Sade Kefir Diyeti

  20.10.2018
  1.406
  Sade Kefir Diyeti

  Kefir İle Zayıflama

  Kefir diyetini bazılarınız henüz duymamış olabilir yada son günlerde fazlasıyla duyduğunuz için merak etmişte olabilirsiniz. Kefir diyeti tüm dünyada ünlü olan ve son yıllarda popülaritesi zirve yapan bir diyet olup etkili olduğuda bilinmektedir. Kefir sadece kilo vermeye yardımcı oluyor aynı zamanda sağlığada iyi geliyor. Özellikle Rusya gibi ülkelerde her gün içilen kefir ülkemizde malesef henüz henüz duyulmaya başlanmıştır. Aslında kefirin öncelikle sağlığa yararlı olduğu bilinmektedir, sonrasında ise zayıflamayada yardımcı olduğu görülmüştür. Kefir düşük kalorili olduğu için kilo vermenizi sağlayacak bir içecektir.

   Kefir Zayıflatır Mı

  Kefirin sağlık yönünden sayılamayacak kadar birçok faydası vardır. Kanseri önlemekten tutun da, uzun bir hayatın anahtarı olmaya kadar pek çok sağlık sorununa çözüm olan kefir, zayıflama içinde ideal bir besindir. 1 Hafta boyunca Kefir diyetini uygulamanız halinde göz görülür bir kilo vereceğinizi söylemek mümkün. Kefir diyeti sayesinde hem sağlıklı olacaksınız hemde bu sayede kilo vermiş olacaksınız.

  Kefirdeki vitaminler ile kan dolaşımını düzenleyip, kan bozukluklarını da giderdiği ve vücuttaki toksinleri atmak içinde kefirin son derece yararlı olduğu bilinmektedir. Pahalı olmayan ve evde kolayca yapılabilen bir besindir.

  Kefir Diyeti Ve Tarifi

  Kefir Diyeti Pazartesi
  1,5 litre kefir ve 5 tane haşlanmış patates.

  Kefir Diyeti Salı
  1.5 litre kefir ve 100 gram et

  Kefir Diyeti Çarşamba
  1.5 litre kefir ve 100 gram tavuk

  Kefir Diyeti Perşembe
  1.5 litre kefir ve 100 gram balık

  Kefir Diyeti Cuma
  istediğiniz kadar meyve ve sebze yiyebilirsiniz.

  Kefir Diyeti Cumartesi
  1.5 litre kefir ve muz ile üzüm haricindeki tüm meyve ve sebzeleri dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz.

  Kefir Diyeti Pazar
  Soda ve Su.

  Kefir Nedir Neye Yarar

  Kefir diyeti en fazla 1 hafta sürebilecek bir diyettir. Kefir diyetinin fazlası zararlı olacağı gibi 1 haftada yaklaşık 5 kilo verebilirsiniz. Kefir diyetinde kullanılan kefirlerin yağsız olmasına dikkat etmeli ve kefir diyeti tekrar uygulamak isterseniz en az 2 ay beklemeniz gerektiğini unutmayın. Halsizlik ve yorgunlukla mücadele içinde tercih edilen Kafkasya kökenli bu içeceğin enerji değeri yüksektir, tüketen kişilere canlılık ve enerji verir. Spor yapan kişiler için de bir enerji deposudur. Kilo vermek isteyenler için de ideal bir içecek olan kefir tok tutucudur. Kan şekerinde ani dalgalanmalara neden olmaz.

  Kefir Nedir Faydaları Nelerdir

  Kefir çeşitli bağırsak hastalıkları ve benzeri bağırsak mikroplarında önleyici ve engelleyici olarak görev yapmaktadır. Ayrıca çoğunlukla bayanlarda görülen kemik erimesi gibi hastalıkları önlemektedir. Son olarak kefir safra kesesi, böbrek ve egzama gibi hastalıklar üzerinde etkili olabilmektedir. Sizde Kefir diyeti yaparak hem zayıflayabilir hemde sağlıklı olarak yaşamıza devam edebilirsiniz.

  Kefir Kalori

  Kefir içinde barındırığı probiyotik sayesinde sindirimi hızlandırır metabolizmayı çalıştırır bağırsakları güçlendirdiği kanıtlamış olup ayrıcı yağ oranı sayesinde kişide tokluk hissi uyandır. Bu sayede içinde barındırdığı zengin vitamin ve mineraller sayesinde Kilo Vermeniz hiçte zor olmayacak diyette Kefir tüketildiğinde metabolizma ve sindirimin hızlanması sizlerin kilo vermesine çok fayda göstereceği belirtelim. Kefirin kalori değerleri oldukça düşük olduğu için düzenli tüketilmesinde fayda sağlayacaktır.

  Kullanım Tavsiyeleri;

  Kefir özellikle bir çok hastalığa karşın koruyucu özelliği bulunan kefir günde bir bardak rahatlıkla içilebilir. Bu miktar kişinin yaşına kilosuna göre artırılıp azaltılabilir. Kefir ilaç gibi değil içecek gibi görülmeli, yemeklerle beraber veya ayrı olarak tüketilmelidir. Kilo sorunu olanlar yağsız süt ile mayalayıp tüketebilir. Tedavi amaçlı tüketimlerde ise günde 1 bardak yeterli değildir. 1 bardakla haşlanıp bir litreye kadar miktar artırılabilir. Evde mayasından mayalandığı gibi marketlerde satılan sade türleri daha tercih edilmektedir. İstenilirse yulaf ve bademle de tüketilir. Her gün düzenli olarak içilmesi gerekir.

  Yan Etkisi;

  Kefiri yaşı ne olursa olsun her yaştaki insan kullanabilir. Belirleyici yan etkisi yoktur. Çocuklara bile rahatlıkla verilebilir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.