Mekik Çekmek Göbek Eritir Mi?

06.10.2018
2.042
Mekik Çekmek Göbek Eritir Mi?

Mekik Çekmek Göbek Eritir Mi? Mekik, karın kaslarının güçlenmesini ve sıkılaşmasını sağlayan egzersiz hareketleridir. Bu hareketi doğru bir şekilde yapmak göbek bölgesinde bulunan kasların güçlenmesini sağlayacaktır. Peki, doğru mekik nasıl çekilir? Mekiğin nasıl çekildiğini sırası ile şu şekilde açıklayabiliriz.

Öncelikle sırt üstü yere uzanılıyor. Ayak tabanları yere basacak şekilde bacaklar diz kapaktan 90 derecelik açı ile kırılıyor.

Eller ise kulak arkasındaki kemiklere başparmak değdirilerek, dirsekler dik bir biçimde pozisyon alınıyor. Ayrıca elleri göğüste çapraz olacak şekilde omuzlara dokundurarak ta mekik yapılabiliyor.

Evde Spor Hareketleri Bayanlar İçin

Mekik hareketine başlamadan önce etkili bir şekilde nefes alıp verme eylemi ile nefes kontrolünü sağlamak gerekiyor. Burundan alınan nefes ağız yolu ile kontrollü bir şekilde bırakıldığında doğru nefes alarak hareketi daha seri ve etkili olacak şekilde yapmak mümkün oluyor.

En önemli kural ise karın kaslarının tüm hareket boyunca sıkı bir şekilde tutulmasıdır. Böylece kasların hareketten maksimum seviyede etkilenmesi mümkün olacaktır.

Son olarak ta başı ve omuzları yerden kesme hareketine geçiliyor. Burada amaç başı bacaklara kadar götürmek değil, karın kaslarını gevşetmeden omuzları yerden kesmektir.

Diğer önemli bir nokta ise elleri kulak arkasına yerleştirilerek çekilen mekikte kolların düz bir şekilde kalmasını sağlamaktır. Kolları öne doğru çekmemek hareketin daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Mekik Çekerek Göbek Eritmek Mümkün Mü?

Mekik egzersizi göbek kaslarının güçlenmesini sağlamaktadır. Zayıflamak ve göbek yağlarından kurtulmak isteyenler için son derece cazip bir hareket olarak görülmektedir. Evet, kasları güçlendirmek daha fazla enerji yakmayı sağlayacaktır. Ancak sadece spor ve egzersiz ya da sadece diyet yaparak vücudun istenilen fit ve güzel bir görünüme sahip olması mümkün değildir. Etkili ve kişi için en doğru egzersizi uygulamak belirli derecede kilo kaybını sağlayacaktır.

Hatta çoğu zaman iradeli bir şekilde diyete devam etmek sağlıklı besin tüketimine yönelirken sağlıksız olan gıdalardan uzak durmak ideal kiloya ulaşmayı sağlamaktadır. Ancak giden kiloların bıraktığı izleri egzersiz ile sıkılaştırmak ve toparlamak ile istenilen fit görünüme sahip olmaktadır.

hızlı yağ yakmak için egzersizler

Göbek Eritme Yolları

Mekik egzersizi de karın kaslarını güçlendirerek bu bölgedeki yağ yakımına küçük bir miktar destek olabilir. Bunun etkili bir sonuç vermesi için sağlıklı bir diyet programı ile alınan enerjiyi azaltırken, doğru mekik hareketi ile de yakılan enerjiyi arttırmak gerekmektedir. Böylece diyet ile zayıflarken, mekik hareketi ile göbek bölgesinin şekillenmesini ve diyete destek olmasını sağlamak mümkün olmaktadır.

Buradan da anlaşıldığı gibi göbek yağlarını sadece egzersiz ile eritmek mümkün değildir. Sağlıklı bir diyet programı uygulayarak etkili mekik çekecek duruma gelindiğinde bu hareket yapılarak karın kaslarının güçlendirilmesi çok daha anlamlı ve yerinde olacaktır.

Evde Zayıflama Hareketleri

Aynı zamanda bisiklet sürmek, merdiven çıkmak gibi hareketlerde tıpkı mekik gibi karın kaslarını çalıştırmaya yardımcı olmaktadır. Bu nedenle de karın kaslarını çalıştırmak için sadece mekik çekmeye gerek yoktur. Ayrıca zayıflamaya karar verildiğinde ilk olarak mekik çekerek karın egzersizi yaparak işe başlamak ta son derece yanlıştır.

Çünkü öncelikle diyet ile enerji alımını azaltarak vücudun gereksiz tüm besinlerden uzaklaşmasını sağlamak gerekmektedir. Böylece daha sonra egzersize başlayarak vücudun sıkılaşması için çalışmak çok daha başarılı sonuç verecektir. O halde göbek eritmek ve hayal edilen o görüntüye ulaşmak için ne yapmak gerekiyor ve yapılması gerekenler arasında mekik çekmenin yeri ne?

Göbek Eritme Hareketleri

İlk olarak bölgesel zayıflamak yerine tüm fazlalıklardan kurtulma fikrini benimsemelisiniz. Böylece çok daha etkili sonucu kısa sürede alabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde kilo verme fikrinden de kendinizi uzaklaştırın. Ve ilk olarak bir Endokrin ya da Beslenme uzmanına giderek kilo vermek için engel bir hormon sorununun olup olmadığına baktırın.

Sonrasında ise kilo vereceğim diye değil sağlıklı yaşam süreceğim ve güzel görüneceğim fikri ile tanışın. Artık diyete başlayabilir ve hem yaşamınıza hem tükettiğiniz gıdalara hem de vücudunuza şekil verebilirsiniz.

Sağlıklı olan tüm yiyecekleri listenize ekleyebilirsiniz. Sadece ilk aşamada vücudun alışması için porsiyonlarınızı minimum seviyede tutmaya özellikle dikkat ediniz. İlk günlerde zorlansanız dahi bir iki hafta içinde artık küçük porsiyonlar ile de doyduğunuzu göreceksiniz.

Spordan Önce Yağ Yakımını Hızlandıracak Yiyecekler Özellikle Tüketmelisiniz.

Zararlı besinlerden uzak durarak aldığınız kararı desteklemeye ve kısa sürede istediğiniz sonuca ulaşacağınıza kendinizi ikna etmelisiniz.

Bu şekilde doğru beslenmeyi yaşamınızın parçası haline getirirken, artık spor ile de metabolizma hızını arttırmaya ve daha fazla kalori harcamaya başlamalısınız. Ayrıca giden bu kilolar sonucunda vücutta oluşan gevşeme ve yumuşama için de egzersiz programı uygulamalısınız. Mekik çekmek te tam olarak bu sırada gündeme geliyor. Yakılan yağlar sonucu göbeğinizde oluşan sarkmaları da egzersiz ile sıkılaştırabilirsiniz.

Alışkanlık haline gelen bu çabalar fit bir vücuda sahip olmanızı ve bu güzel görüntüyü korumanızı sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet