Mekik Göbek Eritir Mi? Mekik Çekerek Göbek Eritmek

  31.10.2022
  2.852
  Mekik Göbek Eritir Mi? Mekik Çekerek Göbek Eritmek

  Makalede Neler Var

  Mekik Göbek Eritir Mi Her egzersiz belli miktarda kalori yakılır ayrıca mekik çekerken  çalıştığın kas gurubu çok küçük olduğu için vereceğin kalori az olur kalori yakmak için çok caba sarf etmelisin. Aslında gerek yok kardiyoda vücudun çoğu yeri çalışır  bu nedenle kardiyo ve diğer tüm egzersizlere oranla yağ yakımı ve kilo vermek için genelde tercih edilir. Mekik göbeği eritmez, göbeğin altındaki kasları güçlendirir böylece  göbek kaslarınızı yada baklava dilim göbeğiniz oluşmasına yardımcı oluyor mekik çekerek.

  Aslında  sadece mekik çekerek göbeğinizi eritemezsiniz üzerinde yağ yığını olan karın kasları elde dersin aslında öncelikle fazla kilolardan kurtulmalısınız mekik çekmek göbek bölgesinde ki yağların yakışını sağlamaz ama göbek bölgesini sıkıştırarak aslın baklava denilen kısımlarını oluşmasını sağlar ve göbeyi yok etmeyi hedefler oluşacak karın kasları bel bölgesini ve omuzlarının yükünü azaltacak ve bel ağrılarını hafifletir göbek eritmek istiyorsan yağ yakmalısın bunu da ancak kardiyo ve düzenli/şekersiz bir beslenme ile sağlayabilirsin.

  Göbek Eritmek İçin Günde Kaç Mekik Çekilmeli

  Mekik düzeni aslında tek düz mekik olmaz 4-5 çeşit mekikği  karıştırman (her biri icin 30-40 tane çekebilirsin) her tur karin aksin  ideal olur  mekikte önemli kurallar vardır. Hareketin zor kimsi yapılırken nefes verilir vücut rahatlatılır, hareketin rahat kimisi  yapılırken (zemine yaklaşırken) nefes alınır. Mekikte altın aslın kural, hareketin yavaş yapılmasıdır, karin kaslarınızdan açı  hissi alman gerekir, bu kasların düzenli çalıştığına işarettir.

  Mekik Programı İle Zayıflam

  Çekmeye başlamadan önce kesinliklikle ısınmalar başlayın hem kaslarınız zarar görmez hemde mekik çekmeye hazır olursunuz ve bu ısınma harekatını mekik bitmeye yakın tekrarlamanız  lazım öğün üzerinden 2 saat geçmesi lazım mekik’ye  başlamanız için  kesinlikle mekik çekerken su içmeyi ihmal etmeyin ilk başlamanız da seti az tutmalısınız vücudunuz alışmaya başladığında seti sayısını artırmalısınız. 10’luk setler halinde 3 set ile başlayabilirsiniz. Mekik çeşitleri vardır hepsini de uygulayabilirsiniz mekik çeşitleri. Yan mekik, yarım dönüş mekik, çapraz bacak mekiği dır.

  Yan Mekik: Ayaklar yerdedir. Eller başın arkasında sırayla sağa ve sola dönüşler şeklinde yapılmalıdır.

  Yarım Dönüş Mekik: Kendini yukarı çekerken vücudunuzu bir kalkışta sağa ve diğer kalkışta sola hareket ettirmelisiniz.

  Çapraz Bacak Mekiği: Ayaklar havada olacak ve bacaklar üst üste gelecek şekilde yerleştirilir. Hem kendini yukarı çekmeli hem de bacaklarını kendinize doğru çekmelisiniz.

  Doğru Mekik Nasıl Çekilir?

  Doğru mekik nasıl çekilir; öncelikle doğru vücut pozisyonunda başlayacak olursak yere yatıldığında baş yerde olmalı, karın da içeri çekilerek bel bölgesi yere iyice yapıştırılmaya çalışılmalıdır. Daha sonra işaret ve orta parmağımız başımızda şakak bölgesi dediğimiz bölgeye değecek şekilde koyulup dirsekler yanlara doğru açılmalıdır. Boynu öne doğru getirmeden vücut ile aynı pozisyonda olacak şekilde vücut yukarı doğru kaldırılmalıdır.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.