Streç Filmle Zayıflama

07.04.2020
3.916
Streç Filmle Zayıflama

Streç film ile zayıflama son zamanlarda en popüler zayıflama yöntemlerinden biri olmuştur. Kilolardan kurtulmak ve kısa sürede zayıflamak isteyenlerinde denediği streç film ile zayıflama gerçekten mümkün mü? Sizlere bu yazımızda streç film ile nasıl zayıflanır hakkında bilgi verirken merak edilen soruları da cevaplamaya çalışacağım.

Streç film gerçekten zayıflamaya yardımcı olur mu? Streç film ile zayıflama zararları nelerdir sorusuna geçmeden önce streç film ile zayıflama nasıl yapılır hakkında bilgi vererek yazımıza başlayalım.

Streç Filmle İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

Günümüzde çok tercih edilen kilo verme yöntemlerden biride streç filmle zayıflama yöntemidir. Kısa bir süre içerisinde birkaç cm incelmenizi sağlayacak streç film yöntem sayesinde fazla kilolarınızdan kurtularak daha sağlıklı güzel bir görünüme kavuşacaksınız.

Streç filmle kilo vermek için göbek bölgesini yada bölgesel olarak zayıflama şekillerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Streç film zayıflama yöntemi uygularken bol bol su içiniz.

Göbek eritmek için streç film kullanımı:

Streç film ile kilo vermek için yapacağınız işlemler çok basit. Bunun için belirli bir miktarda streç filmi zayıflamak  istediğiniz bölgeye sarabilir ve bu şekilde terleyerek bölgelerden kısa bir süre içinde bölgedeki yağları yakmasını sağlayabilirsiniz.

Spor yaparken streç film sardığınızda yağlarınız daha hızlı yanacaktır. Düzenli olarak spor yapmadan önce belinize sardığınız streç film sayesinde yağların çok hızlı eridiğine şahit olacaksınız. Eğer streç film ile zayıflamaya karar verdiyseniz kesinlikle bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Malzemeler

  • E vitamini yağı
  • Kakao yağı
  • Streç film
  • Deniz tuzu veya çekilmiş kahve

Yapılışı

İşlemi uygulamak istediğiniz bölgeye önce E vitamini ile masaj yapın, sonrasında aynı bölgeyi çok sıkı olmayacak bir biçimde streç film ile sarın. 1-2 saat bu şekilde bekleyin ve sonrasında streç filmi çıkarın. Uygulama yaptığınız bölgeye tuz ya da kahve ile peeling yaparcasına masaj yapın. İşlemi sonlandırmak için ılık su ile durulayın ve nemlendirici krem sürün.

Selülit Yağların Yakmak İçin Streç Film Kullanımı:

Malzemeler:

2.3 damla Biberiye yağı

10 damla Kekik yağı

1 çay Kaşığı susam yağı

1 çay Kaşığı portakal yağı

Yapılışı:

Bütün bu malzemeleri cezvede kaynatıp ve ılık olduktan sonra banyoda selülitli olan bölgeye baskı uygulamadan kese yapın. Daha sonrada sterç film ile sarın ve 15 -20 dakika bekletin. 2-3 dakikada bir selülit olan bölgeye hafif baskı yapın daha sonra streç film çikartarak duş alın.

Streç Film İle Yağ Basen Eritme

Son zamanlarda bayanların çok sık başvurduğu bir zayıflama yöntemidir. Göbek bölgesine ve basen bölgesine streç film sararak terlemek tek başına etkili bir yöntem değildir. Ama uygun diyet programı ve sporun yanında kullanılabilir. Sadece dikkatli olmazın gereken bir konu var streç film yöntemini uygularken vücut çok fazla terleyerek sıvı kaybı olmasın diye günlük 3 veya 3.5 lt su içmelisiniz.

Streç Film sarmadan önce yağ karışımı ile her gün 10 dakika masaj yapın ve sonrada  streç filmi sarın, daha sonrada yürüyüşe çıkın. Uygun diyet programınız ile birlikte cildinizin parlaklığı, bel-bacak-basen sıkılaşmanız ve kolay kilo vermeniz yüzünüzü güldürecektir.

Streç Filmle Basen Kalça Eritme

Streç film ile korse buna benzer çeşit yöntemlerle aslında tek başına zayıflamak pekte mümkün değildir. Nasıl ki tek başına spor, diyet, egzersizler zayıflamak için tek başlarına yeterli olmuyorsa streç film de tek başına yeterli değildir. Eğer streç film ile yağlarınızı ve bölgesel yağ yakmak istiyorsanız kesinlikle diyet ve beslenme düzeni ile hedefinizi önce güçlendirmelisiniz.

