Pirinçle Nasıl Zayıflanır? Zayıflamak için Çiğ Pirinç Yutmak

  15.09.2019
  31.788
  Pirinçle Nasıl Zayıflanır? Zayıflamak için Çiğ Pirinç Yutmak

  Pirinçle Nasıl Zayıflanır? Zayıflamak için Çiğ Pirinç Yutmak Son zamanların kilo verme üzerine en çok konuşulan trendlerinden biri pirinç. Bu yöntemi deneyenler başta pirinçle nasıl zayıflanır dese de sonrasında aldıkları sonuçlara kendileri de şaşırıyor. Pirinç ile zayıflamak başta sizin de kulağınıza ilginç gelmiş olabilir. Ancak oldukça hızlı kilo verdiren ve iştahı azaltan bu kür ile nasıl inceldiğinize siz de şaşıracaksınız.

  Pirinçle iştahı kesme ve metabolizmayı hızlandırmak mümkün olabilir. Ancak bu yöntemi doğru şekilde uygulamak, başarıya ulaşmak için oldukça önemli olduğundan her bir detayı kavradığınızdan emin olmak gerekir. Boş mideye attığımızda sonradan şişerek açlığı bastıran pirincin, uzun süre tokluk hissini koruduğu bilinmektedir.

  Çiğ Pirinç Yutarak Zayıflamak

  Pirinç yutarak zayıflama yöntemi, başarılı iştah kesme yöntemleri arasındadır. Diyet yapanlar da çok iyi bilir ki yemeği kısıtladığımız ya da enerjisi düşük yiyecekler yediğimiz günlerde hızlıca acıkırız. Bu da diyet yapanların sürekli açlık krizleriyle savaşmak zorunda kalmasına yol açar. Ancak acıkmanın ve acıkma krizlerinin önüne geçmek için pirinç diyeti uygulamak, normalde devam ettirdiğiniz diyeti kolaylaştıracak bir yöntemdir.

  Pirinci yutarak zayıflamak, uzun süre mide içinde bekleyen ve bu esnada suyu içine alıp şişen pirincin size tokluk hissi vermesini sağlar. Aksi halde açlık krizleri ile bölünen diyetlerde, kişiler kilo vermek isterken daha çok kilo alırlar. Ancak pirincin midede verdiği şişkinlik nedeniyle daha geç acıkanlar, daha küçük porsiyonlarla kolayca doyarlar. Şüphesiz, pirinci yutmak tek başına yeterli olmaz. Kişi miktarını azaltmış olsa da yediklerine ve enerji değerlerine dikkat etmelidir.

  Pirinç Yutarak Ne Kadar Zayıflanır?

  İnternet siteleri üzerinden ideal kilo belirleyebilirsiniz. Ancak ideal kilonuzdan ziyade ne kadar sağlıklı kilo kaybettiğiniz ve kas oranınız önemli olmakta, bu neden bu rakamların çok önemsenmemesi gerektiği belirtilmektedir. Siz de yine de üç aşağı beş yukarı bu sayılardan yola çıkarak bir hedef belirlemek istiyorsanız, öncelikle kilonuz ne kadar fazlaysa o kadar çok hızlı kilo kaybı yaşayacağınızı bilmelisiniz.

  Kişi, eğer 20 ila 30 kilo kadar kilo fazlası varsa o zaman pirinç sayesinde 5, hatta 10 kilo verebilmektedir. Kişinin fazla kilosu 3-5 kilo kadarsa, bu kürle 2-3 kilo kadar verebilmektedir. Kişi net bir rakam belirleyemese de buradan da anlaşılacağı üzere pirinç sayesinde diyetine büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. İştahı azalan biri için diyet süreci çok daha hızlı geçecek ve başarılı sonuçlar verecektir.

  Pirinç Yutarak Nasıl Zayıflanır?

  Bahsedilen kürü uygulamak oldukça basittir. Öyle ki yalnızca sabah açken çiğ pirinç yutmak yeterli olacaktır. Bu yöntemi başlangıçta daha az pirinçle başlatıyor ve sonrasında her gün bir pirinç daha ekleyerek ilerlemeli şekilde uyguluyoruz. Süreç içerisinde pirince bünyenin alışması sağlanır. Ayrıca pirincin şişebilmesi için suyla birlikte yutulması gerekir.

