Retinol İçeren Kremler Hangileri? Retinolün Cilde Faydaları Nelerdir?

10.09.2019
1.720
Retinol İçeren Kremler Hangileri? Retinolün Cilde Faydaları Nelerdir?

Retinol İçeren Kremler Hangileri? Retinolün Cilde Faydaları Nelerdir? Yaşlanmanın en belirgin belirtilerinden olan kırışıklar, özellikle erken dönemde müdahale edildiği takdirde önlenebilir ve ertelenebilir cilt kusurlarındandır. Kırışıklarla olan savaşınızda en büyük yardımcınız olacak retinol içeren kremler ise A vitaminin cilde sağladığı mucize faydaları ortaya koymaktadır. Gelin hep birlikte retinol nedir nelerde bulunur sorusunun yanıtını keşfederek daha genç bir cilde merhaba diyelim!

Retinol İçeren Kremler Ne İşe Yarar?

A vitamini içeren kremlerin, cildin gençleşmesi amacıyla kullanımı oldukça yaygındır. A vitaminin eksikliğinde en önce tedarik edilen bir tür vitamin türevi olan retinol, cildin yeniden elastikiyetini kazanmasını ve minik kırışıkların giderilmesini sağlamaktadır.

Fazla pigmentasyon halinde cilde rengini veren hücreler lekelenmeye yol açacak kadar çok salınabilir. A vitamini retinol içeren kremler bir diğer faydası olarak bu lekelenmeleri önlemektedir. Yani yaşın ilerlemesi ile ciltte beliren en önemli iki sorun olan lekeler ve kırışıklar, bu krem türevleri ile önlenebilmektedir.

Sizler için seçmiş olduğumuz retinol içerikli kremler arasından siz de dilediğinizi deneyerek cildiniz için bir iyilik yapabilirsiniz.

Retinol İçeren Kremler Hangileri?

İçerisinde bir A vitamini türevi olan retinol barındıran ve cilt gençleştirme amacıyla kullanabileceğiniz kremler şu şekilde listelenebilir:

Acnelyse Krem

Özellikle cilt lekelenmelerinde etkili olan Acnelyse krem, aslında sivilce izlerinin giderilmesine odaklanan bir formüle sahip olsa da yaşlanmanın etkisi olan lekelerden de kurtulmanıza yardımcı olur. Retionik asitli krem türevlerinden olan bu jel, güneş ışıklarından kaynaklanan lekeleri de onarmaktadır.

Acnelyse sivilce kremi tahrip olan cilt dokusunda derinin üst katmanlarının dökülmesini sağlayarak onarım sağlamaktadır. Deride mitoz bölünmeyi tetikleyerek eski hücrelerin yerini yenilerinin almasını sağlar. Jel kıvamındaki formülü sayesinde ürünü tek başına kullanmanın yanı sıra farklı kremlerle kombine halde kullanmayı da deneyebilirsiniz. Cildi yenileyen ve bu amaçla soyan kremlerden olduğundan uygun dozda kullanımı önemli bir üründür.

26,8 TL gibi bir ücretle hem reçeteli hem de reçetesiz olarak temin edebileceğiniz bu jeli, en doğru kullanımı için bir dermatalog yönlendirmesi ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Roacuttane sivilce ilacı kullanmak istemiyor ancak bu ilacın kullanımını gerektirecek düzeyde sivilce ve akne sorunu yaşıyorsanız, yine bu kremi kullanmanız da önerilir.

Tretin Krem

Etken maddesi tretinoin olan ve bu sayede A vitamininin de etkisini artıran bu krem, özellikle ince çizgilerde gözde görülür etkiler sağlar. Derin çizgiler için kullanımı büyük faydalar sağlamasa da yaşa bağlı gelişen lekelenmeler için de kullanılabilir. Retinollü kremler içerisinde, lekeler üzerinde en iyi etkiler sağlayan ürünlerden biridir.

