Şap Taşı Cilde İyi Gelir mi?

  17.08.2019
  3.011
  Şap Taşı Cilde İyi Gelir mi?

  Şap Taşı Cilde İyi Gelir mi? Hem harici hem de dahili kullanıma uygun doğal bir ürün olan şap taşı deodorant yerine geçmesi ile biliniyor. Ancak elbette cilt şapı ne işe yarar sorusunun yanıtı bununla da sınırlı değil.  Doğal tedavilerin yalnızca bitkisel olabileceğini sanıyorsanız, bu yazımızla sizi şap taşı nasıl kullanılır öğrenmeye davet ediyoruz.

  Şap Taşı Nedir?

  İçeriğinde bileşik sülfat komplekleri bulunduran bu doğal taş türü, haliyle aynı zamanda alüminyum da barındırır. Yarı saydam ile beyaz renk arası bir görünümü olan taşın, potasyum şapı türünün işlenmesiyle bizim kullandığımız halini alması sağlanır. Sağlık ve vücut için yaygın ve çeşitli kullanım alanları olmakla birlikte şap taşı kullanımının yüzyıllardır tıp dünyasında dahi yer aldığı bilinmektedir. İçsel olarak da kullanılabilmesine rağmen asıl etkileri harici kullanımda görülür.

  Yapısal özellikleri sofra tuzuna oldukça benzeyen bu taşın yine yapısı gereği uygulandığı bölgede hafif şiddetli şikayetler meydana gelebilir. Ancak uygulama bölgesi üzerinde minimum kaşıntı ve tahriş ile cilt lekesi gibi sorunları kökünden çözer. Ayrıca kanama durdurma etkisi nedeniyle tıraş ve epilasyon sonrasında dahi kullanılabilecek kadar da güvenlidir. Bu işlem biraz can yakıcı olsa da taşın doğallığı nedeniyle güvenilir bir yöntem olarak görülmektedir.

  Cilt şapı kullanıcı yorumları incelendiğinde ürünün çok kolay eridiğinden bahsedildiği görülür. Bu sebeple kullanım sonrasında ve saklama anında taşın mutlaka kurulanması gerekir. Cildin kurumasından ileri gelen sorunları da bu sağlam formunda tedavi edebilir.

  Hemen her doğal tedavi yöntemi gibi bu taşın kullanımında da ürünün doğallığı oldukça önemlidir. Şeffaflığı sayesinde doğallığı anlaşılabilen taşın, eğer beyaza yakın olduğunu görürseniz bu içerisine türlü katkı maddeleri katıldığı anlamına gelir. Ayrıca doğalını bulsanız dahi kolay eriyen yapısını göz önünde bulundurarak azar azar almalı, kilo ile satış yapan yerlerden alışveriş yapmamalısınız.

  Şap Taşının Cilde Faydaları

  Pek çok kullanım alanı olan ve eski popülerliğini yeniden kazanmayan bağlayan şap taşı faydaları sayesinde doğal tıbbın uzun yıllardır sevilen bir ürünüdür. Taşlarla tedaviye odaklanan uzmanlar sıklıkla bu taşla tedavi yöntemlerinde bulunmaktadır.

  Şap taşı koltuk altı terlemesi için yaygın şekilde kullanılmakta, bu yönüyle doğal deodorant görevi görmektedir. Ter önleyici özelliği ön plana çıksa da elbette etkisi bununla sınırlı değil. Cilt sorunlarıyla savaşımızda kullanabileceğimiz bu küçük ve doğal mucize, çatlak izlerini azaltmadan aft ve sivilce tedavisine kadar pek çok yaygın cilt rahatsızlığında kullanılır.

  Küçük yaralar üzerinde iyileşme ve kanama durdurucu etki sağlayan taş, tıraş sonrasında ya da kağıt kesiği gibi minik kesilerde kullanıma müsaittir.

  Sağlık sorunlarına ek olarak eski yıllarda ustaların kumaş boyamak için de bu taştan faydalandığını bilmeniz gerekebilir.

  Şap Taşı Nasıl Kullanılır?

