Noskar Jel Nedir Ne İşe Yarar?

20.08.2019
16.505
Noskar Jel Nedir Ne İşe Yarar?

Noskar Jel Nedir Ne İşe Yarar? Hem reçeteli hem de reçetesiz olarak alınabilen Norkar jel alanındaki en eltili cilt lekesi kremlerinden biridir. Cilt lekesi kremleri arasında pek çok farklı türdeki cilt kusurunu ortadan kaldırabilmesi ile beğeni kazanan Noskar jel hakkında tüm merak ettiklerinizi ise yazımızda bulabilirsiniz.

Noskar Jel Nedir?

100 gr.lık tüpler içerisinde satılan bu ürün, jel kıvamında olup yanık, yara, akne izi ya da çatlak gibi pek çok cilt kusuru için oldukça etkilidir. Noskar krem yorumları incelendiğinde içerisinde Allium cepa, Heparin ve Allantoin gibi etken maddeler barındırdığını görebilirsiniz.

Yüzeysel darbe ve tahrişlerde oldukça başarılı sonuçlar veren bu ürün, skar dokunun ve travma sonrası oluşan izlerin tedavisinde de oldukça etkili olduğu yönünde yorumlar almaktadır. Ayıca ürünün içerisinde bulunan heparin sodyum, derinin daha alt katmanlarındaki kan dolaşımını düzenler ve bu şekilde hücrelerin çok daha hızlı bir şekilde kendini onarmasını sağlar. Ayrıca allantoin adı verilen ve salyangozların kendi kabuklarını kırıldığında tamir etmek için kullandığı bir madde de içeren bu krem, hücreleri yenilemenin yanında renk eşitliği de sağlamaktadır.

Noskar Jel Ne İçin Kullanılır?

Farklı kullanım amaçları olan ürünün, etki ettiği sorunlar skalası oldukça geniştir. Basit sivilcelerden derin ameliyat izlerine kadar farklı nedenlerle ürünü kullananlar farklı kullanım sürelerinde sonuç almaktadır. Kullanıcılar Noskar jel yüze sürülür mü gibi soruları elbette merak ediyor olabilir. O zaman kısaca ürünün kullanım alanlarından bahsetmemiz faydalı olacaktır:

 • Travma ve darbelerden ileri gelen şişkinlik ve morluklar
 • Ciltte meydana gelen yara izleri
 • Sivilce ve akne tedavisi sonrası oluşan izler
 • Ameliyat sonrası dikiş izleri
 • Yanık ya da amputasyon (kol, el ya da bacak gibi organların kesilmesi) sonrası oluşan görünüm
 • Cildin rengini açmak ve eşitlemek
 • Dupuytren kontraktürü (Avuç içinde hareket kısıtlılığı)
 • Travmatik tendon kontraktürü (Travmalar sonrası kas kirişlerinde kısalma ya da hareket kısıtlılığı)

Özetlemek gerekirse, ürünün genel olarak pek çok yara, yanık, çizik, dikiş, sivilce izi gibi cilt kusurunu tamir amacıyla kullanımı mümkün. Hücrelerin yenilenmesine ve doku onarımına ihtiyaç duyulan ancak deriyi soyarak yenileyen ürünlerden yana tereddüdü olanlar için bu jelin daha sık tercih edildiğini söyleyebiliriz. Dileyenler herhangi bir cilt sorunu olmasa da fazla bronzlaşan cilt rengini açmak için dahi ürünü deneyebilirler.

Noskar Jel Nasıl Kullanılır?

Ürünü kullanmadan öncesinde mutlaka cildinizi iyi bir şekilde temizlemeniz gerekir. Bunun için cildinizi makyajdan, sebum adı verilen fazla yağdan ve kirden arındırmanız gerekmektedir. Gözeneklerin açılmasının ve merhemi cildiniz emebilecek hale geldikten sonra uygulama yapmak gerekmektedir.

Ürünü cildinizi temizledikten sonra ince bir katman halinde uygulayın. Sonrasında parmak uçlarınızla masaj yapar gibi hareketlerle yedirin. Masaj hareketleri ile uygulama yapmak kan dolaşımını artırdığından ürünün etkilerini de artıracaktır. Gece boyu cildinizde kalmasına izin verdiğiniz kremi sabah olduğunda yüzünüzü yıkayarak çıkarın. Cildinizden krem kalmadığından emin olduktan sonra hafif bir nemlendirici uygulayabilir ve güneş kremi uyguladıktan sonra dış ortamlara çıkabilirsiniz.

Noskar Jel Etki Süresi

ürünü üzerinde kullandığınız cildin ne denli sorunlu olduğuna bağlı olarak değişir. Bazı cilt tipleri için gözle görülür değişimler 3 gün içerisinde görülmeye başlanabilir. Ancak bazı kişiler için bu değişim 3 hafta ya da 1 ayı bulabilir. Ciltte büyük etkiler görmek ve tamamen bir yenilenme sağlamak için ise ürünün düzenli bir şekilde en az 3 ay kullanılması önerilir.

Noskar Kullananlar Yorumları

doğrultusunda her ne kadar emzirme ve hamilelik döneminde ürünün etkilerinden bahsediyor olsa da bu konuyla ilgili henüz bilimsel bir çalışma mevcut değildir. Bu nedenle ürünü hamilelerin ya da yeni doğum yapanların kullanmadan önce mutlaka doktor onayı alması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Noskar Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Cildi hücre yenileme özelliği sayesinde onaran ve cilt soyan kremler ya da merhemlerin aksine ciltte herhangi bir reaksiyon yaratması beklenmeyen krem, bazı bünyelerde alerjik etki yaratabilir. Normal cilt tipine sahip kişilerde herhangi bir yan etki beklenmezken, cilt yapısı hassas olanlar bazı şikayetlerde bulunabilir. Doktora başvurmanızı gerektirecek olan şikayetler şu şekildedir:

 • Cilt dokusunda kızarmalar, kaşıntılı döküntüler
 • İğne batmasına benzer bir batma ve yanma hissi
 • Soyulan ya da su toplayan yanık benzeri oluşumlar
 • Soluk alıp vermede güçlük
 • Dil, küçük dil, dudaklarda şişkinlikler
 • Başta ağrı ve dönme
 • Midede bulantı ya da kusma
 • Şuur kaybı ve bayılma

Özellikle paraben duyarlılığı olan ciltlerde görülen bu sorunları taşıyan kişiler, Noskar jel kullananlar arasında yer almadan önce mutlaka doktor onayı almalıdır.

Ürün kullanımı sırasında herhangi bir yan etki görülmemesi için ciltte kremle birlikte güneşe maruz kalınmaması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca kremi uygularken tahriş ya da tahrip edebilecek kadar sert uygulamalardan kaçınmalısınız.

Kullanım esnasında doğru uygulamaya rağmen yan etkilerle karşılaşmanız halinde ürünü derhal bırakmalı ve en yakın zamanda bir uzmana başvurmalısınız.

Noskar Jel Muadilleri

Hem eczanelerden hem de internet sayfaları üzerinden kolaylıkla temin edilebilir olmasına rağmen bazen bu jelin diğer muadilleri de denenmek istenmektedir. Fiyatını kampanyalar dahilinde daha uyguna bulabileceğiniz Noskar jel fiyatı ortalama olarak 50 lira civarında seyretmektedir. Ancak daha uygun fiyatlı ya da daha etkili bir ürün arayıp farklı markalara şans vermek isteyenler için muadil kremler şu şekildedir:

Siz de Noskar jeli istediğiniz zaman temin edebilir, ürün hakkında hem tecrübelerinizi hem de merak ettiklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet