Roaccutane Sonrası Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

  25.05.2019
  13.383
  Roaccutane Sonrası Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

  Roaccutane Sonrası Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Roaccutane alanında lider sivilce ilaçlarından biridir. Özellikle kronik akne ve iltihaplı sivilce sorunu yaşayanlar için akla ilk gelen medikal çözümlerden biri Roaccutane sivilce ilacı olmaktadır. Ancak bu ilacın kullanımının ardından ciltte leke, kızarıklık ya da sivilce izi kalabilmekte, bu da yeni bir cilt soru anlamına gelmektedir. Sivilceler ortadan kalksa bile Roaccutane sonrası sivilce izleri ile mücadele ediyorsanız bu rehberimiz tam size göre. Siz de hemen şimdi bizimle ilaç tedavisinin ardından kalan izler ve kızarıklıklar için neler yapabileceğinizi bizimle öğrenebilirsiniz.

  Pek çok kişi sivilce ve akne tedavisinin oldukça zor olduğunu ve bu sorunlarının geçirmesi imkansız olduğunu düşünse de aslında durum bundan farklı. Roaccutane kullanarak akne sorunlarına kalıcı olarak veda etmeniz mümkün olabiliyor. Ancak sorunu çözseniz dahi geride kalan sivilce ve akne izleri ya da cilt kızarıklıkları maalesef can sıkıcı olabiliyor. Endişelenmeyin, çünkü tıpkı sivilce gibi izleri de çözümsüz değil. Siz de Roaccutane sonrası izler nasıl geçer bizimle birlikte öğrenebilirsiniz.

  Roaccutane Sonrası Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

  Roaccutane sivilce ilacı kullandıktan ve sivilce tedaviniz tamamlandıktan sonra ne yazık ki cildinizin yaşadığı tahribatın izlerini hala görüyor olabilirsiniz. Maalesef pek çok kişi sivilcelerinden kurtulmuş olsa da iltihaplanmanın cildinde yol açtığı çukurlarla tedavi sonrasında dahi uğraşmak zorunda kalmaktadır. Ancak siz ilaç kullanımını en sağlıklı şekilde atlattığınıza göre, bu izlerin tedavisi işten bile olmayacaktır. Asıl önemli olan sivilcelerin giderilmesi olup sonrasında kalan izlerin çözümsüz olduğu asla düşünülmemesi gereke bir yanlıştır.

  Peki Roaccutane sivilce ilacı sonrası izler nasıl tedavi edilebilir, bu izler nasıl geçirilir?

  Roaccutane içerisinde tıpkı Zoretanin gibi izotretinoin barındıran, yani içeriği ile cildi yenilemek için önce soyan ilaçlardandır. Akneler geçse dahi cildinizin soyulması ile birtakım tahribatlar kalabilir ve aknelerin ciltte yarattığı oyuklar geçmeyebilir. Ayrıca hırpalanmış olan ciltte genel bir kızarıklık hali de görülebilir.

  Eğer siz de akne tedavisi sona erdikten sonra hayal ettiğiniz gibi bebeksi pürüzsüzlükte bir cilde sahip olmayı arzuluyorsanız o zaman iz tedavisi için en faydalı çözüm önerilerini bizimle öğrenebilirsiniz.

  Hücre Yenileyici Kremler ile İz Tedavisi

  Roaccutane tedavisi sonrası iz şikayetiniz varsa geride kalan hasarı onarmak için cildi yenileyen kremlerden destek alabilirsiniz. Madecassol  gibi lekelerin ve izlerin olduğu gibi  yaraların da etkin tedavisini sağlayan hücre yenileyici kremler, yüzünüzün yanı sıra vücudunuzda da güvenle kullanılabilir.

  Düzenli kullanım halinde cildin üst katmanındaki hücreleri onaran ve yenileyen bu kremler sayesinde tedavi sonrasında cildin mikroorganizmalardan korunması ve yeni sivilcelerin oluşumunun önlenmesi de bir diğer avantaj olmaktadır.

