Sudocrem Nedir? Sudocrem Bebek Bakım Kremi Ne İşe Yarıyor?

03.11.2019
2.760
Sudocrem Nedir? Sudocrem Bebek Bakım Kremi Ne İşe Yarıyor?

Sudocrem Nedir? Sudocrem Bebek Bakım Kremi Ne İşe Yarıyor? Uzun yıllardır bir bebek bakım ürünü ve pişik giderici olarak tanıdığımız Sudocrem, son yıllarda ünlülerin kullanımı ve sivilce geçirici etkilerinin görülmesi ile bir hayli ismini duyurmuş durumda. Ciltte harikalar yarattığının iddia edilmesi ve sivilcelerde mucize faydalar sağlaması üzerine bizler de sizin için Sudocrem Bebek Bakım Kremi dosyamızla bu ürünü yakın mercek altına aldık. Sudocrem işe yarıyor mu ya da Sudocrem nasıl kullanılır gibi sorularınızın yanıtı bu yazımızda.

Demet Akalın gibi ünlü isimlerin yalnızca bebeği için değil, kendi cildi içinde mucize tedavi etkisi olduğunu dile getirmesi üzerine gözleri üzerine çeken Sudocrem’in, bir de güzellik uzmanı Pervin Dinçer tarafından övülmesiyle, uyandırdığı merak bir hayli arttı. Açıklamaların sonrasında açıklayıcıları kadar ünlenen bu ürün, kullanıcı söylemlerine göre tüm pahalı kremleri ve bakım yöntemlerini rafa kaldırtacak cinsten. Bakalım ürün neleri içeriyor, nasıl etki ediyor?

Sudocrem Nedir?

80 seneyi aşkın süredir bir bebek bakım kremi ve pişik kremi olarak piyasada görmekte olduğumuz Sudocrem bebek bakım kremi, alanının en güvenilirlerinden biri. İrlanda’da yer alan Forest Tosara Ltd. Şirketi tarafından üretilen ve de piyasaya sürülen bu krem, sürüldüğü cilt bölgesinde adeta bir kalkan oluşturuyor. Yani bebeğin cildine sürüldüğü takdirde cildin diğer yüzeyler ve sıvılar ile teması kesilmiş oluyor ve cilt, pişiğe neden olan etmenlerden korunuyor.

Her ne kadar başlangıçta pişik kremi algısını yıkamamış olsa da cildi onarma ve koruma konusundaki başarısı, ünlülerin dahi dikkatini çekmiş durumda. Sudocrem kullananlar arasında sivilcelerinden güneş yanıklarına kadar pek çok sorunu iyileştirdiğini iddia edenler mevcut. Ünlülerin gizli güzellik iksiri olarak lanse edilmeye başlanan kremin, egzama gibi zor tedavi edildiği düşünülen kronik durumlarda bile hızlı bir başarı sağladığı söylenmekte.

Sudocremin İçeriği Nedir?

Bebeklerde kullanılıyor olmasından dolayı Sudocrem içeriği bakımından oldukça güvenilir bir ürün olarak görülebilir. Bebek cildi kadar hassas bir cilt dokusu üzerinde dahi onarıcı etkileri olmasından dolayı, pek çok kişi ürünü kendi yüz cildinde de rahatça kullanıyor.

 • Saf su
 • Lanolin
 • Benzil sinnamat
 • Benzil benzoat
 • Benzil phenil methanol
 • Çinko oksit

kremin etkisini sağlayan başlıca bileşenleri olmaktadır. Dileyenler 30 gram, 60 gram, 125 gram, 250 gram, 400 gram olmak üzere 4 farklı ambalaj boyutu arasından seçim yapabilme olanağına sahiptir.

1931 senesinden beri geliştirilmekte olan güvenilir formülü ile kullanılan kremin, ülkemizde bu denli popüler olmasını sağlayan ünlü isimler arasında Demet Akalın, İclal Aydın, Doğa Rutkay gibi hepimizin bildiği isimler başı çekmektedir.

Sudocrem Ne İşe Yarar?

Şüphesiz bir gündelik bakım ürünü olmaktan ziyade daha çok cildin sorunlarına yönelik kullanılması önerilen bu ürün, birden çok kutu seçeneği sunar. Dileyenler kendi cilt sorunlarının büyüklüğüne ve kullanma sıklığına bağlı olarak kendi gramajını seçebilme avantajına sahiptir. Etkisi denenmiş ve güzellik uzmanlarınca dahi önerilmiş olan kremin kullanım alanları ise şu şekilde:

 • Tüm bebeklerde herhangi bir bölgede yaşanan pişikler
 • Minik yara ve kesiler
 • Akne ve sivilcelerin tedavisi
 • Akne tedavisi sonrası oluşan lekelerin giderilmesi
 • Güneş yanığı ve lekelerinin giderilmesi
 • Egzama şikayeti
 • Kızarma ve kaşıntı gibi rahatsızlıklar

Etkilerini duyan kullanıcı adaylarının aklına ilk gelen sorulardan biri Sudocrem cilt beyazlatır mı olmaktadır. Ancak ürünün bu konuda belirgin bir etkisi bulunmamakta, yalnızca yara sonrası bariz ton farkını ve lekeleri tedavi edebilmektedir. Cilt tonunu dengelemek ve açmak isteyenlerin başka bir ürün tercih etmeleri önerilir.

Sudocremin Faydaları Nelerdir?

Bir tür kimyasal karışım olmasına karşın, herhangi bir yan etkisi henüz görülmemiş olan kremin, oldukça güvenilir bulunduğundan bahsetmiştik. Bir pişik kremi türevi olmasına rağmen Sudocrem bakım kremi ile cildin yara ve sivilce gibi pek çok sorunu giderilebilir ve hasarlar herhangi bir iz kalmadan onarılabilir.

Ürünün son zamanlarda yaygın olarak tercih edilmesini sağlayan yararları ise şu şekilde özetlenebilir:

 • Yaraları onarma ve cildi iyileştirme etkisi vardır Bu sayede iz kalmadan kısa sürede yaralar ortadan kalkar.
 • Tende genel yağ dengesini sağlar ve fazla yağlanmanın önüne geçer.
 • Tahriş olmuş ciltte yeni doku oluşumunu destekler.
 • Cilt üzerinde koruyucu bir katman yaratır ve bu sayede cildi korur.
 • Akne ve sivilce gibi cilt kusurlarını tedavi eder.
 • Özellikle iltihaplı akne gibi oluşumlarda kurutucu özelliği bulunur.
 • Sivilce tedavisi sonrasında kalan lekeli görünümü iyileştirir.
 • Ciltte herhangi bir nedenden ileri gelen kaşıntıları yok eder.
 • Epilasyon sonrası oluşan kızarıklık ve tahrişi önler.
 • Uzun süreli yatak istirahatı sonrası oluşan bası yaralarını önler.
 • Güneş ışınlarının neden olduğu kızarma, kararma ve acıyı önler.
 • Egzama ve sedef gibi hastalıkların semptomlarını önler.

Sudocrem Nasıl Kullanılır?

Her ne amaçla kullanırsanız kullanın, ürünün kullanımının oldukça kolay ve pratik olduğunu bilmenizde fayda var. Öncelikle ürünü gece saatlerinde kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunun nedeni gece saatlerinde daha az çevresel etmene maruz kalan cildin, ürünü daha rahat emecek olmasıdır.

Kremi sorunlu olan bölgenin üzerine direkt uygulayabilirsiniz. Genel kullanımda da etki gösterecek olmasına karşın, sorunlu bölgede yani lokal olarak kullanıldığında kremin etkileri daha belirgin olmaktadır.

Kremi gece yatmadan önce sürmeniz ya da en az 2 saat boyunca yüzünüzde kalacak bir zamanda uygulamanız yeterlidir. Cildiniz sonraki süreçte kremi emmiş olacağından kremin izlerini görmeyebilirsiniz. Eğer ürünle uyumak size rahatsızlık verecekse en az 2 saat beklemesine izin verdikten sonra kremi yıkaya da bilirsiniz.

Hangi bölgeye ya da hangi amaçla kremi kullanıyor olursanız olun, kremin uygulandığı cilt bölgesinin kir ve makyaj gibi artıklardan arındırılmış ve temizlenmiş olması gerektiğini unutmamalısınız.

Siz de Sudocrem kullanıcı yorumları arasına katılmak için kendi sorularınızı ve deneyimlerinizi bizlere yazmayı unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet