Madecassol Krem ve Merhemin Ciltteki Kullanımı

  19.04.2019
  9.142
  Madecassol Krem ve Merhemin Ciltteki Kullanımı

  Makalede Neler Var

  Madecassol Krem ve Merhemin Ciltteki Kullanımı Madecassol, cilt hücreleri üzerinde yenileyici bir etkisi bulunan özel bir kremdir. Cilt sorunları olanlar için büyük bir soru işareti olan Madecassol krem gün geçtikçe daha yaygın bir kullanım ağına sahip olmaktadır. Peki bu özel krem ne için kullanılır ve kullanıcı yorumları nelerdir?

  Madecassol Nedir?

  İçerisinde Gotu Kola isimli bir madde barındıran krem, asıl etki gücünü tam olarak bu bitkisel bileşenden alır. Sivilce, akne, sivilce lekesi, yanık izi, yara gibi sık görülen cilt sorunları için tercih edilen krem, son dönemde bu cilt sorunları için en sık tercih edilen ürünlerden biri halini almıştır.

  Madecassol krem fiyat açısından da farklı bütçelere uygun olmasıyla kullanım avantajı sağlar. 7.25 lira gibi uygun bir fiyatının olması ve hemen her eczaneden reçete olmaksızın alınabilir olması, ürünü kullanıcılar için cazip kılmaktadır. Bu özellikleri ile hücre yenileme özelliğine sahip kremler içerisinde ürünün liste başında yer alması şaşırtıcı değildir.

  Ürünün bir diğer dikkat çeken özelliği de yalnızca sivilceleri değil, sivilcelerin izlerini, yaraların ve güneş yanıklarını da geçiriyor olmasıdır. Cilt sorunlarının büyük bir kısmını işgal eden bu maddelerin hepsinin tek bir kremle çözülebiliyor olması cilt sağlığını kazanmak isteyenleri cezp etmektedir. Ürünün ayrıca güvenilir firmalarca üretildiğini ve genelde beğenilen hoş  bir kokusunun olduğunu da eklemekte fayda var.

  Madecassol Ne İçin Kullanılır?

  Madecassol krem nedir, sorusu sıkça sorulmakta, ürünün cilde sağladığı faydalar kavrandığında bu sorunun yanıtı daha iyi verilebilmektedir.

  Başta ergenlik döneminde belirenler olmak üzere genel olarak akne ve sivilce tedavisi için kullanılan Madecassol, bu amaçlarla yüzün haricinde sırt, boyun gibi farklı sorunlu bölgelerde de kullanılabilir. Madecassol kullananlar kremin bu amaçla kullanıldığı takdirde oldukça başarılı olduğunu belirtmektedir.

  Güneşin UV ışınlarının neden olduğu koyu renkli lekeler ise tıpkı sivilce lekeleri gibi kremin tedavi ettiği maddelerdendir. Yaşla birlikte ilerleyen minik kahverengi lekeler de yine bu hücre yenileyici kremin tedavi ettiği sorunlar arasında yer alır. El, yanak, çene ve alın bölgesindeki can sıkan yaşlılık lekelenmeleri Madecassol ile sorun olmaktan çıkabilmektedir.

  Ev işleri ile ilgilenenlerin yaşadığı minik kazalar kalıcı izler bırakabilir. Çarpma, düşme, kesme ya da yanıklardan kaynaklı bu lekeler Madecassol merhem ile kalıcı bir sorun olmaktan çıkabilir. Araştırmalara göre merhem, bahsedilen bu sorunlar karşısında %90’a kadar çözüm sağlamaktadır.

  Cilt üzerinde derin, büyük ve kalıcı izler bırakan bir diğer durum da bilindiği gibi ameliyatlardır. Ameliyatların ardından kalan izleri de tedavi etmede yine bu kremin kullanımı ve başarılı sonuçlar elde edilmesi mümkündür. Bu noktada krem ne denli erken kullanılırsa o denli iyi etkiler görüleceğini eklemekte fayda vardır. Bu izler gibi kalıcı olması konusunda endişe yaratan çatlaklar da kremin çözüm sunduğu sorunlardandır. Kilo değişimleri, hamilelik gibi durumlarda sıkça karşılaştığımız çatlaklar artık böylece sorun olmaktan çıkabilir.

