Siz Zayıflarken Bacaklarınız Kalın Kalmasın!

  05.08.2020
  1.208
  Siz Zayıflarken Bacaklarınız Kalın Kalmasın!

  Siz Zayıflarken Bacaklarınız Kalın Kalmasın! Spor ve beslenme konusunda oldukça dikkatli davranıyor ancak vücudunuz genel olarak kilo kaybederken bacaklarınızın hala kalınlığını koruyor olmasından mı dert yanıyorsunuz? Siz de hayal ettiğiniz güçlü, kaslı ve bir o kadar ince, zarif bacaklara sahip olmak için bu önemli bacak inceltme sırlarını mutlaka bilmelisiniz.

  Kilom Normal Ama Bacaklarım Kalın!

  Pek çok kişi fazla kilo veya sıkılaşma sorununun belli bir bölgede yoğunlaştığını belirtmekte, genel olarak yağ ve fazla kilo kaybederken bazı bölgelerimizdeki yağların daha inatçı olduğunu fark etmektedir. Bu durumun nedeni ise tamamen genetik menşeli olup bazılarımız göbek yağlarını, bazılarımız kalça yağlarını daha çok depolamaya meyilliyizdir. Elbette genetik faktörler ideal vücut anlayışınıza kavuşmanızda önemli bir etmen gibi görünebilir ancak bu kesinlikle tek başına bir bahane değildir ve özellikle bacaklarınızı etkili yöntemlerle vücudunuza paralel olarak inceltmeniz mümkündür.

  Bacaklarım Çok Kalın Nasıl İnceltebilirim?

  Siz de spor ve dengeli beslenme kurallarına uymanıza karşın bacaklarım incelmiyor diyenlerdenseniz öncelikle beslenmenizde ayrı, egzersizlerinizde ayrı olarak bazı kurallar çerçevesinde düzenleme yapmalısınız demektir.

  Beslenme programınız ideal oranda yağ, protein veya karbonhidrat içeriyor olabilir ancak bu ‘’ideal oranın’’ ne kadar olduğunu doğru bildiğinize emin misiniz? Pek çok beslenme uzmanı online veya bire bir görüşmelerde günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayarak size diyet programı oluşturma işine başlar. Buradan yola çıkarak doğru kalori miktarının altında veya üstünde beslenmemenin önemini anlayabiliriz. Siz de güvenilir bir web sitesi aracından veya beslenme uzmanınızdan yardım alarak günlük kalori ihtiyacınızı, elbette kilo verme, basen ve bacak inceltme hedefinizi belirtebilmek kaydıyla, kolayca hesaplatabilirsiniz.

  Beslenme ile kilo vermeye çalışırken pek çok kişi günlük kalori ihtiyacının altında beslenmeye çalışarak farkında olmadan büyük bir hata yapar. İhtiyacınızdan daha az kalori almak hızlı kilo verme sırrı gibi görünse de tam tersi vücudun ihtiyaçlarını karşılayamaması, kan şekerinde olumsuz yönde dengelerin değişmesine ve şok etkisi yaşayan metabolizmanın yağları depolamaya yönelmesine neden olur. Bu nedenle sizin özelinizde belirlenmiş olan kalori aralığından çıkmamanız ve istenen hedefe sağlıklı enerji kaynakları ile ulaşmanız gerekir.

  Spor ile Kas Yapmadan Bacak İnceltme Mümkün mü?

  Spor yaparak kilo vermeye, hatta direkt olarak kas yapmadan bacak inceltme amacında olanlar genellikle yalnızca yürüyüş, bisiklet, koşu veya yüzme gibi kardiyo egzersizlerine yönelirler. Kardiyo ile yeterli incelmeyi sağladıktan sonra kas güçlendirme ve endurans egzersizleri yapması gerektiğine, aksi halde incelmeden direkt olarak kalın ve kas dolu bir görünüme ulaşacağına inanırlar. Tamamen bir şehir efsanesinden ibaret olan bu bilgi, kas yapmadan alt bacak inceltme hedefinde olanların en büyük hatalarından biridir.

  Elbette kardiyo ile kilo vermek ve bacak inceltmek mümkün, ancak hem daha sıkı bir yapıya sahip olmak hem hedefe daha hızlı ulaşmak için kilonuzun hangi aşamada olduğundan bağımsız şekilde güvenilir olmak kaydıyla ağırlıklı güçlendirme egzersizlerinden de yararlanmanız gerekir. Başlangıç düzeyinde bu egzersizler yalnızca yerçekimi ve vücut ağırlığı ile yapılabilir, üst bölgesinde hiçbir şekilde yağ fazlası olmayan, hatta sıkılaşma sorunu olmayan ancak yine de bacak kalınlığından şikayetçi olanlar ise kardiyo çalışmasını minimuma indirerek dirençli güçlendirme egzersizlerine yönelebilirler.

  Başta kadınlar olmak üzere bacaklarını daha ince bir forma sokmak isteyen pek çok kişi spora yönelirken internet dünyasında gördüğü kalın ve şişkin kaslı görünen profesyonel sporculara benzeyeceğinden ve zarif, dişil görünümün kaybolacağından endişe eder. Oysa görülen bu profesyoneller hem hormon ve takviye besin desteğinden yararlanmakta, hem de mesleği gereği günün oldukça büyük bir kısmı ulaşması güç şiddette antrenmanlar yaparak geçirmektedir. Yani kendi bedeninize, yaşınıza, alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun, günlük bir antrenman ile sizin aynı görüntüyü sağlamanız pek de mümkün değildir ve korkularınızın yersiz olduğu, doğru egzersiz programı ile hemen kendini gösterecektir.

  Hayalinizde alt veya üst bacak inceltme varsa, siz de vücut ağırlığınızı kullanarak evde yapabileceğiniz güvenilir egzersizler sayesinde yağ yıkımını hızlandırabilir, kas kütleniz arttıkça metabolizmanız hızlanacağı için oturduğunuz yerde dahi çok daha fazla kalori yakıyor olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Bunun için kendi güç düzeyinize uygun birkaç bacak inceltme egzersizi ile hayatınızı hareketlendirmek bile kısa sürede, küçük çabayla büyük etkiler görmenizi sağlayabilir.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.