Pişi Kalori – 1 Tane Pişi Kaç Kalori

  21.06.2023
  7.078
  Pişi Kalori – 1 Tane Pişi Kaç Kalori

  Makalede Neler Var

  Pişi Kalori Severek tükettiğimiz hamur işlerinden biri olan pişi kaç kalori sorusu sıklıkla sorulan soruların başında gelmektedir. Kahvaltıda ve gün içerisinde en çok tüketilen hamur işlerinden biri olan pişi yağlı olduğunundan dolayı kalori seviyesi yüksektir.

  Diyet yapanların ve zayıflamak isteyenlerin tüketmesi genellikle tavsiye edilmez

  Pişi Kalorisi Ne Kadar

  Pişi un ve yağ ile yapılan yüksek kalori oranına sahip unlu mamullerden biridir. Sade yada kıymalı, kaşarlı, peynirli, çikolatalı olarak tüketilen hamur işinin kalorisi içerisinde bulunan malzemeye göre değişiklik göstermektedir.

  Sade pişi kalori oranı yüksek olduğu için eğer kilolu iseniz asla tüketmemeniz gerekmektedir.

  Pişi Kaç Kalori

  Sade pişi un, su, maya, tuz ve yağdan yapılmaktadır. Ortalama 50 gram pişi 122 kcal gelmektedir. 1 adet lokma kaç kalori sorusuna verilecek cevap 122 kaloridir.

  Ev yapımı ortalama 100 gram pişi 250 kalori gelmektedir. Kalori değeri sade pişi için verilmiştir. Eğer pişi sodalı, çikolatalı ve peynirli ise kalori oranında artış olur.

  Pişide Kaç Kalori Var

  Topluk hissi veren pişi gerekmedikçe tüketilmesi tavsiye edilmez. Yağ oranı yüksek olduğundan asla diyet listesinde olmamalıdır.

  Peki ya siz severek tükettiğiniz pişinin hakkında neler düşünüyorsunuz. Pişi kaç kalori hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.