Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları

03.10.2018
1.294
Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları

Kilo Vermek İçin

Kişinin sağlıklı ve rahat bir yaşam sürmesi için vücut ağırlığının boyuna ve yaşına göre belirli bir aralıkta olması gerekmektedir. En sağlıklı şekilde yaşamını sürmesi için uygun olan kilo ise ideal kilo olarak adlandırılmaktadır. Çağımızın sorunlarından birisi de bu kilo aralığının çok üzerinde olunması ve bu sorunu yaşayan kişilerinde sayısının giderek artmasıdır. Bu durumda kilo vermek aslında sağlıklı bir yaşama sahip olabilmek için zorunlu hale geliyor. Bunun için fazla kilo sorunu yaşayan herkes en hızlı şekilde kilolarından kurtulmak istiyor. Daha rahat hareket etmek, daha sağlıklı bir şekilde uyuyabilmek, daha güzel görünmek, hastalıklara karşı korunmak için fazla kilolardan kurtulmak gerekiyor. Bunun için de kişinin kendisine en uygun olan kilo verme yollarını belirlemesi ve yaşamına dahil etmesi gerekiyor.

Etkili ve Sağlıklı Kilo Verme

Öncelikle neden kilo vermek istediğinizi belirlemelisiniz. Ya da kilo vermeniz gerektiğini düşündüren şeyi belirlemelisiniz. Bu iki şeyi kilo verme süresince hatta tüm hayatınız boyunca aklınızda bulundurmanız gerekiyor. Aynı zamanda bu iki nedeni belirlemek ve yazılı bir şekilde gözünüzün önünde bulundurmalısınız. Çünkü bu iki neden sizin kilo verme sürecinde en büyük destekçiniz ve kamçılayıcı gücünüz olacak. Sonrasında ise tekrar kilo almanızı engelleyecektir.

Etkili Sağlıklı Zayıflama

Kilo vermek için her zaman uçuk diyetler, tarifler yerine sağlıklı yöntemleri denemelisiniz. Böylece hızlı bir şekilde kilo verip, hızlı bir şekilde kilo almak gibi bir kronik sorunun da üstesinden gelmiş olacaksınız.

Sağlıklı besinlerle yeteri kadar beslenmeyi bir yaşam biçimi haline getirmelisiniz. Kısa bir sürelik diyet değil de sağlıklı bir yaşam için çizdiğiniz bir yol gibi görmelisiniz. Zira ideal kilonuza ulaştıktan sonra da bu kiloyu korumanız gerekecek.

Sağlıklı besinlerle ve vücudun ihtiyacı olan besin ve mineraller ile vücut direncini arttırmak ve güçlü metabolizma ile sağlıklı bir yaşama devam etmek öncelikli amacınız olmalı.

Etkili Sağlıklı Diyetler

1.Bol su tüketmeye özen gösterin. Vücudun ihtiyacı olan suyu sağlayarak metabolizma hızını arttırabilir ve buna bağlı olarak ta yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Bol bol içtiğiniz su hem kilo vermeye yardımcı olacak hem de düzgün ve pürüzsüz bir cilt görünümü sağlayacaktır.

2.Kahvaltı ile güne başlayın. Sağlıklı bir yaşam sürmek ve bunun için de kilo vermek adına yapacağınız il şey güne zinde başlamak ve metabolizmayı en erken saatte çalışmaya alıştırmak. Geç kalmayan ve besleyici, protein bakımından zengin olan kahvaltı tok ve dinç bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

Etkili Kilo Vermede Kurallar

3.İhtiyacınız kadar besin tüketin. Sofrada bulunan her şeyi ya da şişkinlik hissedecek kadar yemekten kaçının. Besin değeri yüksek gıdalar ile vücudun günlük ihtiyacı olan enerjiyi almaya özen göstermelisiniz. Aksi taktirde alınan her fazla kaşık yağ deposu ve kilo olarak geri dönecektir.

4.Metabolizma üzerinde en etkili içecekleri tercih edin. Yeşil çay ve kahve gibi metabolizma hızını arttırma özelliği taşıyan içecekleri günlük yaşamınıza dahil edin. Böylece daha hızlı çalışan bir metabolizmaya sahip olacak ve kilolardan daha hızlı bir şekilde kurtulacaksınız.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyet

5.Tatlandırıcı ve şeker kullanımını minimum düzeye indirin. Mümkünse bu maddelerin kullanımını sıfıra indirin. Böylece yağ ve kilo oluşumunu önleyebilirsiniz. Çok fazla enerji sağlayan ve hiçbir besin değeri olmayan bu gıdalar yağ oluşumunda en önemli etkendir.

6.Karbonhidratlı besinleri azaltın. Basit karbonhidrat olarak değerlendirilen hamur işlerini ve tahıl özelliğini kaybetmiş besinlerin tüketimini en az seviyeye indirmelisiniz. Böylece gereksiz ve fazla enerji alımını önleyerek, sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kilo Vermenin Yolları

7.Yemek günlüğü tutun ve porsiyonlarınızı küçültün. Sağlıklı kilo verme ve kilo alımını önlemek için tüketilen besinlerin kontrol altında tutulması gerekiyor. Bunun için de yemek günlüğü tutarak yediklerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Ayrıca porsiyonlarınızı küçültmek te sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

8-Acı biberi hayatınıza dahil edin. Acı biber içerisinde bulunan kapsisesin maddesi metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Metabolizmayı hızlandıran ve bağışıklığı güçlendiren bu maddeyi tüketerek yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

9.Egzersiz ve spor yaşamınızın bir parçası olsun. Yağ yakımı ile kilo verirken spor ve egzersiz yapmak sıkılaşma sağlayacaktır. Sporu yaşamınıza dahil etmek kasları güçlendireceği için de harcanan enerji artacak ve buna bağlıda kilo vermeye destek olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet