Silinen İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

  07.09.2019
  1.130
  Silinen İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

  Silinen İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır? İnstagram için çağımızın en büyük paylaşım platformlarından biri demek yanlış olmaz. Ancak bazen kullanıcılar hesaplarını silmek istese de sonrasında bundan pişmanlık duyabiliyor ve hesaplarını geri kazanmak istiyor. Bu kullanıcılar için hazırladığımız İnstagram hesabını geri alma rehberinde eminiz sizde birçok faydalı bilgi bulacaksınız.

  İnstagram, günümüz dünyasının en büyük sosyal paylaşım uygulamalarının başında geliyor. Hatta pek çok kişi için yeni bir tanışmanın, iletişimin ve kendini ifade etmenin en büyük aracı halini almış durumda. Hal böyle olunca İnstagram’ın geldiği nokta ve özelliklerinin merak edilmesi kadar normal bir durum olamaz. Ancak İnstagram kullanım özelliklerine hakim olmayan kullanıcılar için istenmeyen durumlar söz konusu olabiliyor.

  İnstagram kullanımına son vermek isteyenler için hesabın tamamen silinmesi ve ortadan kaldırılması gibi bir seçenek mevcut. Ancak bu kararınızdan pişmanlık duymanız halinde bazı dezavantajlarla karşılaşmanız kaçınılmaz oluyor. Hesabınızı bilinçli silmemiş dahi olabilirsiniz. Şifreniz siz fark etmeden dikkatsizliğinizden dolayı ele geçirilmiş ve bir başkası sizin hesabınızı sizin yerinize silmiş olabilir. Hal böyle olunca hesabınızı geri açma hakkınız olduğunu düşünebilirsiniz ancak İnstagram yetkilileri için hesabın kim tarafından silindiği önemli değildir ve tüm kurallar aynı şekilde geçerli olacaktır.

  Silinen Hesabı Geri Alma

  İnstagram hesabınızı silmenizin ya da hesabı dondurmanın ne gibi getirileri olduğunu, ne gibi adımları takip ederek bu işlemleri tamamlayabileceğinizi öğrenebileceğiniz en güvenilir kaynak elbette İnstagram ‘ın kendi bilgilendirme sayfasıdır. Hangi ara yüzü kullanmayı tercih ederseniz edin, ister tarayıcı üzerinden ister mobil uygulama üzerinden sayfaya girerseniz girin, merak ettiğiniz konularda detaylı bilgileri almak için İnstagram yetkililerince düzenlenen yazıları incelemeniz mümkündür. Sık sorulan soruların yanı sıra kişisel sorulara da detaylı yanıtlar sağlayan sayfa, uygulamaya güncellemeler ile gelen yeniliklere göre düzenlenir. Bu nedenle soruyu soracağınız dönem en güncel yanıtı da alabilmeniz mümkündür.

  Sosyal medyadan uzaklaşmak istemiş, bir arkadaşınıza kızdığınız için fotoğraflarını yok etmek istemiş ya da kazara hesabınızı silmiş olabilirsiniz. Nedeni her ne olursa olsun dilerseniz sosyal medyaya geri dönebilir ve sonradan fikriniz değiştiyse bu durumu telafi edebilirsiniz. Silinen instagram hesabını geri açmak için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız endişe etmeyin. Hesabınızı geri kazanmanızı sağlayacak tüm bilgileri sizlere adım adım açıklıyoruz.

  Adım Adım İnstagram Hesabını Kurtarma

  Hepimizin bildiği üzere artık İnstagram uygulaması kullanıcıları, eğer hesaplarına erişmeyi istemiyorlarsa tamamen hesabını silme olanağına sahipler. Ancak hesabını tamamını silmek yerine erişime kapamanız yani hesabınızı dondurmanız da mümkündür. Hesabı dondurma yani geçici olarak erişime kapamak, sonradan yaşanan pişmanlıkları önlemek için oldukça fonksiyonel bir özelliktir. Diyelim ki siz İnstagram hesabınızı geçici olarak değil, süresiz olarak silmek istediniz ancak pişmanlık duydunuz. O zaman sizler için İnstagram hesabını geri alma hakkında tüm bilgilerimizi paylaşıyoruz.

