Tumblr Güvenli Mod Nedir? Nasıl Açılır ve Kapatılır?

  10.09.2019
  925
  Tumblr Güvenli Mod Nedir? Nasıl Açılır ve Kapatılır?

  Tumblr Güvenli Mod Nedir? Nasıl Açılır ve Kapatılır? Genç kitlenin daha çok rağbet gösterdiği ancak blog yazarı olmak isteyen hemen herkesin en az bir kez ziyaret ettiği Tumblr’ı duymayanınız yoktur. Ancak Tumblr da diğer uygulama ve siteler gibi belirli özellikleri bilindiğinde çok daha verimli kullanılabilir. Sizler için hazırladığımız Tumblr güvenli mod açma kapatma rehberi ile siz de bu mükemmel blog dünyasının bilmediğiniz özelliklerini keşfedebilirsiniz.

  Favori blogger platformlarından ve ücretsiz olmasıyla kullanıcıların büyük rağbetine uğrayan Tumblr’ın güvenli mod özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Bu özellik sayesinde blogun tamamının görülmesinin önüne geçilirken, sizin olduğu gibi çocuklarınızın da güvenliği sağlanmış oluyor. Güvenli kullanım için Tumblr güvenli mod açma ya da kapatma işlemleri hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça yararlı olabilir. Siz de bu filtreleme yöntemini kullanmak için işlemleri bizimle adım adım uygulayarak şimdi öğrenebilirsiniz.

  Tumblr Güvenli Mod Nedir?

  Hassasiyet içeren paylaşımların görülmesinin engellenmesini sağlayan bu özellik, özellikle çocuklarının internet kullanımı esnasında endişe duyan ailelerin ilgisini çekmektedir. Tumblr hassas içerik açma ve kapama özelliği ile zararlı bulunan paylaşımlar genel görünüm sayfasından kaldırılır ve sadece güvenilirliğinden emin olunan paylaşımlar için ön izleme sağlanır. 18 yaşından küçük kullanıcılar için her daim açık kalması önerilen bu mod, kullanıcı değiştiğinde dilediğiniz zaman kapatılabilir.

  Güvenli internet özellikle bu gibi ücretsiz ve herkese açık platformlarda daha da çok önem kazanmaktadır. Günümüzde internetin geldiği nokta düşünülürse güvenli mod seçeneğinin aileler için sunduğu rahatlatıcı filtreler oldukça kullanışlı bir hal almaktadır.

  Tumblr Güvenli Mod Nasıl Açılır ve Kapatılır?

  Tumblr güvenli mod açma için aslında kullanabileceğiniz iki kanal vardır; internet tarayıcısı üzerinden ve mobil uygulama üzerinden. Elbette mobil uygulamalar için de bu işlem İOS ve Android olarak 2’ye ayrılacaktır. Şimdi sizler için tüm detaylarıyla her cihaz ve arayüz için Tumblr güvenli mod açma adımlarını anlatacağız.

  Masaüstü Bilgisayar ya da İnternet Tarayıcısı Üzerinden Güvenli Mod Ayarları

  Blogunuz olmadan yani kendinize ait bir hesap olmadan güvenli mod özelliğini kullanamayacağınız için, öncelikle bir blog hesabı açmalısınız. Tumblr hesabı açtıktan sonra, site içerisinde gezinirken bu özellikten faydalanabilirsiniz.

  Tumblr güvenli mod açma işlemi için Tumblr blog sayfanızı açtıktan sonra sayfanın sağ üst kısmında yer alan profil simgesi üzerine tıklayın. Bu simge beyaz bir insan kafası şeklindedir. Sonrasında ‘’Ayarlar’’ sekmesini seçin. Dilerseniz, bu seçimleri kısa yoldan yapabilmek için direkt https://www.tumblr.com/settings/account linkine de tıklayabilirsiniz.

  Karşınıza çıkan ekranda ’Filtreleme’  sekmesinin karşısındaki bulunan “Güvenli Mod” opsiyonunu görebilirsiniz. Bu seçeneği açık ya da kapalı olarak ayarlayabilirsiniz. Otomatik olarak hesabınızı açtığınızda mod açıktır. Dileğiniz üzerine modu açabilir ya da kapatabilirsiniz. Kapattığınız takdirde sistemde yer alan tüm içerikler zararlı ya da güvenli olup olmadığı kontrol edilmeksizin karşınıza çıkacaktır. Siz de özellikle çocuklarınızın kullanımı esnasında bu seçeneği açabilirsiniz.

  iOS Cihazlarda Güvenli Mod Ayarları

  Apple cihazlarının üzerinden yani İOS arayüzü kullanarak Tumblr hesabı güvenli mod açma ve kapatma işlemlerinden bahsedeceğiz. Bu amaçla telefonunuzun tarayıcısı üzerinden hesap açmamız gerekmektedir. Safari veya Google Chrome tarayıcılarından herhangi birini açın ve yine tarif etmiş olduğumuz sekmelerinden üzerinden adım adım aynı işlemleri uygulayın. Tarayıcınız telefondan ya da bilgisayarınızdan size aynı şekilde sunulacaktır ve yapmanız gereken işlemler aynıdır.

  Telefonda tarayıcınızı kullanmadan, uygulama üzerinden güvenli mod ayarlamaları yapmanız mümkün değildir. Uygulama üzerinden ayarlama yapmak için cihazın kendi Ayarlar kısmını açmalı ve alt sıralarda yer alan Tumblr sekmesini seçmelisiniz. Safe Mode ya da Türkçe olarak Güvenli Mod şeklinde belirtilen seçeneğini dilediğiniz gibi açabilir veya kapatabilirsiniz.

  Android Cihazlarda Güvenli Mod Ayarları

  İOS kullanımı oldukça yaygın olmakla birlikte, bilindiği gibi Android cihaz kullanımı daha da yaygındır. Bu cihazlar üzerinden hassas içeriklerin gizlenmesi için uygulamayı kullanmanız mümkündür. Tumblr güvenli mod açma Android cihazlarda nasıl yapılır, birlikte öğrenelim.

  Öncelikle Android telefon üzerinden Tumblr uygulamasına girin ve sağ alt köşede yer alan profil göstergesine dokunun. Karşınıza çıkan profil sayfasında sağ üstte yer alan çark simgesine tıklayın ve böylece ayarlar sayfasını açın. Ayarların içerisinden sırasıyla;

  Genel Ayarlar, Filtreleme ve Güvenli Mod seçeneklerini seçin. Sonrasında bu sekmeden dilediğiniz gibi açın veya kapatın. Tumblr güvenli mod kapatma Android üzerinden işte bu kadar pratiktir.

  Elbette dilerseniz tüm bu işlemleri uygulama olmaksızın da yapabilmeniz mümkündür. Bunun için cihazınızın Opera, Firefox gibi internet tarayıcısını açabilir ve sonrasında tarif etmiş olduğumuz tüm tarayıcı adımlarını uygulayabilirsiniz.

  Görüldüğü gibi hem uygulamalar hem de internet tarayıcıları üzerinden Tumblr güvenli mod özelliği açma kapatma işlemlerini uygulamak oldukça kolaydır. Safe mode şeklinde, İngilizce haliyle de görebileceğiniz bu sayfayı filtreleme özelliği, reşit olmayan çocukların kullanımı zamanlarında her daim açık olmalıdır.

  Tumblr, güvenlik konusunda oldukça kolaylık sağlayan bir sisteme sahip. Öyle ki blog yazılarının yayınlanması esnasında herhangi sakıncalı bir durum varsa yazardan bunu belirtmesi isteniyor ve bu içerik filtre kapsamına giriyor. Siz de bu sayede blogun aileniz için kullanımını dilediğiniz gibi düzenleyebiliyor ve çok daha güvenli bir hale getirebiliyorsunuz.

  En çok sevilen ve ücretsiz olmasıyla en çok tercih edilen blog platformlarından Tumblr safe mode açma kapatma işlemleri hakkında bilgi edinmeniz, özellikle erken yaşlarda blog yazarlığına soyunan gençlerimiz için oldukça önemli. Ancak özellikle cilt bakımı ve güzellik konularında blogların açıldığı tumblr sitesi, aynı zamanda cilt lekeleri için krem bulmak isteyenler açısından çok faydalı olduğundan, siz de blogu kullanmak ve tüm içerikleri, tüm şeffaflığı ile görmek istiyorsanız bu özellik birkaç küçük adım kadar basit.

  Siz de Tumblr kullanırken yaşadığınız tecrübeleri, güvenli mod kullanıp kullanmadığınızı ve bu özelliğin size neler sağladığını bizimle paylaşabilirsiniz. Bu sayede özelliği yeni keşfeden diğer ailelere Tumblr güvenli mod kullanmak hakkında tecrübelerinizle yardımcı olabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.