Madecassol Krem Nedir? Faydaları Nelerdir?

16.10.2018
13.376
Madecassol Krem Nedir? Faydaları Nelerdir?

Madecassol Krem Nedir? Faydaları Nelerdir? Son derece etkili bir sivilce ve akne kremi olma özelliği taşıyan Madecassol krem, aynı zamanda oldukça başarılı bir leke kremidir.

Etkin maddesi Centella asiatica ekstresi olan Madecassol, doku ve organlarda yer alan yaraları kısa bir süre içerisinde onarır. Cilt onarıcı özelliği sayesinde soğuk havaların yol açtığı çatlakları, kozmetik ürün kullanımının neden olduğu leke ve yaraları giderir.

Madecassol krem hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istediğimiz bu yazımızda Madecassol krem nedir? Madecassol krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamak, Madecassol kremi nasıl kullanmanız gerektiğine değinmek istiyoruz. Madecassol Pomad

İşte, Madecassol krem kullanımına dair bilmeniz gereken ayrıntılar:

Madecassol krem nedir?

Yüzeysel 1. ve 2. derece yanık tedavisinde doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen Madecassol krem; cildi yenileyen ve ciltte yeni hücre oluşumunu teşvik eden bir kremdir.

Cilt tahrişlerini gidermek amacıyla da reçete edilen bu krem, sivilce izleri, yara izleri, yanık izleri gibi pek çok iz tedavisinde de oldukça iyi bir performans sergiler.

Son derece mucizevi özelliklere sahip olan bu kremi farklı cilt sorunlarınızdan kurtulmak adına kullanabilirsiniz. Ancak, kremi mutlaka doktorunuzun reçetesi üzerine ve doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde kullanmalısınız. Aksi halde Madecassol krem kullanmanın istenmeyen birtakım yan etkileri ile karşılaşmak zorunda kalabilirsiniz.

Madecassol krem ne işe yarar?

Pek çok cilt sorununu gideren Madecassol krem kullanımının faydalarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • Emzirme dönemindeki tüm annelerin sıklıkla karşılaştıkları problemlerden biri olan meme başı çatlaklarını giderir.
 • Küçük cerrahi işlemler ve lazer uygulamaları sonrasında kişinin cildinde beliren ufak çaplı cilt lekelerini ve yaralarını iyileştirir.
 • Gerginleştirici bir krem olarak, doğum sonrasında kadınların karın bölgesinde beliren çatlakları onarır ve çatlak görünümünü hafifletir.
 • Sivilce ve iltihaplı sivilce izlerini yok eder.
 • Genital bölge yırtılmalarını ve sünnet yaralarını tedavi eder.
 • Radyasyon tedavisi gören hastaların ilerleyen süreçte karşılaşabilecekleri cilt tahrişlerini giderir.
 • Yatalak hastalarda uzun süre yatakla cildin teması sonrasında beliren yaraları iyileştirir.
 • Genellikle bacak ve baldır bölgesinde beliren selülitlerin kötü görünümünü tedavi edicidir.

Kısacası cildin farklı bölgelerine sürülebilen Madecassol merhem, birden fazla cilt sorununu tedavi edebilen bir niteliğe sahiptir.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

40 gramlık tüplerde satışa sunulan Madecassol krem, doktor reçetede nasıl belirttiyse o şekilde kullanılmalıdır. Aynı zamanda merhemi kullanmadan önce mutlaka ilacın prospektüsünü de okumayı ihmal etmemelisiniz.

Krem kullanımı esnasında hiçbir şekilde doz aşımına kaçmamalısınız. Doz aşımı durumunda size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurmalısınız.

Doktor farklı bir şekilde reçete etmediği takdirde Madecassol kremi ince bir tabaka halinde günde 1-2 kez olacak şekilde cildinizdeki sorunlu bölgeye sürebilirsiniz.

Madecassol Krem Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • İlacın etkin maddesine ya da ilaç bileşenlerine karşı herhangi bir aşırı duyarlılığınız bulunuyorsa bu kremi kullanmamalısınız.
 • Süperenfekte bir durum söz konusuysa yani sizde henüz iyileşmemiş bir enfeksiyon mevcutken yeni bir enfeksiyon kapan bir cilt lezyonunuz varsa bu kremi asla kullanmamalısınız.
 • Kremin göz, ağız ve burun gibi mukozal alanlarla temas etmesinden kaçınmalısınız. Temas durumunda ilgili bölgeyi bol ılık suyla yıkayarak, kremden arındırmalısınız.
 • Bu merhemi yumuşamaya meyilli diğer dokular üzerine de sürmemelisiniz.
 • Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız, kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
 • Kullandığınız herhangi bir reçeteli ya da reçetesiz ilaç bulunuyorsa, kullandığınız tüm ilaçlara dair doktorunuza bilgi vermelisiniz.
 • Unutulan dozları dengelemek adına çift doz almaya kalkışmamalısınız.

Madecassol Krem Faydaları:

 • Dikiş izlerini tedavi eder. Özellikle göğüs büyütme ameliyatı sonrasında göğüs bölgesinde oluşan dikiş yaralarını iyileştirir.
 • Özellikle soğuk havalardan kaynaklanan ve çatlayan dudakları tedavi eder. Dudak çatlaklarının kısa bir sürede iyileşmesi için bu kremi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
 • Lazerle sildirilen dövme izlerinin tedavisinde de başarılıdır. Bir türlü geçmeyen dövme izlerinden kurtulmak için bu kremi tercih edebilirsiniz.
 • Güneş lekelerini, çilleri ve ciltteki diğer koyu kahve renkli lekeleri giderir. Cildi aydınlatıcı özelliği sayesinde cilt lekelerinin rengini en az birkaç ton açar.
 • Kanser hastalığının tedavisinin olmazsa olmaz bir parçası olan radyasyon tedavisi sonrası ciltte oluşan yaraları giderir.
 • Cilt kırışıklıkları ile mücadele eder. Özellikle göz çevresinde kazayağı görünümünü hafifletir.

 

Madecassol Krem Yan Etkileri:

Madecassol krem kullanımı, birtakım yan etkilere maruz kalmanıza yol açabilir. Özellikle kremin etkin maddesine karşı aşırı hassasiyeti bulunan ya da doz aşımına kaçan kişilerin yan etkilerle karşılaşma olasılığı daha yüksektir.

 • Alerjik reaksiyonlar,
 • Kurdeşen,
 • Ciltte döküntü,
 • Kaşıntı,

Madecassol krem kullanımının ciddi yan etkileridir. Bu yan etkiler, acil tıbbi müdahale görmenizi ya da hastaneye yatırılmanızı gerektirebilir.

Ciltte hassasiyet, Madecassol krem kullanımının hafif yan etkisidir. Bu durumda krem kullanımını kesebilir ve doktorunuza danışabilirsiniz.

Madecassol Krem Saklama Koşulları:

Madecassol kremi 25 0C oda sıcaklığının altında çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde ve kendi ambalajında muhafaza etmelisiniz.

Ürün ambalajında ya da kremde herhangi bir tuhaflık fark ettiğinizde ürünü kullanmaktan kaçınmalısınız. Son kullanma tarihi geçen ürünleri asla kullanmamalısınız.

Bu yazımızda Madecassol krem nedir? Madecassol kullanımı nasıl olmalıdır? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Kremi mutlaka yukarıdaki bilgiler eşliğinde kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet