Sivilce ve Akne İzleri için Krem Önerileri

  09.09.2019
  2.736
  Sivilce ve Akne İzleri için Krem Önerileri

  Sivilce ve Akne İzleri için Krem Önerileri Sivilceler ve akneler yaygın sorunlardan olmakla birlikte tedavisi için pek çok alternatif bulunan sorunlardandır. Ancak sivilcelerin tedavisinden sonra izleri de yeni bir sorun halini almakta, akla ilk gelen çözüm ise sivilce izleri için krem kullanımı olmaktadır. Siz de akne ya da sivilcelerin geride bıraktığı skar dokular için piyasada bulabileceğiniz akne izleri için krem önerileri listemizi hemen şimdi keşfedebilirsiniz.

  Sivilce İzlerini Geçirmek İçin En Etkili Kremler

  İltihaplı sivilceler genelde geçmiş olsa dahi geride iz bırakan ya da renkli akneler sıktığınız anda çukurlaşan deri sorunlarına dönüşebilir. Ancak cildinizi oluşturan hücrelerin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlayan kremlerle bu sorun ortadan kalkabilir. Yani sivilcelerin tedavisinden sonra aklınıza bir de izlerin tedavisi sorununun takılacağını düşünüyorsanız, aslında krem alternatiflerinden uygun olanını seçerek kolayca bu izlere veda edebilirsiniz.

  Gelin birlikte sivilce izi için krem önerileri listemizi keşfedelim.

  Scarex Leke Giderici

  Çiziklerin ve kesiklerin ardında bıraktığı çukurları doldurmak üzere geliştirilen ürün, bir etki olarak hücresel onarım sağladığından leke giderici krem olarak da kullanılması mümkündür. Şiddetli sivilce izlerinde kısa sürede gözle görülür etkiler sağlayan krem, sivilcelerin sonrasında beliren çukurlaşmaların da önüne geçer.

  Madecassol Krem

  Centella Asiatica bitkisinin özüne sahip olan bu özel krem, yalnızca sivilce izleri için krem önerisi olarak değil, hemen her cilt kusuru için önerebileceğimiz ürünlerden. Merhem türü içerisinde sayabileceğimiz ürün, cildin soyulmasına neden olmadan onarılmasına, böylece sivilcelerin ve izlerinin olduğu gibi diğer lekelerin de tedavisini sağlamaktadır.

  Ducray Keracnyl Bakım Kremi

  Sivilcelerin geçmesinden sonra ardında bıraktığı izlerden daha çok, yeni çıkan akne ve sivilcelerin kızarık, şişkin görünümü için kullanabileceğimiz bu krem, cildin yağ dengesini sağlamakta başarılıdır. Fazla yağ katmanı olarak açıklayabileceğimiz sebum katmanını yok eden bu krem, hafif izlerin tedavisinde ve sivilce tedavisinde destek sağlamak amacıyla kullanılabilir.

  Fucidin Krem

  Sivilceler onarıldıktan sonrasında ciltte meydana gelen kızarık görünüm ve cilt hasarı, Fucidin krem ile sorun olmaktan çıkar. Sivilce izleri nasıl geçer sorusuna bir yanıt olarak Fucidin kremi denemek istiyorsanız öncelikle kremin eski ve derin izler için etkili olmadığını eklememizde fayda olacaktır. ancak yeni aknelerin ve yüzeysel izlerin tedavisi için yıpratıcı olmaması nedeniyle bu krem denenebilir.

  Avene Cleanance Peeling Etkili Krem

  Alanındaki diğer ürünlerden farklı olarak içerisinde paraben bulunmayan bu ürün, aslında peeling etkisi sayesinde yalnızca izlerin değil sivilce ve aknelerin ya da lekelerin de geçmesini sağlayabilir. Yüzde bulunan pek çok kusuru onaran ve bunu en üst katmanlardaki ölü hücreleri uzaklaştıran içeriğine borçlu olan krem, neden olduğu arınma ile ciltte kuruluğa yol açabilir. Bu nedenle yağlı ya da karma ciltler için daha çok tavsiye edilen bir sivilce izi kremi markasıdır.

  Doğru cilt tipinde ve düzenli kullanım halinde sivilcelerin ve aknelerin izlerinde belirgin onarım sağlayan krem, cildin nem dengesini de koruyarak daha sonra oluşacak sivilceleri de önleyebilmektedir.

  Expigment Krem

  Expigment krem yine etkili bir cilt lekesi kremi olmakla birlikte, sivilcelerin geride bıraktığı izlerin giderilmesinde oldukça başarılıdır. Derin çukurlar bırakarak geçen sivilcelerin sonrasında, cildi adeta bir katman gibi sararak yenileyen bu krem ile farklı nedenlerden ileri gelen pek çok lekenin giderilmesi mümkündür.

  Contractubex Krem

  Contractubex sivilcelerin geride bıraktığı izler için tavsiye edebileceğimiz en etkili ürünlerdendir. Güneş lekeleri, yanık izleri, çizikler gibi değiştirilemez sanan pek çok cilt kusuru, bu ürünle sorun olmaktan çıkabilir. İçeriğinde bulunan heparin sayesinde uzun dönemde en derin ve büyük sivilceleri bile onaran krem, cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlayabilir.

  Mederma Scar Kremi

  Genel olarak tüm cilt tahribatlarında kullanabileceğimiz bu özel formül, yaralar, yanıklar ve hatta çatlaklar için dahi şaşırtıcı sonuçlar vaat eder. Türkiye’de temin etmesi zor olsa da online olarak Amerika’dan getirtebileceğiniz krem, en koyu renkli ya da kızarmış lekeleri bile bir gece gibi kısa bir sürede geçirebilmektedir.

  Dermaderm Bitkisel Kremi

  Cilt lekeleri için bitkisel çözüm arayan ancak direkt bitkisel yağların etkisini yetersiz görenler için geliştirilen bu formül, cilt lekelerini gidermenin yanında ciltte genel bir beyazlık sağlamaktadır. Hafif ve orta seviyedeki lekelenmeler için kullanabileceğimiz bitki özlü bu krem, cildin ölü hücrelerden arınarak bakımının yapılmasına yardımcı olacaktır.

  Acnelyse Sivilce Kremi

  İçerisinde yüksek oranda retinol takviyesi bulunan bu ürün adından da anlayabileceğiniz üzere öncelikle akne tedavisi için uygundur. Ancak aknenin ardında bırakacağı izleri önceden önlemesi ve hücreleri yenileyerek gözenekleri sıkılaştırması ile sivilce sonrası kalan izler için de kullanılabilir.

  Hametan Merhem

  Cildi onarma konusunda bir uzman olan Hametan merhem, aslında pişikten yanığa sayısız sorun için kullanılabilmektedir. Hücreleri onarma konusundaki başarısıyla bildiğimiz merhem, cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürülerek hafif sorunlu ciltlerde günlük tedavi için dahi kullanılabilir.

  Dr. Dennis Gross Skincare Smooth & Flawless: Peel + Moisturize

  Aslında ciltteki ton ve renk eşitsizliklerini gidermek amacıyla formülize edilmiş olan bu ürün, sivilce izlerini daha az görünür kılma etkisi nedeniyle tercih edilebilir. Direkt olarak sivilce izleri tedavisi olarak kullanılması tavsiye edilmese de cildinde genel olarak izlerin hafifletilmesini isteyenler tarafından tercih edilebilir bir üründür.

  Kate Somerville D-Scar Diminishing Serum

  Cildi tahriş etmeden ya da soymadan onarak, yumuşak dokulu bir ürün arıyorsanız bu serum tam size göre. Etkilerini uzun dönemde gösterse de sivilce izlerini geçirmek için deneyebileceğiniz başarılı kozmetik ürünlerdendir.

  Proactiv+ Adv. Dark Spot Correcting Serum

  Özellikle güzellik uzmanlarınca kullanıldığını gördüğümüz bu serum, alanındaki diğer ürünlere göre biraz daha yüksek fiyatıyla dikkat çekse de şaşırtıcı etkileri düşünüldüğünde denenebilir sivilce izi tedavisi markalarından biridir.

  Siz de farklı sivilce izi kremleri ile tecrübelerinizi ve aldığınız sonuçları bizimle paylaşabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.