Lahmacun Kalori

  21.12.2020
  3.230
  Lahmacun Kalori

  Makalede Neler Var

  Diyette Lahmacun

  Lahmacun Kalori Lahmacunu sevmeyen yoktur sanırım peki hiç merak etiniz mi? lahmacun kaç kalori diye; biz sizler için biraz araştırma yaptık şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum. Evet bir tane ortalama lahmacun kaç kaloridir.

  İç malzemesinden hariç birde bunu hamuru var. Kullanılan kıymanın yağ miktarına, içerisinde kullanılan sebzenin oranına, lahmacunun büyüklüğüne ve yanı sıra içerisine dışarıdan eklenen domates ve salata gibi yardımcı yemeklere bağlı olarak değişken bir kalori oranına sahiptir.

  Tabi lahmacunun kalorisi hazırlanırken kullanılan un miktarına, kıymanın ne kadar yağlı olduğuna ve lahmacunun büyüklüğüne göre 270-400 arasında değişiyor ancak her ihtimalde yüksek kalorili olduğunu söyleyebiliriz. tükettiğiniz lahmacunun sahip olduğu yüksek kalori değerlerini sağlığımıza ve özellikle kilomuza etkisi neymiş bi bakalım.

   Lahmacun Kalori

  • 100 gram Beyaz un                330 kcal
  • 50 gram yağlı kıyma:             160 kcal
  • Bir yemek kaşığı zeytinyağı: 118 kcal
  • Bir çay kaşığı maya                  7,5 kcal
  • Bir domates                               20 kcal
  • Bir soğan                                    45 kcal
  • 100 gram maydanoz                35 kcal
  • Bir kaşık salça ( domates )      11 kcal
  • Bir kaşık salça ( biber )             45 kcal

  Lahmacun Diyeti

  Yukarıda ki bütün malzemelerin toplamı 771,5 kaloriye sahip malzeme listesinde ortalama alarak 2-3 tane lahmacun yapılabilir. Diyet yaparken yediğine lahmacun sayısına dikkat etmeniz gereken lahmacun , diyetisyen tarafından sıklıkla kullanılan gıdalar arasında değildir. Bununla birlikte hazırlanmış sağlıklı diyet programları içerisinde, kişiye özel diyet bağlı olarak diyetisyen tarafında kullanılabilir. Sağlıklı diyet listelerinde lahmacun sık karşılaşılabilen gıdalar arasında kesinlikle yer almaz. 1 lahmacun, 2 dilim ekmek, 1 et ve 1 yağ değişimine denk gelmektedir.

  Lahmacunda Kaç Kalori Var

  1 adet lahmacunda yapılan kalori hesaplamasında 350 kalori olduğu hesaplanmıştır. Yetişkin birinin öğlen yemegini lahmacun tercih etmesi ortala 3 adet lahmacundan hesaplarsak fazla kalori aldığını görmekteyiz.

  Lahmacun Kalori Hesaplama

  Ortalama bi kişinin öğlen 3 adet lahmacun tükkettiğini düşünürsek bunun 1050 kalori olduğu görülmektedir. Kalori değerlerini düşünürsek lahmacunun fazla tüketilmesini önermiyoruz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.