  Dermaroller Kullanımı ile İz Tedavisi

  Yüzeyinde milimetrik boyutlarda iğneler bulunan bir rulodan oluşan dermaroller isimli ürün, görebileceğiniz üzere son dönemlerde popülerliğini artıran bakım ürünleri arasında yer almıştır. Siz de sivilce izleri nasıl geçer diyorsanız, bu küçük ancak etkili ürünü kullanmayı deneyebilirsiniz. Deri yüzeyi ile sınırlı kalan ürünleri, derinin daha alt katmanlarına inebilecek şekilde kullanmak isteyenlere hitap eden bu ürün, sivilcelerin tedavisinden sonra geride kalan izleri tedavi etmek için de kullanılmaktadır. Çok ciddi boyuttaki izler için olmasa da yüzeysel kalan izleri bu ürünün dolaşımı artırması ve derinin alt katmanlarına etki edebilmesi sayesinde ev ortamında kolayca tedavi edebilirsiniz.

  Vitamin ve Mineral ile İz Tedavisi

  Roaccutane ilacın yan etkileri olduğunu biliyoruz ancak ilacı kullanırken göz ardı ettiğimiz önemli bir yan etki de bağışıklık sisteminin zayıflamasıdır. Bağışıklık sisteminin dengesini bozan bu ilacın kullanımının ardından vücuda gerekli vitamin ve mineral takviyesi sağlamak, ürünün faydalarını artırmanıza yardımcı olabilir. Ciddi skar doku oluşumlarında çok etkili olmasa da bağışıklığı kuvvetlendiren besin ve kapsül takviyeleri ile küçük çukurlaşmaların büyük ölçüde önüne geçilebilir.

  Fraksiyonel Lazer ile İz Tedavisi

  Karbondioksit lazer olarak da görebileceğiniz fraksiyonel lazer tedavisi ile cilt yüzeyindeki pek çok sorunda üstün bir başarı elde edilmektedir. Ciltteki hasarı %90’a varan oranlarla onaran bu uygulama, yalnızca selülit gibi vücut derisindeki değil, Roaccutane sonrası izler gibi yüz derisindeki sorunlar için de etkili bir çözüm yöntemidir. Bu yöntemle bir yan fayda olarak lekeler, izler, güneşten kaynaklanan çillenmeler vb. yüzeysel sorunlar da geçmektedir.

  Kimyasal Peeling ile İz Tedavisi

  Karbon peeling olarak da adlandırılan kimyasal peeling uygulaması, cilt katmanlarının en üstüne asit etkisi gösteren bir kimyasalın dökülmesi ile yapılmakta, böylece en üstteki cilt katmanı olan epidermisin kontrollü şekilde yeniden oluşmak üzere yakılmasıyla yapılmaktadır. Bu yöntemin sonunda kişi yeni bir cilt oluşumunu sağlamakta ve böylece pek çok sorunu aynı anda çözmektedir. Ancak cilt katmanları incelten ve daha hassas kılan Roaccutane kullanımı sonrasında en az 6 ay bu uygulama için beklemeniz önerilir.

  Mezoterapi ile İz Tedavisi

  Avrupa’da kullanımı oldukça eski olan yöntemlerden biri olan mezoterapi, mikro boyuttaki iğneler aracılığıyla derinin alt katmanlarına enjekte edilen ilaçların sizi tedavi etmesini amaçlar. Çukurlaşmaya yol açan akne ve sivilcelerin bu yöntemle etkin şekilde giderildiği ve cildin bu yöntemle uzun süreli olarak hasarlardan korunduğu bilinmektedir.

  Doğal Kremler ile İz Tedavisi

  Roaccutane’ı kullanmanızın ardından cildinizde kalan hasarlı görünüm eğer ciddi boyutta rahatsız edici değilse, siz de bitkisel içerikli kremler ile cildinizi güvenilir bir şekilde onarabilirsiniz. Ev yapımı doğal maske tariflerini deneyerek düşük bütçeyle cilt bakımınızı tamamlayabileceğiniz gibi pek çok firmanın bitkisel içerikli ürünlerini de araştırarak keşfedebilirsiniz.

  Sivilceler gibi izlerinin de uygun tedavi ile giderilebileceğini unutmamalı, tedaviniz sonrasında panik olmamalısınız. Siz de cildinizdeki hasarın boyutuna ve kendinize göre en uygun tedavi yöntemini deneyebilir, sonuçları bizimle paylaşabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.