Bunun yanı sıra yağlı, kalorili, yüksek şeker, tuz içeren besinler tüketmeye devam ediyorsanız streç filmi istediğiniz kadar kullanın yinede bölgesel yağlarınızdan kurtulamazsınız. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu tür gıdaları hayatınızdan kesinlikle çıkartmalısınız.

Su Kaybı Kilo Vermek İçin Yeterli midir?

Çok sık sorulan sorulardan biride su kaybı kilo vermek için yeterli midir sorusudur. Vücuttaki suyu atmak kilo vermek anlamını taşımaz. Çeşitli yöntemler deneyerek vücutta bulunan fazla suyu atabilirsiniz.. Streç filmi vücudunuza sararak kilo vermeye yardımcı olur. Hatta saunalı eşortman giyerek spor yapmak ile bu yöntem kardeş olduğunu da  ileri sürülmektedir.

Bel, bacak yada vücudun her hangi bir bölgesine sarılan streç film spor yaptıktan sonra terlemenize neden olacak ve bu terin emileceği bir yüzey olmayacaktır. Emilemeyen terleme gözle görülür şekilde fazla olacaktır.

Her geçen gün zayıflamak isteyenler tarafından denenen streç film ile zayıflama yöntemi dikkat edilmez ise bazı sağlık sorularına neden olabilir. Terlemenin artması daha fazla sıvı kaybına neden olacağı için özellikle yaz aylarında sıcaklığında etkisi ile terlemek vücudun daha fazla susuz kalmasına neden olur. Yaz aylarında uzmanlar bu durumlarını göz önünde bulundurulmasını gerektiğine de dikkat çekmektedir. Sağlıklı bir vücut için yaz aylarında bol bol su içiniz. Bilinçsizce su kaybederek zayıflamaya çalışmak istenmeyen sağlık problemlerine de yol açabilmektedir.

Kalori derdine takılmadan bilinçsizce beslenmek kilo artışana neden olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Yemek düzenin değiştirmeden kalori hesabı yapmadan tükettiğiniz gıdalar size kilo olarak geri dönecektir. İlk olarak streç film ile zayıflama yöntemini uygulamadan önce bir diyet programı kesinlikle uygulamalısınız.

Günümüzde her 3 yetişkinden birisi obez

Çocukluk çağında görülen obezitenin ise 2050 yılında %50’lere ulaşacağı tahmin ediliyor.

Obezitenin bu kadar artmasının nedenlerini başlıca 3 başlık altında toplayabiliriz.

1. Hareketsiz bir yaşantının benimsenmiş olması,
2. Sağlıksız beslenme tarzı,
3.Her gün 2.5-3 lt su içilmemesi

Zayıflamak İçin Streç Film Sarmak Zararlı Mıdır?

Halk arasında poşet ile zayıflama olarak bilinen streç film ile zayıflamak etkili bir yöntem olduğu kadar bazı zararları bulunduğu bilinmektedir. Özellikle bilinçsizce yapılan streç film ile zayıflama ilk olarak terlemeye bağlı olarak fazla su kaybına neden olacağı için mutlaka bol bol su tüketilmesi gerekmektedir.

Streç filmi göbek yada basen bölgesini sarılırken çok sıkı sarmak yada uzun süre bekletmek havasız kalmasın neden olacağı için asla tavsiye edilmez. Vücudun havasız kalması kurumasına neden olacağı için kesinlikle dikkatli olunması gerekmektedir.

Streç Filmle Zayıflama Deneyimi

Streç fim ile zayıflamak isteyenler genelde bu yöntemin gerçekten etkili olup olmadığını çok merak etmektedirler. Streç film sararak kilo vermek isteyenler en çok sorduğu sorulardan bazıları streç film zayıflatır mı,streç film ile göbek erir mi sorusudur. Genelde yapılan yorumlarda diyet ile beraber yapıldığında kesinlikle işe yaradığı bu yöntemi uygulayanlar tarafından dile getirilmiştir.

Sizlere bu yazımızda streç film sararak göbeğinizden kurtulun ve streç film ile zayıflama nasıl yapılır hakkında bilgiler verdim. Peki ya siz bu yöntemi denediniz mi yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet Bedava İnternet