  Taşın cilde iyi geldiğini açıkladık. Peki detaylı kullanım şekli ve türlü kullanım alanları neler, bu konulara da açıklık getirelim.

  Şap Taşı Koltuk Altı Terlemesi için Kullanılır

  Bahsedildiği üzere bu taşın terlemeyi önlemede oldukça başarılı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle kimyasal içeren deodorantlarla önlem almak yerine bu taşı kullanmak hem daha çevreci hem de sizin için daha sağlıklı bir seçenektir. Ayrıca normalde deodorantı her gün kullanan biri olsanız bile taşı yalnızca 2 günde bir kullanmak terlemenin önüne geçmede yeterli olacaktır.

  Bir parça taştan alın ve yarım bardak suyla birlikte eritin. Bu karışımın içerisine bir çay kaşığı mür tozu ekleyin ve karıştırmaya devam edip sonrasında uygulayın.

  Cilt Şapı Yüze Sürülür mü?

  Taş türü olmasından dolayı yüze sürmek konusunda çekimser olsanız da bu ürünü yüzünüzde kullanarak sivilceleri tedavi edebilirsiniz. Hatta en büyük sivilcelerde bile birkaç gün içinde gözle görülür sonuçlar elde edeceksiniz.

  Bir kasenin içerisinde 2 yemek kaşığı cilt şapı tozu ve 3 yumurta beyazını karıştırın. Köpük köpük olduğunda yüzünüze bir fırça yardımıyla uygulama yapın ve 1 saat bu şekilde bekleyin. Sonrasında bol soğuk suyla cildinizi arındırın.

  Ağız içerisinde çıkan küçük pamukçuklar da yine bu taşın tedavi alanı içerisindedir. Gündelik yaşamda kişiyi çok rahatsız edebilecek olan bu pamukçuk isimli oluşumlar, doğal şekilde hemen geçirilebilir.

  Öncelikle 2 yemek kaşığı taş tozunu 1 bardak su içinde eritin. Homojen bir karışım elde edip karışım renk değiştirene kadar devam edin. Bu karışımla afta değecek şekilde ağzınızı gargara edin.

  Peki cildin en geçmez sanılan sorunlarından biri olan çatlakların da bu taşla geçebileceğini biliyor muydun? Cilt şapı çatlaklar için kristal halindeyken kullanılmalıdır. Bu formuyla değirmen taşını andırır ancak daha küçük olur.

  Duş esnasında taşı çatlaklardan şikayetçi olduğunuz bölgenin üzerine sürtün. Öncesinde taşın cilt üzerinde daha iyi kayması ve daha kolay uygulanması için cildinize sabun sürmüş olmalısınız. Yavaş yavaş çatlakların eridiği gibi bir hisse kapılacaksın. Sonrasında kalan kristalleri yıkayın ve duş sonrasında nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin.

  Suyu Arındırmak için Cilt Şapı Kullanın

  İçme suyunun temizliği konusunda endişe edip doğal bir arındırma yöntemi arayanlardansanız yine bu harika doğal taşı kullanabilirsiniz. Görüldüğü gibi cilt şapı neye yarar sorusunun yanıtları oldukça çeşitli.

  Taşın toz formunu suyun içerisine ilave edin ve minimum 1 dakika aralıksız karıştırın. Toz gözlerden kaybolana kadar karıştırdığınızda su temizlenmiş olacaktır. Oldukça az bir miktarda toz dahi tüm suyu temizleyecektir ancak uygun arındırma işlemi ölçüsü 1 litre suya ¼ çay kaşığı toz olmalıdır.

  Bu yöntemle suyunuzu gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.Ancak suyun nereden geldiğini bilmeniz önemlidir. Örneğin evinizin çeşme suyunu bu şekilde arındırabilirsiniz ancak doğal ortamlarda bu yöntem yeterli olmayabilir.

  Siz de cilt şapı için tüm kullanım alanları ve şekillerini öğrendiğine göre hemen bu doğal ürünü deneyebilir, tüm sorularınızı ve tecrübelerinizi yorumlara bırakabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.