  Madecassol cilt beyazlatma konusunda da son dönemde daha sık adını duyduğumuz merhemlerden biri olmuştur. Cilt üzerindeki renk eşitsizlikleri, kararan ya da moraran bölgeler artık can sıkıcı olmak zorunda değil. Ancak bu ürünün cilt tonunu maksimum 2 ton açabildiği ve göz çevresine uygulama yapmanın gerekli özen gösterilmediğinde sakıncalı olabileceği de unutulmamalıdır.

  Ürünün fayda gösterdiği diğer konuları da özetlemek gerekirse şu şekilde listelenebilir:

  • Uzun süreli yatan hastalardaki bası yaraları
  • Küçük ve yeni kırışıklıklar
  • Dayanıksız ve kırılmaya meyilli tırnaklar
  • Lazer epilasyon kızarıklıkları
  • Dudakta çıkan uçuklar
  • Emziren annelerdeki meme yaraları
  • Kuruyan ve neme ihtiyaç duyan ciltler

  madecassol merhem nedir

  Madecassol Merhem Nasıl Kullanılır?

  Kremin hangi dozda ya da gün içinde hangi sıklıkla kullanılması gerektiği kişiden kişiye değişmektedir. Bu konuda sizi yönlendirecek kişi cilt doktorunuz ve eczanenizdir. Lekeler ya da diğer sorunlar için istenen etkiler yalnızca uygun dozda kullanımla sağlanabilmektedir. Bu nedenle ürün her ne kadar reçetesiz alınabilir olsa da ilk kullanım öncesinde doktorunuza danışmakta fayda vardır.

  Kremin kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da ürünün ancak düzenli kullanımda fayda sağladığının unutulmamasıdır. Madecassol kullananlar okudukları yorumlar doğrultusunda kısa sürede büyük etkiler görmeyi beklese de pek çok üründe olduğu gibi bu kremde de uzun süreli ve aksatılmayan kullanımla sonuç alınabilir.

  Ayrıca kullanıcıların bilmesi gereken bir diğer konu da gün içinde 1 ya da 2 kere sürülmesi gereken bu merhemle direkt güneş ışınlarına maruz kalınmaması gerektiğidir. Bu nedenle kullanıcıların büyük kısmı gece saatlerinde uygulama yapmayı tercih etmekte, gündüz uygulama içinse kremin cilt tarafından tamamen emilmiş olduğundan emin olmadan güneşe çıkılmaması gerekmektedir. Ürünü yüzü için kullanacak olanların uygulamayı hangi saatte yaparsa yapsın başta makyaj malzemeleri olmak üzere tüm kozmetik ürünlerinden cildini tamamen temizlemiş ve arındırmış olması gerekir. Madecassol Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

  Ürünü kullanmadan öncesinde bilmeniz gereken bazı maddeler bulunmaktadır. Kısaca;

  • Kremi kullanırken düzen ve süreklilik önem arz eder. Ürünün etkileri 3 ila 4 ay içerisinde görülebilmekte ancak bazen bu süre 6 ayı bulabilmektedir.
  • Kızarıklık, kaşınma gibi yan etkilerin görülmesi halinde kremin bol suyla durulanması ve doktora danışılması gerekmektedir.
  • Hamile ve emziren annelerin ürün cilt tarafından emildiğinden ve minimal dozda da olsa kana karışma riski bulunduğundan kullanılmaması önerilmektedir.
  • Madecassol krem göz çevresi için uygun bir krem olsa da kullanımı esnasında dikkatli olmak gerekmektedir. Gözaltı morlukları ya da kazayağı bölgesi kırışıkları için kullanabileceğiniz krem, göze hiçbir şekilde temas etmemelidir.
  • Dövme üzerine kremin sürülmesi, hücre yenileyici özellik nedeniyle dövmenin orijinal renginde açılma yapabilir. Bu nedenle özellikle renkli dövmelerin üzerine uygulama yapılması önerilmez.
  • Açık yara ve genital bölgenin iç kısmı yine merhemin sürülmemesi gereken ya da uygulama öncesinde doktora danışılmasını gerektiren hassas bölgelerdir.
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.