  Bilmeniz şarttır ki ne yazık ki silinen İnstagram hesabını geri yükleme gibi bir şansınız yoktur. Yanlışlıkla ya da bilerek, sizin tarafınızdan ya da bir başkası tarafından sildiğiniz takdirde, hesabınızı ne yazık ki geri alamazsınız. Bu nedenle hesabınızı her daim iç rahatlığıyla kullanabilmek için şifrenizi her ne koşulda olursa olsun kimseyle paylaşmamalısınız. Şifrenize sahip olan biri için İnstagram hesabını silmek birkaç dakika içerisinde tamamlanabilecek, oldukça kolay bir işlemdir.

  İnstagram Hesabını Geri Açmak

  Önceki senelerde İnstagram hesabını silmenizin ardından geri almak için tam 24 saatlik bir zaman dilimine sahip olabiliyordunuz. Yeni bir şifre edinerek ertesi gün içerisinde hesabınızı geri kazanabilme şansınız vardı. Ancak İnstagram’a gelen yeni düzenlemeler ile silinen hesapları geri kurtaramıyoruz, yalnızca dondurulan hesapları geri kazanabiliyoruz. Yani silinen instagram hesabı nasıl açılır sorusu için ne yazık ki böyle bir şansınız olmadığını belirterek yanıt veriyoruz. Hatta bu bilgiyi dönemsel olarak kontrol etmek için İnstagram hesap silme konusundaki bilgi veren sayfalarına tıklayabilirsiniz.

  Tüm bu bilgiler ışığında diyebiliriz ki İnstagram hesabını silmeden öncesinde iyice düşünmeniz gerekiyor. Çünkü bahsetmemiz gerekiyor ki, bu işlemden pişman olmanızın bir diğer dezavantajı da aynı kullanıcı ismini bir daha alamayacak olmanız. Silinen hesapla birlikte adınız da kaybolmakta ve daha sonra siz dahil kimse tarafından yeniden alınamamaktadır. Ayrıca bu ismi takip eden herkesin takipçiliğini, yeni kullanıcı adınızla yeniden kazanmanız gerekecektir.

  Silinen İnstagram Hesabı Geri Alınabilir mi?

  Siz de İnstagram hesabınızı silmenizin ardından geri kazanmak için internet üzerinden araştırma yaparken, farklı sitelerde bunun mümkün olduğunu belirten yazılar görebilirsiniz. Bazı sitelerde İnstagram’ın orijinal sitesinin aksine, bunun mümkün olduğu söylenmektedir. Hatta sizden hem gerçek hem de kullanıcı adınız ve fotoğrafınızı sisteme yüklemeniz istenmektedir. Bu fotoğrafta yüzünüzün ve ellerinizin görünmesi istenir ve uygun şartlarda hesabınızı kurtarabileceğiniz belirtilir. Ancak bu şekilde hesabınızı geri kazanmanız mümkün değildir. Şayet bu sitede belirtilen işlemleri uygular ve hesabınızı geri almaya çalışırsanız, İnstagram size bu hesabın size ait olmadığına dair bir bildiri gösterecektir. Yani size anlatılan bu adımlar İnstagram silinen hesabı geri almak için değildir. Bu hesabın kapanmış olduğunu doğrulamanız için size gelen mesaj da bunu göstermektedir.

  Size İnstagram hesabını kurtarma vaadinde bulunan siteler, genelde güvenlik açısından şüphe yaratan, çünkü pek çok kişisel bilginizi talep eden sitelerdir. Bilinçli bir kullanıcı olarak bu siteleri tercih etmemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  24 saat sonrasında şifrenizi unuttuğunuzu belirterek ister mobil uygulama üzerinden ister masaüstü sürümden hesabınıza erişmeyi deneyebilirsiniz. Ancak her halükarda İnstagram’ın size hesabınızın erişime kapatıldığını gösterecektir. Bu nedenle ani bir karar verip hesabınızı tamamen silmeden önce iyice düşünmenizi öneririz. Aksi halde hesabınızı geri kazanamamanın yanında, takipçilerinizi, takip ettiğiniz hesapları ve kullanıcı adınızı da kaybedeceğinizi bilmeniz gerekmektedir.

  Siz de silinen İnstagram hesabını geri açma hakkındaki tecrübelerinizi ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.