  Hangi gündüyseniz o kadar sayıda pirinç tüketerek ilerlemeniz gerekir. Yani 1. gün için 1 adet, 2. gün için 2 adet pirinç gibi… Bir ayın sonunda tam 30 pirinci bol suyla yutmak gerekmektedir. Sonrasında sayılar tersine dönmeye başlar, yani azalır. Örneğin 31. günde 29 pirinç yutulmalıdır. İki ayın sonunda ise kür bitiyor ve kişi kilo verme sürecine pirinç yutmadan, sağlıklı beslenme önerileriyle devam ediyor.

  Pirinç diyeti yalnızca 2 ay devam ettirilmesi gereken, 2 ayın sonunda en az 1 ay ara verilmesi gereken bir kürdür. 1 ay ara verdikten sonra kişi dilerse yeniden ve sıfırdan bu yöntemi denemeye başlayabilir.

  Pek çok Tv programında, bizzat diyetisyenlerden dinlediğimiz bu diyet, aslında ünlü isimlerin de kilo koruma sırrı olarak biliniyor. Sayısız ünlü bu şekilde formunu korurken, elbette tatlı krizine girdiği için diyetini devam ettiremediğini söyleyenler de bu şekilde kilo vermeye başlayabiliyor. Acıktığında porsiyonunu kontrol edemeyen ve çok yemeye başlayan insanlar için önerilen bu yöntemin hiçbir yan etkisi ya da sağlığa zararı da bulunmuyor.

  Pirinç Yutarak Zayıflamak Zararlı mıdır?

  Pirinci aç karna yutmak bazı kişilerde endişe uyandırsa da bu yöntemin bilinen bir sakıncası yoktur. Kişiler hem açlığını bu şekilde dindirebilir hem de yeme ihtiyacı azaldığı için daha az yağ ve kalori alırlar. Midesinde doğal yoldan şişkinlik hissedenler için kilo verme süreci çok daha hızlı ilerler. Yani yöntemin doğru ve kademeli uygulamak kaydıyla herkes tarafından uygulanabilmesi mümkündür.

  Pirinç Yutarak Zayıflayanlar Ne Düşünüyor?

  Genel olarak olumlu yorumlarını gördüğümüz pirinç yutarak zayıflama yöntemi deneyicilerinin görüşlerini, sizler için bir araya getirdik:

  ‘’Başta bu yöntemin pek de etkili olacağına inanmadım. Özellikle de ilk günlerde. Ancak sayı çoğaldıkça güç içinde açlığımı unutur oldum. Ben de bu kadar uzun süre yemek yemeden durabildiğime inanamaz oldum.’’

  ‘’Pirinçleri yuttuğum ilk günlerde pek bir değişim hissetmedim, hala sık sık acıkıyordum. Ancak sabredince 1 haftanın sonunda işlerin değişmeye başladığını anladım. Açlık hissetmeyince sürekli değişen kan şekerimi de dengelemek kolaylaştı.’’

  ‘’Pirinç pilavı yemek diyetim için yasakken pirinç yutmanın pek de faydalı olacağına inanmadım. Ancak arkadaşımın ısrarı üzerine küre başladım. Mucize bir değişimden söz edemem ama fark olduğu kesin.’’

  ‘’Çiğ pirinç yutarak zayıflamak bir dergide görüp seneler önce denediğim bir yöntemdi. Zaten sadece 3 kilo vermek istiyordum. Pirinç küründe 2 aya kadar devam edilmesi gerekirken, ben zaten 1 ay içinde tüm kilolarımı vermeyi başarmıştım.’’

  ‘’Bir arkadaşımın önerisi üzerine denediğim pirinç yutma taktiği ilk günlerde hiç hoşuma gitmedi.  Hatta ilk birkaç gün çok midem bulandı. Tam bırakmayı düşünürken kendimi zorladım ve bırakmadım. Şimdi ikinci haftadayım ve daha kolay geliyor. ‘’

  Sizler için son dönemin popüler kilo verme tekniği pirinçle zayıflama konusunu detaylandırdık. Siz de yorumlar kısmına görüşlerinizi eklemeyi unutmayın.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.