30 gramlık alüminyum tüplerde satılan bu ürün, derinin üst katmanı olan epidermisin sinirsel olarak uyarılmasına ve böylece cildin kendi kendini onarmasına yardımcı olur. Keratinin aşırı salgılanmasının önüne geçen ve bu esnada ölü hücrelerle genç hücrelerin yer değiştirmesini sağlayan krem, alt katmanlar aracılığıyla cildin yenilenmesini tetikler.

Kolajen üretimini olumlu etkileyen krem, içerdiği A vitamini sayesinde ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlamaktadır. Kremin bu sayede daha genç bir görünüm amacıyla tercih edilmesi mümkündür.

Kısa bir süreç boyunca üretimine ara verilen bu retinol içerikli krem hem reçeteli hem de reçetesiz olarak temin edilebilen ürünler arasındadır. 17.86 TL gibi bir ücreti olan krem, bahsettiğimiz süreçten dolayı hala bazı eczanelerde bulunmasa da kısa bir araştırmayla bulunması mümkün olabilir. Krem güvenilir ve etkili bir içeriğe sahip olsa da cildi onarak amacıyla soyduğundan doktor kontrolüyle kullanılması önerilmektedir.

Kimyasal peeling yöntemine alternatif bir cilt soyucu olan krem, cildin gençleşmesini sağlamanın yanında başka faydaları da vardır. Akne ve sivilce sorununuz ne kadar büyük olursa olsun, yoğun A vitamini içeren bu krem sayesinde yepyeni bir cilde sahip olabilirsiniz.

Özellikle göz çevresinde kullanıma uygun olmasıyla beğeni kazanan bu saf retinol krem eczane ve medikal sitelerde bulunabilir. Hem gece hem de gündüz için kullanıma uygun olan ürünü, göz altı torbalarının yanı sıra kaz ayağı kırışıkları için de kullanmayı deneyebilirsiniz.

Dr.Dennis Gross Serum

Yaşlanmanın erken belirtilerinden olan ince ve minik kırışıklıklara anında müdahale sağlayan bu krem, cildi gençleştirmek için sadece kırışıklarla savaşmaz. Aynı zamanda ilerleyen yaşla birlikte cilt tonunda meydana gelen dengesizlikleri ve eşitsizleri de onarmaktadır.

Serum türündeki bu ürün, diğer medikal ürünlere göre daha yüksek fiyatlı olsa da düzenli kullanımla ilerleyen kırışıklarda dahi etkili olması nedeniyle tercih edilebilir.

Murad Retinol Serum

Retinolün en belirgin yan etkisi cildin yağlanmasını önlemek amacıyla içerisinde bulunan maddeler nedeniyle aşırı kurumaya yol açabilmesidir. Yağı emen ancak bu sırada nem dengesini bozabilen retinolü, nemlendirici ürünlerle birlikte kullanmak oldukça mantıklı olacaktır. Bu nedenle cilde bakım yapan yağlarla retinolü bir araya getiren Murad serum, cildinde yaşlanma karşıtı etkilerin yanı sıra yüzeysel sorunları onarmak isteyenler için de birebirdir.

111 Skin Krem

Yaşlanma belirtileri olarak en çok lekelenmeden yana sorun yaşayanlara 111 Skin krem önerilmektedir. Mini çizgilerin de kolajen salınımı sayesinde onarılmasını sağlayan krem, pigmentasyonu düzenleyerek renk eşitsizliklerini ortadan kaldıracaktır.

Bahsetmiş olduğumuz kozmetik ürünler daha yüksek fiyatlı olması nedeniyle tüketicide tereddüt yaratsa da medikal özellikli ve uygun fiyatlı retinol içeren kremler ile birlikte ya da tek başına kullanılabilmektedir. Kullanım şekli ne olursa olsun tamamen kişisel tercih doğrultusunda ve reçetesiz alınabilir, yalnızca kırışıklar için değil genel cilt bakımı ve güzelliği için gündelik olarak kullanılabilir.

Siz de retinol bazlı kremler hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, daha önce denemediyseniz sizler için seçtiğimiz bu etkili ürünlerden dilediğinizi uygulayabilirsiniz. Böylece A vitamini türevi retinol ile cildinizi yeniden genç ve aydınlık görünümüne kavuşturabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet