Sabah Spor Yapmak Zayıflatır mı

17.09.2018
959
Sabah Spor Yapmak Zayıflatır mı

Sabah Spor Yapmak Zayıflatır mı Yaz aylarında özellikle de açık havada spor yapmak imkanı dahada fazla oluyor. Yaz döneminde kilo konturlu dikkat edilmesiyle herkes spor yapmakta yediklerine dikkat etmekteler ve sabah erken kalkılır yürüyüş alanlarına gidilir. Yürüyüş alanların ordaki spor aletlerini kullanılır ama Yapılan sporun amacına ulaşması için önemli bir  nokta vardır bu durumla ilgili sizler bilgi vermeye çalışacağım.

Sabah Sporu ile beraber günlük yaşamınızda aktivite programı ekleyen kişiler. Bir günlük protein ve karbonhidrat, yağ dolayısıyla mineral ve vitamin su dengesini sağlayacak. Bu kişiye özel dengeli ve yeterli menüler tüketilmesi önemli. Spora başlamadan önce enerji ihtiyacını karşılamaya yönelik ara öğün karşılığı bazı alternatifler vardır. Spora başlamadan en az 15 dakika ısınma ve ardından kasları esnetme hareketleri yapın. Böylece daha rahat spora başlayabilirsiniz. Sporun cinsi ve şiddetine yönelik besin tüketmek gerekiyor.

Aç karnına spora başladığınızda vücudun kan şeker seviyesi çok düşük olur. Uzman Diyetisyenler  şöyle söylüyor vücut enerji kaynağı olarak şekeri kullanamıyor, yağı vücuttan çıkarıp kullanmak daha zor olduğu için en kolay olanı seçiyor yani kasları kullanıyor. Spora başladığınızda ilk  20 dakikasından sonra yağ yakımı başlıyor. Yüklü bir kahvaltıdan sonrada sporu önerilmiyor aslında spora başlamadan önce şunları yiyebilirsiniz.

Spordan Önce Yenmesi Gerekenler

Bir bardak süt, bir çorba tabağı yoğurt, bir tane muz bunlardan herhangi birisini yiyip spora cikabilirsiniz  yapmış olduğunuz spor ile yağ yakmış olursunuz ayrıca iş çıkışı yapacağınız sporda da aç olmayıp tok olmalısınız. Spordan bir yada iki saat önce kepekli tos yada az yağlı bisküvi ama çok değil bir kaç tane veya bir bardak sütle bir tane muz yiyebilirsiniz.

Zayıflamak İçin Günde Kaç Litre Su İçilmeli

Bu, kişinin yaptığı spor süresi, şiddeti ve metabolizmasına bağlı terleme miktarına göre değişebiliyor.

Eğer 1 veya 1,5 saatten fazla orta düzeyde bir egzersiz planlıyorsanız şu program, uygun görülüyor.

Egzersizden 1,5-2 saat önce 600 ml (3 bardak), 15 dakika önce 300 ml (1-2 bardak)

Egzersiz sırasında 10-14 dakika arayla devamlı 300 ml (1-2 bardak)

Egzersiz bitiminde tartılmanın, yarım kilo kaybınız varsa, yarım saate 600 ml (3 bardak)

Sıvı ve maden suyu tüketmeniz gerekiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet