Sarkık Göğüs Toparlama ve Dolgunlaştırma Maskesi Nasıl Yapılır?

22.01.2021
5.816
Sarkık Göğüs Toparlama ve Dolgunlaştırma Maskesi Nasıl Yapılır?

Sarkık Göğüs Toparlama ve Dolgunlaştırma Maskesi Nasıl Yapılır? Kim daha dik duran, dolgun ve genç görünümlü göğüslere sahip olmak istemez ki? Pek çok kadın için oldukça can sıkıcı bir sorun olan göğüs sarkması ne yazık ki yaş, çalışma şekli, sağlıksız yaşam gibi pek çok nedenden dolayı oldukça yaygın ancak çözümlenmesi de bir o kadar kolay bir şikayettir. Siz de sarkık göğüs toplayan maske yapımı için hemen rehberimize göz atabilir, göğüs dolgunlaştıran maske tarifimizle artık bir taşla iki kuşu hedefleyebilirsiniz!

Göğüs Toparlayan Maske İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Pek çok kişinin evinde bulunan malzemelerle dahi kolayca hazırlayabileceği göğüs dikleştiren maske tarifimiz için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

  • 2 adet olgunlaşmış avokado
  • 2 çay bardağı beyaz kil
  • 3 yemek kaşığı papaya yağı
  • 1 tatlı kaşığı anason yağı

Her biri bitkisel ürünler olan bu maske bileşenlerini temin etmek için herhangi bir aktardan alışveriş yapabilir veya güvenilir sertifikalara sahip bir online alışveriş sitesini tercih edebilirsiniz. Bazıları evinizde hali hazırda bulunabilecek bu bitkisel ve doğal içerikleri dilerseniz farklı cilt maskeleri yapımında da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sarkan Göğüsleri Toparlayan Maske Nasıl Yapılır?

Maskeleri hazırlamak için almış olduğunuz avokadoların yeterince olgunlaştığından ve ezmek için yeterli yumuşaklığa eriştiğinden emin olarak hazırlama işlemine başlayabilirsiniz. Avokadoları aldıktan sonra buzdolabında birkaç gün bekletmeniz ve renginin açılması için zaman tanımanız, istediğiniz kadar olgunlaşması için yeterli olmakta, olgunlaştırma işlemini hızlandırmak için avokadoların yanına elma koymanız önerilmektedir.

Sonrasında izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde:

  • Avokadoların kabuklarını soyun, ikiye ayırın ve çekirdeklerini çıkarıp derin bir cam kase içerisine alın.
  • Ellerinizle veya bir çatal yardımıyla avokadoları mümkün olduğunca pürüzsüz olacak şekilde ezin.
  • Ezildikçe yağlanan avokadoların içerisine beyaz kili ekleyerek orta yumuşaklıkta bir hamur oluşana kadar ezme – yoğurma işlemine devam edin.
  • Tüm karışım homojen bir doku aldığında kalan malzemeleri de ekleyerek karıştırın.
  • Maskeyi el veya fırça kullanarak göğüs çevresine uygulayın, dilerseniz dekolte bölgesini de dahil ederek daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Maskenin ince bir tabaka halinde uygulanması yeterli olup yoğun miktarlarda sürerek kurumasını beklerken zorlanmanıza gerek bulunmamaktadır. Maske malzemelerinin fazla gelmesi halinde karın bölgesine de kaldırma ve gençleştirme amacıyla aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

Sarkık Göğüsleri Kaldıran Maske Uygulayanlar Nelere Dikkat Edilmelidir?

Siz de son derece doğal ve güvenilir içeriğe sahip olan sarkık göğüs toparlayan maske uygulamasını denemek isterseniz bahsedilen şekilde yapılan karışımı ince bir katman olarak ilgili bölgeye uygulayabilir ve yarım saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Haftada birkaç kere yinelenmesi ve sabır göstererek düzenli uygulanması halinde maskenin etkilerini görmeniz mümkün olmaktadır.

Sarkık Göğüsleri Toplayan Maske Yapımı

Maskenin etkilerini arttırmak için göğüs dikleştiren masaj uygulamasında bulunmanız son derece önemlidir. Maskeyi sürmeden önce koltuk altından yukarıya doğu olacak şekilde göğüs çevresine masaj yapmak hem bölgesel dolaşımı arttırarak maskenin daha iyi etki etmesini sağlamakta hem de göğsün kendi kendini toparlama mekanizmasını uyarmaktadır.  Sarkan göğüs nasıl toparlanır sorusuna yanıt arayanların oldukça faydalı bulacağı maskenin uygulamasından önce yapacağınız masajda zeytinyağı gibi doğal ve cilt için faydalı olan yağları kullanabilir, böylece elinizin cilt üzerinde daha rahat hareket etmesini sağlayabilirsiniz.

Sarkık göğüs dikleştiren maske etkilerini görmenize yardımcı olacak bir diğer öneri de elbette durulama için kullandığınız suyu olabildiğince soğuk tutmanızdır. Soğuk suyun cildi gençleştirme ve sarkmaları önleme üzerine etkileri herkesçe bilinmekte, bu nedenle maske karışımını durulamak için dayanabildiğiniz ölçüde soğuk su kullanmanız önerilmektedir.

Sarkık Göğüsleri Dikleştiren Maske İşe Yarıyor mu?

Maskenin ne kadar etkili olduğunu anlamanın en iyi işaretlerinden biri cilt üzerindeki ısı artışı yani hafif karıncalanmadır. Eğer göğüs dikleştiren maske nasıl yapılır sorusuna verdiğimiz yanıtı doğru şekilde uyguladıysanız haliyle masajın da etkisiyle artmış olan dolaşım ciltte son derece hafif bir karıncalanma, hareketlilik hissine neden olacaktır. Bu durumda maskenin daha iyi etki ettiğini düşünebilir ancak rahatsız edici düzeyde, anormal karıncalanma ve kaşınma hissinde anında durulama yapmalısınız.

Sarkık Göğüsleri Kaldıran Maske Zararlı mıdır?

İçerisindeki bileşenlerin tamamen doğal ve bitkisel olması sayesinde son derece güvenilir bulunan göğüs toparlayan maske tarifini pek çok kadın içi rahat şekilde uygulamakta, son derece başarılı sonuçlar görebilmektedir. Ancak bilinmesi gereken önemli bir uyarı cilt tipiniz üzerine olmakta, cildi sivilceli olup dekolte ve göğüs çevresinde bu sorundan yana şikayetleri olanların maskeyi daha dikkatli şekilde uygulaması önerilmektedir.

Komodojenik yani gözenek tıkayıcı etkileri görülebilen avokado yağı gibi içerikleri aslında beyaz kilin cilt arındıran yapısı dengelemekte ve böylece genel anlamda cildin korunması sağlanmaktadır. Yine de cildi hassas veya aktif sivilceli olanların tüm riskleri ortadan kaldırmak adına dikkatli şekilde kullanması ve sarkık göğüs toparlayan maske için öncelikle küçük bir alanda deneme yapması önerilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet