Travazol Krem

  05.08.2019
  22.796
  Travazol Krem

  Travazol Krem Deri hastalıklarının en yaygınlarından ve en bulaşıcılarından olan mantar için akla ilk gelen krem olan Travazol kremelbette yalnızca mantara iyi gelmekle kalmıyor. Evlerin deri hastalıkları için ecza dolaplarının vazgeçilmezlerinden biri halini alan Travazol krem hakkında tüm merak ettiklerinizi sizler için bir araya getirdik.

  Mantarın neden olduğu enfeksiyonları önleme amacıyla kullandığımız krem, bakteri enfeksiyonları, egzama gibi daha kronik rahatsızlıklar ve iltihaplanmalar için de kullanılabilmektedir. Şimdi birlikte ürünün kullanım detaylarını ve Travazol krem kullananlar aracılığıyla edindiğimiz görüşleri sizlerle paylaşıyor olacağız. ​

  Travazol Krem Nedir?

  Mantar enfeksiyonları kremin kullanım alanları içerisinde en sık karşılaştığımız sorun oluyor. Genelde el ve ayakları etkisi altına alan mantar gibi organizmalar, krem sayesinde kısa sürede öldürülebiliyor. Ancak kremin güçlü ve faydalı içeriği sayesinde farklı amaçlarla kullanılması da mümkündür. Genel olarak acı ve ağrılı şikayetlerin çoğunda kremin etkileri ile rahatlama sağlanabilir. Bu konuya en iyi örnek bebeklerin pişik problemidir. Travazol krem pişik için de kullanılabilen ve bebeklerin cildini kısa sürede kızarıklık, yanma şikayetlerinden kurtaran bir üründür.

  Travazol Krem Fiyatı

  15 gr.lık tüpler halinde satılan Travazol krem fiyatı ile de oldukça avantajlı bulunmaktadır. Dönem dönem değişen fiyatı, ortalama 15 TL civarında olan krem, genelde uygun bulunan bu fiyatı ile de kolay temin edilebilir kremlerdendir.

  İçeriğinde izokonozal nitrat ve diflukortolon valerat isimli iki farklı etken madde barındıran ürün, bu iki maddenin bir araya getirilmesinden dolayı bazı kişiler için alerjik etkili olabilir. Bu sebeple kremi reçetesiz de temin edebiliyor olmamıza karşın genelde doktor tavsiyesi ve kontrolü dahilindekullanmamız önerilir.

  Yaranın şiddeti ve durumuna bağlı olarak genelde kremin oldukça hızlı bir etki mekanizması olduğu söylenebilir. Travazol kullananların yorumları incelendiği takdirde, kremin kaşıntıya neden olan egzama benzeri cilt oluşumlarında oldukça faydalı olduğu ve hızlı bir iyileşme sağladığı görülmektedir. Elbette bu hastalıkların yalnızca belirtileri üzerinde rahatlatıcı etkileri bulunan krem kesin çözüm olmayabilir. Bu nedenle cilt hastalıkları için kapsamlı bir değerlendirme ve tedavi uygulanmalı, kremin geçici bir süre rahatlatıcı etki sağlayacağı unutulmamalıdır.

  Travazol Krem Nerelerde Kullanılır?

  Sivilceler, kremin nadir de olsa bir diğer kullanım alanını oluşturur. Elbette yüz gibi hassas bir bölgede uygulama yapmanın ne gibi etkiler doğurabileceği ön görülemez ve kremi ilk defa yüzünde deneyecek olanların öncesinde küçük bir bölgede test yapması gerekir. Ancak normal cilt tipleri için kullanıldığında Travazol krem sivilce ile mücadelenize destek olabilir. Bu noktada bilinmesi gereken ise kremin normal sivilce ve benzeri oluşumlar için değil, iltihaplı sivilceler için kullanılması gerektiğidir. İltihabın içerisindeki zararlı mikroorganizmaları öldürerek gözenekleri temizleyen krem, yalnızca yağlanmadan dolayı oluşan rutin sivilceler için kullanılmamalı, aksi halde cildi tahriş edebileceği unutulmamalıdır.

  Kremin cilt lekesi kremi olarak kullanımı halinde ne gibi etkiler yarattığına dair bir bilgi ise henüz yoktur. Bu nedenle cilt lekeleri için tedavi görenlerin destek olarak kremi kullanmadan öncesinde doktor onayı almaları gerekmektedir.

  Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

  Travazol krem ne için kullanılır sorusunu detaylandırdığımıza göre kullanımı hakkında bilgi vermeye başlayabiliriz. Öncelikle kremin kimyasal içeriği nedeniyle doktor ve eczane yönlendirmesi haricinde kullanılmaması tavsiye edilir. Belirtilerini cildinizde gördüğünüz rahatsızlığınız için harici değil, oral bir müdahale gerekebilir ve bunu doktor kontrolü olmaksızın bilemeyiz.

  Ürünü doktor onayı aldıktan sonra uygulamanız ise oldukça pratiktir. Öncelikle cildinizi yağ ve kirden arındırmanız ve gözeneklerin temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Cildinizi iyi bir şekilde temizledikten sonra bir mendil ya da pamuk yardımıyla oldukça ince bir katman halinde kremi uygulayabilirsiniz. Kremi cildin iyice emilmesi için dağıtın ve dairesel hareketlerle emilene kadar uygulamaya devam edin.

  Travazol krem kullanımı sonrasında kremli bölgenin üzerinin kapatılmaması ve cildin hava alması gerekmektedir. Bu nedenle el ve ayaklara yapılan uygulamalardan sonra eldiven ya da çorap giymekten kaçınmanız gerekmektedir. Kremi gün içerisinde ihtiyaca bağlı olarak 2 kereye kadar uygulamanız mümkündür. Uygulama için uygun doz önemlidir ve uygulama sayısının daha hızlı etki görülmesini sağlamanın yanında başka etkileri de olabileceği unutulmamalıdır. ​

  Travazol Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  Medikal bir içeriği olduğundan, bu merhemi kullanmadan öncesinde bazı uyarıları göz önünde bulundurmanız önemlidir. Aksi halde, yanlış kullanım halinde internet üzerinden Travazol krem kaşındırıyor gibi yorumlara şahit olabilirsiniz. Gelelim bu dikkat edilmesi gereken kurallara:

  Kremi kullanmadan öncesinde içerisinde yer alan etken maddeleri iyi bir şekilde araştırmanız ve okumanız önerilir. Bu maddelere hakim olmasanız dahi özellikle bildiğiniz bir alerjiniz varsa bu maddeleri kontrol etmeniz gerekir. Çünkü kremin daha önce de bahsetmiş olduğumuz üzere iki etken maddesi yan yana geldiğinde bazı bünyelerde alerjiye neden olabilmektedir.

  Travazol krem faydaları ile başarılı olsa da hijyeni sağlamak için sabun ve şampuan gibi kimyasal içeren diğer ürünlerle karıştırmadan kullanılması gerekmektedir.

  Kremin cilt tarafından iyice emilmesi için herhangi bir kumaş ya da sargı benzeri maddeyle kapatılmaması gerekir. Kremi sürdükten sonra en az 2 saat bölgenin havalanmasını sağlamalısınız ve mümkünse bol giysiler giymelisiniz.

  Göz, genital bölge, burun ve kulak içi gibi dahili bölgelerden kremi sakınmanız gerekir. Kremin bahsedilen bu hassas bölgelerden herhangi birine teması halinde bol suyla durulayın.

  Kremin özellikle bebekler, çocuklar, hamileler gibi özel durumları olanlar için ne gibi etkilere sahip olduğu henüz araştırılmış olan bir konu değildir. Bu nedenle özellikle pişik durumunda bebeği için kremi kullanacak olanların ekstra hassas davranması gerekir. Krem uygun dozda ve doktor onayıyla kullanılmalıdır. Buna rağmen bebeğin huzursuzluğu ya da kızarıklık gibi sorunları artarsa kremin kullanımına mutlaka son verilmelidir.

  Siz de Travazol krem ile ilgili tüm yorumlarınızı ve aklınıza takılan soruları bizimle paylaşmayı unutmayın.

   

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.