Roza Krem Ne İşe Yarar?

14.08.2019
10.808
Roza Krem Ne İşe Yarar?

Roza Krem Ne İşe Yarar? En yaygın cilt problemlerinden biri olan sivilceler, hemen her yaştan ve cinsiyetten insanı etkisi altına alabiliyor. Ancak bu can sıkıcı durum ve çok daha can sıkıcı olabilen gül hastalığı için Roza krem ile yeniden pürüzsüz bir cilde ulaşmak mümkün. Peki Roza krem kullananların yorumları, bu kremin faydaları ve fiyatı gibi tüm bilgileri bizimle öğrenmeye hazır mısın?

Gül hastalığı neden olduğu görünümler ile gündelik yaşamda çok can sıkıcı olabilir. Bu hastalığın belirtilerini ve görüntünün yanı sıra yanma gibi şikayetleri azaltmak oldukça önemlidir. Roza krem kullananlar ise ilacın yoğun etken maddeleri sayesinde gül hastalığına neden olan bakterileri ortadan kaldırabilmektedir. Ayrıca bu bakterilerin neden olduğu akne ve sivilceler düşünüldüğünde, diğer cilt kusurları da bu kremle önlenebilir.

Cildi etkisi altına alan risk faktörleri genel olarak etkiler gösterir ve cildin yaşlanmasına neden olur. Akne ve gül hastalığı olmasa bile çevresel etmenler elastikiyetin azalmasına ve cildin hasara açık bir hal almasına sebebiyet verecektir. Bu kremle birlikte cildin toparlanması ve genel sorunların önlenmesi sağlanacaktır.

Roza Krem Nedir?

Tüp içerisinde beyaz renkli bir krem olan ürün, asıl olarak roza hastalığına sebebiyet veren bakterileri ortadan kaldırmayı hedefler. Bu bakteriler ciltte kızarıklık, hassasiyet ve kaşıntı gibi şikayetlere yol açabilir. Ciltte oluşan kabarcıklar ve yanma hissinin kontrol altına alınması hastalar için oldukça önemlidir. Roza krem sayesinde bu şikayetleri azaltmak ve bakterilerle savaşmak sanılandan kolay bir hal alır. Ancak önemli olan, böylesi etkili bir kremi dikkatli kullanmak ve bilinçli olmaktır.

Roza krem jel formu ile beyaz krem formu arasındaki fark, ürüne dair merak edilen bir diğer konudur. Hemen hemen aynı içeriğe sahip olmakla birlikte kullanım amacı ve etki süreleri aynı olan bu ürünleri doktorunuz sizin için en uygununu seçerek reçetelendirecektir. Ayrıca Roza krem reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtı olumsuz olmakta, krem için mutlaka doktorunuzdan reçete temin etmeniz gerekmektedir.

Gelin birlikte Roza krem faydaları ve kullanımı hakkında daha detaylı bilgiler edinelim.

Roza Krem Nasıl Kullanılır?

Kremin içeriği ve güçlü özellikleri nedeniyle doktor tavsiyesi olmaksızın kullanılmaması önerilmektedir. İlacın sürülmesi gereken bölgenin temizliği de önemlidir. Bu nedenle uygulama bölgesini öncelikle bol su ve sabunla yıkayarak temizlemeniz önerilir. Ayrıca kremi uyguladığınız elinizi de iyice yıkamanız ve uygulama sonrasında kremi elinizden iyice arındırmanız gerekir. Yıkanan uygulama bölgesini iyice kurutup sonra kremi ince bir katman olarak az miktarda uygulamanız yeterli olacaktır. Ayrıca Roza krem kullananlar sonrasında güneş ışığına çıkmaktan sakınmalıdır.

Kremin sivilcelerdeki etki mekanizması ayrı bir merak konusudur. Roza krem sivilce ve akneler için de tedavi edici olmakta ancak bu etki süresi kişiden kişiye, yani tablonun ciddiyetine bağlı olarak değişmektedir. Kullanıcılar genel olarak 2 hafta içerisinde gözle görülür etkilerin ortaya çıktığını belirtmektedirler.

