Mavi Anemon Çiçeği Yağı Faydaları

30.11.2018
5.759
Mavi Anemon Çiçeği Yağı Faydaları

Mavi Anemon Çiçeği Yağı Faydaları Günümüzde güzel ve estetik görünmek isteyen bayanlar bitkisel yağlara rağbet göstermeye başlamıştır. Mavi anemon çiçeği yağı da bunlardan biridir. Cildimiz aynamızdır ve yaş ilerledikçe zamanla kırışmaya başlar. Cildin kuru, normal ve yağlı olması da buna etkendir. Ayrıca bulunduğumuz iklim yapısı da büyük rol oynamaktadır. Kış aylarında cilt kuruyacak ve sertleşecektir. Bir çok kimyasal ürün içeren kremlerden faydalanırız fakat istediğimiz sonuca ulaşamayız. Yaşlanmayı geciktiren ve cilde doğan bir görünüm kazandıran mavi anemon çiçeği cildimizin dostudur.

Mavi anemon çiçeği yağı ne işe yarar?

  • Sivilce oluşumunu önlemede etkilidir
  • Cildin zamanla kaybolmaya başlayan elastikiyetini mükemmel biçimde geri getirir
  • Siyah noktaların giderilmesi için tek başına bile yeterlidir
  • Zamanın yüzünüzde ve cildinizde açtığı çizgilere savaş açar
  • Kırışıklıkları açar, düzeltir, izlerini yok etmede başarılıdır
  • Ciltte nem dengesi sağlamada çok mahirdir
  • Güneş yanığı etkilerinin yok edilmesinde faydalıdır
  • Yaşlılık lekelerine veda edebilirsiniz
  • Vücudu okside eden ve yaşlanmaya neden olan serbest radikalleri serbest bırakmaz
  • Ciltteki pürüzleri giderir, ipeksi bir cilt sağlar

 Mavi Anemon Çiçeği Faydaları

Asıl adı Manisa lalesidir. Mavi renk olanıdır ve farklı renk çeşitlerine sahiptir. Tazelik ve gençlik anlamına gelmektedir. Şubat ayından Eylül ayına kadar çiçek verir. Mavi anemon çiçeği yağı ile boynumuzdan başlayarak yüzün tüm çizgili hatlarına hafifçe sürelim. Derin kırışıklık çizgilerini hafifletir ve genç bir görünüm kazandırır. Ayrıca güneş lekeleri, sivilce izleri ve buna benzer cilt sorunlarının giderilmesinde çok büyük etkisi vardır. Ciltte oluşan yumuşamayı en aza indirir. Gergin ve pürüzsüz bir cilt herkesin hayalidir. Ayrıca bu tür ciltler sağlıklı ve canlı gösterir. Cilt parlar ve tabiri caizse kendine gelir. Son derece faydalı olan mavi anemon çiçeğini herkes kullanabilir.

 Mavi Anemon Çiçeği Yağı Nasıl Kullanılır

Öncelikle cildi düzgün bir şekilde arındırıp temizleyelim. Sabah ve akşam olmak üzere mavi anemon çiçeği yağını cildimize ve sorunlu olan boyun ve kırışık bölgelere parmak uçlarımızla uygulayalım. Yoğun bir yağ olup 5 damlayı geçmemelidir. Doğanın bizlere sunduğu mucizelerden faydalanmak en doğal hakkımızdır. Gün içerisinde cildimiz hava, sigara dumanı, toz ve buna benzer cildi yıpratıcı durumlarla karşılaşır. Cildimize bir bebek gibi bakarak önce kendimize sonra doğaya teşekkür edebiliriz.

 

Mavi anemon çiçeği yağı göz çevresi

Öncelikle mavi anemon çiçeği nedir, nerelerde yetişir inceleyelim. Mavi anemon çiçeği nerede yetişir? Mavi anemon çiçeği ülkemizde İzmir, Aydın, Antalya, Afyon başta olmak üzere bu coğrafyaya yakın yerlerde yetişiyor. Anemon Yunancada canlılık, tazelik, gençlik, yeni ruh anlamına geliyor.

Mavi anemon çiçeği yağı göz çevresi için de dahil olmak üzere beş damlayı geçmeyecek şekilde bir pamuk üzerine damlatılarak veya elle sürülerek kullanılabiliyor. Hepsi bu! Mavi anemon çiçeği yağı zararları bakımından güvenli bir bitkisel yağdır. Bu nedenle tüm vücutta ideal bir masaj yağı olarak da kullanılabilir.

Mavi Anemon Yağının Faydaları

Mavi anemon çiçeği sivilcelerle mücadele eder ve stres sonrası baş edemediğimiz sivilcelere karşı mücadele eder. Ayrıca doğum sonrası oluşan cilt lekelerine karşı da mucize bir etki yaratır.

Mavi anemon çiçeği yağı cildi sıkılaştırıcıdır. Yüzdeki ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.

Mavi anemon çiçeği yağını bir pamuk yardımı ile göz çevresindeki kırışıklıklara sürebilirsiniz. Kırışıklıkların zamanla azaldığı gibi cildin elastik yapısının korunmasını sağlar.

Mavi anemon çiçeği yağı cildi dış etkenlerden korur ve zarar görmesini önler. Kirli hava, bakteriler ve zararlı güneş ışınlarının cilde zarar vermesini engeller.

Mavi anemon çiçeği yağı cildin nem dengesinin sağlanmasında etkilidir. Soğuk havalarda kurulduktan dolayı ciltte meydana gelebilecek çatlamaları önler.

Ciltte oluşan lekelerin çoğalmasını engeller. Özellikle güneşin zararlı ışınlarından dolayı oluşan cilt lekelerinin renginin açılmasını sağlar. Yaz aylarında güneşin etkisiyle yüzde çıkan çillerin görünümünü azaltır. Ayrıca omuz bölgesinde çıkan güneşin etkisiyle belirginleşen lekelerin azalması için elle masaj yaparak sürülebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet