Medium Hesap Kapatma ve Silme Nasıl Yapılır?

03.06.2019
1.375
Medium Hesap Kapatma ve Silme Nasıl Yapılır?

Medium Hesap Kapatma ve Silme Nasıl Yapılır? Bilindiği gibi çağımızın en büyük iletişim aracı olan internet dünyasında hemen herkes kendi fikirlerini paylaşarak bir yer edinmek istiyor. Elbette sınırsız seçenek arasında hangi platform üzerinden fikirlerin paylaşılabileceğine karar vermek zor. Ancak bu alanda sıklıkla tercih edilen bir site olan medium.com hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız sizler için medium hesap silme ve üyelik iptali hakkındaki tüm bilgileri açıklıyoruz.

Son dönemlerde ön plana çıkan sosyal medya ve internet ortamında fikir ve yazı paylaşma trendine farklı bir soluk getiren Medium sitesini denediniz mi? Siz de yazılarınızı yayınlamak ve bir blogger olmak için size özgür bir ortam sunan Medium sitesinde üyelik alabilirsiniz. Ancak üyeliğinizi silmek ya da kapatmak istiyorsanız hangi adımları izlemeniz gerektiğini merak edebilirsiniz. Sizler için adım adım tüm detaylarıyla bu işlemleri açıklıyoruz.

Medium Sitesi Nedir?

Dünya genelindeki pek çok farklı bloggera dilediği zaman hızlı erişimle blog yazısı paylaşma imkanı yaratan Medium sitesi, bu yolla bloggerlara para da kazandıran bir sitedir. Para kazancı sağlaması ile alanında tek olan bu blog sitesi, özellikle güzellik, kozmetik, alışveriş gibi konularda yaygın şekilde parazit sayfa olarak kullanılmaktadır. Site üzerinden blog yazısı paylaşmanın kolay olması ve yazıların kolayca aramalarda üst sıralara yerleşebilmesi sebebiyle ülkemizde de bu site oldukça avantajlı olarak değerlendirilmektedir.

Twitter’dan daha çok karakter hakkı tanıyan ve Blogger’dan daha çok etkileşim imkanı sunan bu site, aslında bahsedilen bu uygulamalarla aynı kurucuya sahip. Ancak kurucu Evan Williams’ın yeni denemelerinden olan bu site sayesinde kişiler değil, yazı ve fikirlerin ön plana çıktığını da söylemek mümkündür. Takipçilerden bağımsız etkileşim imkanı sunması ise siteyi yenilikçi ve tercih edilir kılan en önemli özelliklerindendir.

Sitede herhangi bir kişiyi takip etmeniz ya da beğenmeniz mümkün değil, ancak yazı başlıklarının takip edilmesi mümkün. Bu da fikirlerin paylaşılmasında sitenin şu anki sosyal medya hesaplarından farklı olmasını sağlıyor. Yani kişilerin profilleri değil, blog yazıları ön plana çıkıyor ya da takip ediliyor.

Sitenin Adsense alması ile birlikte farklı miktarlarda nakit kazandırması da ülkemizde sevilmesini sağlayan bir diğer özelliğidir. Adsense reklamları sayesinde kişiler yazılarının yalnızca paylaşılmasını değil, aynı zamanda kazanç getirmesini de sağlamaktadır.

Siz de dilerseniz fikirlerinizi paylaşmak, fikirlerinizi nakde dönüştürmek gibi amaçlarla siteden kolaylıkla üyelik alabilirsiniz. Ücretli üye olanlar için nakit kazancı sağlayabilen Medium, bazen blog yazılarını durdurmak isteyenler için Medium hesap kapatma ve silme konularını gündeme getirebilir. Siz de site üzerinden bir hesabınız varsa, bu hesabı nasıl kontrol edebileceğinizi bizimle keşfedebilirsiniz.

Adım Adım Medium Hesap Kapatma ve Silme İşlemleri

Medium Hesabı Nasıl Silinir?

Siz de hesabınızı tamamen ve süresiz olarak silmek istiyorsanız, bunun için kendi profiliniz üzerinden hesabınızı adım adım kolayca silebilirsiniz. Ancak işleme başlamadan öncesinde profilinizi silmeniz halinde takipte olduğunuz diğer hesapların, sizin takipçilerinizin ve elbette tüm blog yazılarınızın da kalıcı olarak silineceğini hatırlatmakta fayda vardır.

Dilerseniz Medium nasıl silinir sorusunu yanıtlamadan öncesinde siz de tüm bu verilerinizi yedekleyebilir, böylece sonrasında başka bir hesap üzerinden aynı yazıları yayınlamak üzere kullanabilirsiniz.

  1. Elbette öncelikle hesabınızı silebilmek adına com site adresine giriş yapın.
  2. Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan profil fotoğrafı üzerine tıklayın ve ekranda beliren seçeneklerden ‘’Ayarlar’’ yani ‘’Settings’’ ibaresine tıklayın.
  3. Ayarlar sayfası açıldığında sayfanın en altına giderek ‘’Hesabı Sil’’ yani ‘’Delete Account’’ simgesinin üzerine tıklayın.
  4. Medium silme işlemi tamamlanmış olacaktır.

İşlemin tamamlanmasının ardından hesabınızı geri getirmenizin mümkün olmayacağını ve bu nedenle işlemlerden öncesinde yedekleme yapmak isteyebileceğinizi yeniden hatırlatmak isteriz.

Medium Hesabı Nasıl Kapatılır?

Bllog yazmak için herhangi bir ücretli üyeliğiniz yoksa ara vermek istemiş olabilirsiniz. Ancak elbette ara vermeyi istiyor olmanız tüm hesabınızı kapatmak istediğiniz anlamına gelmez. O zaman siz de hesabınızı kalıcı olarak silerek tamamen yok etmek yerine Medium hesap kapatma özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Bahsedilen bu özellik sayesinde hesabınızın içerisinde bulunan yazılar, takipçileriniz, profil verileriniz silinmez ancak görünmez olur ve siz hesabınızı geri açmak istediğiniz takdirde geri gelerek görünür olurlar. Medium kapatma işlemleri uyguladığınız takdirde blog yazılarınıza kimsenin erişimi olmaz ve bu yazılar okunamaz.

Siz de üyeliğinizi kalıcı olarak silmek yerine kapatmayı diliyorsanız, takip etmeniz gereken işlem basamakları ise şekilde:

  • Öncelikle hesabınızı kapatmak için sayfayı açın ve sağ üst kısımda bulunan profil fotoğrafınızın üzerine tıklayın.
  • Açılan seçenek listesinden ‘’Settings’’ yani ‘’Ayarlar’’ butonu üzerine tıklayın.
  • Açılan ayarlar sayfasında en alta inin.
  • Burada bulunan “Deactivate account” yani hesabı erişime kapama butonu üzerine tıklayarak işleminizi tamamlayın.

İşlem sonrasında hesabınız erişime kapalı olacak ve kişiler takipçiniz olsa dahi hiçbir şekilde profiliniz görünmeyecektir. Ancak elbette zamanla fikriniz değişebilir ve hesabınızı yeniden yayına açık kılmak isteyebilirsiniz. Bunun için yine kendi kullanıcı ve şifrenizle giriş yapmanız yeterlidir. Medium hesabı geçici kapama işlemlerinin sonrasında yaptığınız ilk girişle birlikte hesaba erişim yeniden mümkün olmaktadır.

Hesabınıza ara vermeniz silmenizden çok daha avantajlı bir seçenektir. Çünkü yine yazılarınız erişime kapalı olacak ancak sizin zaman içinde fikriniz değiştiğinde hesabınızı geri edinme şansınız olacaktır. Elbette sıfırdan başlamak ya da tamamen uzaklaşmak isteyenler için hesabı silmek de mümkündür.

Siz de medium.com üzerinden tecrübe ve fikirlerinizi paylaşabilir, yazılarınızın daha çok insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz Adsense aracılığıyla bu fikirlerinizi ve emeğinizi nakde de dönüştürebilirsiniz. Çok büyük gelirler olmasa da yazılarınıza bağlı olarak farklı ölçülerde paralar kazanabilirsiniz. Hesabınıza kalıcı olarak veda etmek istediğiniz takdirde silebilir ya da sonrasında geri dönmek üzere ara vermek istediğinizde hesabınızı kapatabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet