hiçbir neden yoktur.

Islak saç modelleri ile bu rengin harika göründüğünü belirterek yorumlara başlayalım. Islak saç modası, saçlarında keskin, maskülen ve modern bir görünüm yakalamak isteyenlerin son dönem favorileri arasında yer alıyor. Özellikle Avrupa modasında kendine sağlam bir yer edinen ıslak saç modelleri bej tonlarıyla bir araya geldiğinde ise kadınlara kattığı dikkat çekicilik reddedilemez bir hal alıyor. Siz de havanıza hava katmak için kum rengi saçlar ile bu modelleri birlikte kullanmayı deneyebilirsiniz.

Peki hangi saçları kullanmaktan hoşlananlara bu rengi önerebiliriz? Sarı saçlardan vazgeçemeyen, sarının her tonunu ustalıkla taşıyan kadınlara, şiddetle bu rengi denemelerini önerebiliriz. Farklı tonlarını bulabileceğiniz bej saç rengi yani kum grileri, altında farklı ışıltılar eklenerek sarıya da döndürülebilir. Saçlarında tek ve düz bir renk kullanmak yerine sıcak ve soğuk tonların yarattığı kontrasttan faydalanmak isteyenler, bejlerin üzerine sarı tutamlar ekletebilirler.

Sarı tonlarının ağırlıklı olduğu bir model oluşturmak isteyenlerin zarafetine zarafet katacağı kesin. Kum renginde saçlarla birlikte doğal ve dağınık modelleri denemek ise bu zarafeti oldukça sevimli kılacaktır. Ten renginizi göz önünde bulundurarak farklı ışıltıların kullanıldığı bir renk oluşturun ve sonrasında bu saçları doğal dalgaları ile salarak ya da dağınık topuz modelleri deneyerek kullanın. Bu şekilde hem sportif bir şıklık yakalamış olacaksınız, hem de iş hayatından eğlence hayatına geçerken gün içinde saçlarınızı düşünmek zorunda kalmayacaksınız.

Kum Grisi Hangi Ten Rengine Yakışır?

Öncelikle belirtelim ki her ne kadar bu gibi açık tonları açık ten rengine çok yakıştırdığımızı söylesek de uygun kullanımla bu renkler koyu ten renklerine de yakıştırılabilir. Soğuk kum grisi saç tonlarının üzerine biraz sıcak tonlar eklendiği takdirde koyu ten rengine sahip olanlar da bu renkle oldukça çekici görünebilirler.

Normalde sıcak ve soğuk tonların aynı anda kullanıldığı saç zeminlerine renklerin istenen şekilde tutturulması oldukça zordur. Ancak toprak beji saç boyası gibi renklerde doğallık ön planda olduğundan, bu renklerin içerisine farklı tutamların eklenmesi oldukça çekici görünecektir.

Küllü renkler ise açık saç renklerinde modern bir hava yakalamak isteyenlere göredir. Özellikle kum rengi saç üzeride küllü, biraz mat renkler kullanmak, saçın zemin renginin daha iyi ayırt edilmesini sağlar ve saç üzerindeki farklılığın daha belirgin bir hal almasını sağlar. Bu nedenle kum beji saç rengi nasıl yapılır diyenlerin küllü renkleri değerlendirmeden önce karar vermemesini öneririz.

Kum Grisi Saç Renkleri Tonları Nelerdir?

Kum tonlarındaki saç renkleri ile ilgili farklı örneklerden bahsetmeden önce bu rengin nasıl bir renk olduğundan biraz daha bahsedelim. Hemen her ten rengiyle uyumlu olan bu rengin, kendinize uygun olan tonunu seçmenizin yanı sıra, üzerine ekleyeceğiniz tutamların renginin de size uyumlu olması oldukça önemlidir.

Açık tonlarda kum rengini saçlarını taşımak isteyenler, eğer koyu bir ten rengine sahipse üzerine sıcak tonlarda eklemeler yaparak tenleriyle saçları arasında uyum yakalayabilirler. Ayrıca kaşlarının rengine de dikkat etmesi gereken bu kadınlar, dilerlerse bir geçiş rengi deneyebilir, yani tenleri ve saçları arası bir renkte kaşlarını açabilirler.

Saçlarını tek renk olarak kullanmak isteyenlerin kum grisi saç boyası tercih etmek için oldukça cesur olmaları lazım. Çünkü tek ton kullanımda bu rengin tenle tamamen uyum halinde olmaması durumunda, tezatlığı yumuşatacak farklı bir ton olmayacaktır. Ancak trendi sizin için kolaylaştıracak bir özelliğinden bahsedelim. Saçlarının orijinal rengi koyu olanların, tam dipten rengi açmaması ve dipte sadece birkaç santimetre orijinal saçın bırakılması oldukça asi ve modern bir tarz oluşturabilir. Böylece hem ten ve saç arasında uyum sağlanabilir, hem de dip boya derdinden kurtulmak, kadınlar için oldukça pratik bir çözüme dönüşebilir.

Saçlarını dağınık topuz, yandan örgü, yüksek atkuyruğu gibi genç ve doğal modellerle kullananlar ise saçlarının üzerine farklı renklerde tutamlar ekleyebilir. Böylece genç görünüm desteklenecek ve farklı tonların yansımaları sayesinde saçın modeli kendini daha iyi gösterecektir. Ayrıca kum ve bej tonlarının zemin rengi olduğu saçların üzerinde hangi rengi kullanırsanız kullanın, açık renkle uyacağından eminiz harika bir uyum sağlanacaktır.

Siz de dilediğiniz kum grisi saç tonu ile saçlarınızı yenileyebilir, tarzınıza yepyeni bir soluk katarak modayı yakalayabilirsiniz. İster açık tonlarla gözleri kamaştırın, ister küllü vurgularla doğallık yakalayın, ister ışıltılı ve dalgalı saçlarınızı savurun, tercihiniz ne olursun olsun harika görüneceğinize eminiz. Ancak sonuç ne olursa olsun fikir ve sorularınızı yorumlar kısmında bizlere de söylemeyi unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet