Tretin Cilt Soyucu Krem Nedir? Tretin Cilt Soyucu Ne İşe Yarar?

  20.08.2019
  2.910
  Tretin Cilt Soyucu Krem Nedir? Tretin Cilt Soyucu Ne İşe Yarar?

  Tretin Cilt Soyucu Krem Nedir? Tretin Cilt Soyucu Ne İşe Yarar? Cilt soyma ve böylece cildi yenileme etkisine sahip kremlere hepimiz aşinayız. Ancak çeşitliliğin bu denli fazla olduğu bir alanda hangi ürünün nasıl etkilere sahip olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu nedenle sizler için Tretin krem hakkında tüm bilmen gerekenleri bir araya getirdik. Bakalım Tretin cilt soyucu krem ile cildimizde ne gibi mucizeler yaratabiliyoruz.

  Cildi soyan kremler arasında oldukça sık duyduğumuz bir ürün olan Tretin, özellikle geniş gözenekli cildi olanlara tavsiye edilen bir krem. Bu kremin gözenekler için olduğu gibi sivilceler için de kullanılması mümkün.

  Tretin gözenekler için yaygın bir kullanıma sahip olsa da vücudun genelindeki pek çok sorunla, cildi yenileyerek mücadele etmemize yardımcı olabilir. Koyu lekeler, aknelerin geride bıraktığı izler, egzama benzeri cilt rahatsızlıkları, güneş izleri, minik kırışıklıklar ve göz altı morlukları, bu kremin faydalı olabileceği diğer cilt sorunlarından yalnızca birkaçı. İzleri tedavi etme konusunda oldukça etkili bir ürün olan bu cilt soyucu krem yüksek oranda A vitamini içeriyor. Bu sayede cildi beslerken bir yardan onararak daha elastik ve gergin olmasını da sağlıyor. Yani bu krem için aynı zamanda bir kırışıklık karşıtı krem demek mümkün.

  Aslında leke giderici ve sivilce tedavisinde kullanılan başka kremler de olduğunu biliyoruz. Tretin de İmex gibi bu amaçlarla kullanılan kremlere rakip olarak piyasaya sürülmüş bir krem. Ancak Tretin kullananlar genel olarak muadillerine göre bu üründen daha çok fayda görmüşler. Bazı yan etkileri olmasına rağmen kremin Bakanlık onaylı olduğunu da bilmenizde fayda var. Diğer hücre yenileyici kremlerden daha az hırpalayıcı olması nedeniyle de retinoik asit içeren kremler arasında Tretin’in daha çok beğenildiğini söyleyebiliriz.

  Tretin Krem Nedir?

  Aşırı keratin salgılanmasının önüne geçen cildi korurken onaran bir krem olan Tretin, 30 gr.’lık tüpler içerisinde satılmaktadır. Tretin krem muadili olan pek çok krem var aslında. Ancak dokunun kendini onarma mekanizmasını devreye sokmasıyla ve aynı anda ölü hücreleri uzaklaştırarak yeni deri oluşumunu desteklemesi nedeniyle üründen memnuniyet oranı oldukça yükse.

  A vitamini içeren kremlerden olan ürün, kolajen üretimini de olumlu yönde etkiliyor. Bu sayede cildin daha sıkı ve genç görünmesini de sağlıyor.

  Tretin Krem Neden Üretilmiyor?

   

  Faydaları dinleyip ürünü kullanmaya karar verenler için Tretin krem neden üretilmiyor sorusu gündemde. Aslında ürün şu an üretiliyor ancak bir dönem üretimi durdurulduğu için her eczanede bulunmayabiliyor. Güncel olarak ise 18 TL civarında bir fiyatı olan bu kremi hem reçeteli hem de reçetesiz olarak pek çok eczaneden temin etmek mümkün.

  Tretin krem fiyatı itibariyle de görüldüğü gibi oldukça uygun olsa da cildi soyma özelliği nedeniyle doktor kontrolü olmaksızın kullanılmaması öneriliyor.

  Tretin Krem Faydaları Nelerdir?

  Kremin pek çok farklı cilt sorununa aynı anda müdahale etmesi mümkün. Şimdi gelelim bu faydaların ve kullanım alanlarının neler olabileceğine:

  • Kan dolaşımını olumlu yönde etkiler ve kolajen üretimi arttırır.
  • Gözeneklerin ve cilt dokunun sıkılaşıp toparlanmasına yardımcı olur.
  • Siyah nokta ve sivilce tedavisine destek olur.
  • Sivilcelerden kalan, yaşla beraber oluşan ya da güneşin yol açtığı lekeleri tedavi eder.
  • Çil görünümünü azaltır.
  • Egzama hastalığı olanların tedavisinde kullanılabilir.
  • Cildin yaşın ilerlemesiyle kalınlaşmasını engeller.
  • Ciltteki renk eşitsizliklerini dengeler ve daha beyaz bir görünüm kazandırır.
  • Kimyasal peeling konusunda çekimler olanlar için alternatif bir cilt soyucu yöntemdir.

  Tretin Krem Nasıl Kullanılır?

  Yalnızca harici kullanım için uygun bir krem olan Tretin, oldukça etkili bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle kremin gün içinde yalnızca bir bezelye tanesi kadar kullanılması dahi yeterlidir. Bu miktarda elinize aldığınız kremi tüm cilde ince bir katman olarak yayarak etkilerini görebilirsiniz.

  Tretin yan etkileri içerisinde hafif yanma, soyulma, dökülme gibi durumlar olan bir kremdir. Ancak bu yan etkiler doku yenilenmesi için normal kabul edilmekte, kremin kullanımı sonrasında güneş ışığına çıkılmamalıdır. Güneşten korunmak adına kremi kullanım için gece uyumadan önceki saatleri tercih edebilirsiniz.

  Acnelyse Krem ile Tretin Krem’in benzer etken maddelere sahip olmasından dolayı birlikte karıştırılarak kullanılması mümkündür. Ancak etki mekanizması farklı olan Acnelyse, Sivex Losyon ya da İmex krem gibi kremlerle karıştırılarak kullanılmaması gerekmektedir. Madecassol, Contractubex ,Expigment  gibi leke giderici ve hücre yenileyici kremler, ciltte agresif etkiler gösterebilir. Bu nedenle bu kremlerin de birbirinden bağımsız ve diğer ürünlerle karıştırılmadan kullanılması gerekir.

  Kremin tam anlamıyla etkileri görebilmeniz açısından elbette düzenli kullanımı oldukça önemlidir. Pek çok kullanıcı büyük ve iltihaplı sivilcelerin henüz 3.-4. kullanımdan sonra bile hafiflediğini belirtmiştir. Ancak asıl gözle görülür berraklaşma için kremi 3 ila 4 ay boyunca kullanmanız gerekir. Üretici firma ise 6. ay itibariyle yepyeni bir cilde kavuşacağınızı ve büyük değişimler göreceğinizi iddia etmektedir.

  Tretin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

  Tretin krem yan etkileri nedeniyle bilinçli bir şekilde kullanılması gereken, etkili ve güçlü kremlerden biridir. Doğru kullanımda minimuma inen bu yan etkiler hakkında önceden bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır. Ayrıca bu etkilerin birden fazlasının oluşması ya da fazla rahatsız edici olması halinde mutlaka bir cilt doktoruna başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Gelelim bahsedilen bu istenmeyen etkilere:

  • Ciltte renk değişiklikleri
  • Cilt kaşınması ve dökülmesi
  • Hafif yanma ve batma hissi
  • Ciltte irritasyon ve kuruluk
  • Kızarmalar ve soyulmalar
  • İçi dolu kabarcıklar veya kaşınan döküntüler

  Tretin Krem Kullananlar Yorumu

  Tretin krem kullananlar tecrübelerini ve yaşadıklarını paylaştılar:

  • Doktor tavsiyesiyle bu ürünü kullanmaya başladım. Yaklaşık olarak 5 ay oldu. Düzenli bir kullanımda gerçekten işe yarayan bir krem. Sivilcelerim neredeyse tamamen geçti.
  • Çok güzel bir ilaçtır. Tek ilaçla birden fazla sorun halletmiş olursunuz. Sivilceler, çizgiler, lekeler gibi pek çok sorun çözümüne katkı sağlar.
  • Bu cilt ilacını kullananların yorumlarından sonra kremi aldım. Sanırım biraz fazla kullandım. Cildimde kızarıklık meydana geldi ve ilacı bırakmak zorunda kaldım. Dikkatli kullanmak ve ince bir tabaka şeklinde sürmek çok önemli.
  • Sivilce izlerim de etki gösterdi. Ancak cildimi sanki biraz kuruttu. Nemlendirici desteği yapmak zorunda kaldım.
  • Bu ürün kullandım etkili bir ilaç. Ancak lekelerin kaybolması zor. Sabır göstermek gerekiyor.

  Işığa karşı hassasiyet, nefes alma sorunları, ağız ve çevresinde şişkinlikler

  Siz de Tretin kullanımı hakkında tüm merak ettiklerinizi ya da tecrübelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.