Roza krem içeriği: nedeniyle hamileler için de zararlı olabilmek ve bu konuda kesin bir çalışma bulunmamaktadır. Her ne kadar kremi kullanımı anne için önemli olsa da bu noktada yararlar ve zararlar kişiye özel, iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. Özellikle hamileliğin ilk 3 ayı boyunca riskli olan kremin doktor onayı olmadan kullanılmaması hem anne hem bebek için oldukça önemlidir.

Etken maddelerin anneden süt aracılığıyla bebeğe geçeceğini düşünürsek aynı şekilde emziren anneler de dikkatli olmalıdır. Çok ciddi tablolar olmadığı sürece emziren anneler Roza krem kullanımı için temkinli olmalıdır.

Roza krem yan etkileri: düşünülerek çocuklarda kesinlikle kullanılmaması gereken bir üründür. Ancak özel durumlarda doktoru bilgilendirmek kaydıyla asgari kullanımla yaşlılar için uygundur. Kremin herhangi bir nedenden dolayı ağız ya da burun içine temas etmemesi, henüz kapanmamış açık yaraların üzerine uygulanmaması gerekir.

Roza krem reçetesiz alınır mı: gibi soruları sıklıkla duymaktayız. Ancak pek çok kişi kremin ne denli bilinçli bir şekilde kullanılması gerektiğini göz ardı ederek şikayetlerinin azalması için heyecanlanmaktadır. Ürünün etken maddelerinden metronidazol, göz için sulanmaya neden olmasıyla ciddi yan etkilere yol açabilir. Böyle bir durumda ya da göze ürünün temas etmesiyle gözün bol ve ılık suyla yıkanarak kremden mümkün olduğunca arındırılması gerekmektedir.

Roza Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Dikkatli kullanılması gerektiğini tekrarlamak istediğimiz Roza krem fiyatı nedeniyle sık tercih edilse de bazı etkilerini de iyi bilmeniz gerekir. Kremin beklenmeyen alerjik reaksiyonlar göstermesi halinde anında tıbbi destek alınız. Gelelim bu kısaca bu reaksiyonun sonuçlarına:

 • Cilt döküntüleri
 • Soluk alıp verme güçlüğü
 • Baş dönmesi
 • Ağız, yüz ya da dudaklarda kuruluk ve şişkinlik
 • Ciltte yanma ve kızarıklık
 • Kaşıntılar ve tahriş
 • Vücutta, özellikle el ve ayaklarda uyuşma
 • Ödem ve cilt pullanması
 • Gül hastalığı olanların şikayetlerinde artış

Roza Krem Fiyatı Ne Kadar?

Eczanelerden temin edebileceğiniz kremi bulmak oldukça kolaydır. Kremi alırken son kullanma tarihine ve ambalajın kapalılığına dikkat etmeniz gerekir. Roza krem fiyatı oldukça uygun olup 5-6 dolaylarındadır.

Kremi bulamamanız halinde benzer içerik ve etkilere sahip kremler temin edebilirsiniz. Bu amaçla kullanabileceğiniz Roza krem muadil listesi şu şekildedir:

 • Exagyn
 • Meronıdazol
 • Metrazol
 • Flagyl

Kremi temin ettikten sonra doğru şekilde saklamanız da önemlidir. 25 Derecenin altında bir sıcaklıkta ve çocukların erişemeyeceği bir yerde saklamalısınız.

Siz de gül hastalığı ya da akne sorununuz için Roza krem kullanarak kısa sürede büyük faydalar görebilirsiniz. Doz aşmamaya ve doktor yönlendirmesine dikkat etmeli, beklenmedik durumlarda ürün kullanımını keserek mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Ürün hakkında tüm görüş ve sorularınızı bizlere yorum olarak yazmayı unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet