Tuzlu Limon Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

  21.01.2021
  9.875
  Tuzlu Limon Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

  Tuzlu Limon Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? Daha genç ve aydınlık görünen bir cilde sahip olmak artık limon ve tuz maskesi yapımı ile hayal olmaktan çıkıyor, hem de son derece kolay şekilde ve olabilecek en uygun fiyata! Pürüzsüz bir cilt için tüm ölü hücrelerin ve kirlerin arındırılmasını sağlayan tuzlu limon maskesi cildin matlaşan rengini dengelerken yorgun görünüm yerini tamamen enerjik bir dokuya bırakmasını sağlayacak. Cildinizi tüm dış etmenlerden temizleyerek istediğiniz mükemmelliğe ulaştırmanın sırrını bu dosyamızda açıklıyoruz.

  Limon Tuz Maskesi Ne İşe Yarar?

  İki farklı aşamadan oluşan maskenin içerisinde cildin temizlenmesi, gözeneklerinin açılması ve cildin genel olarak yatışması için önemli bileşenler bulunduğu gibi, cildin iyileştirilmesi, yumuşaması ve onarılması için de önemli bileşenler bulunmaktadır.

  İlk aşamada kullanılan limon ve tuz bir araya geldiğinde cilt yüzeyindeki en önemli akne ve sivilce nedenlerinden olan bakterileri ortadan kaldırırlar. Ayrıca gözenekleri derinlemesine temizleyen bu ikili var olan sorunlu görünümün tedavisine katkı sağladığı gibi yeni sivilce, beyaz nokta ve akne oluşumlarının da önlenmesine katkı sağlar.

  Cilt gözeneklerinin tuz ve limon maskesi tarifi sayesinde arındırılmış olması kullanılacak olan diğer ürünlerin etkilerini de arttıracaktır. Cildin temizlenmiş olması krem, serum gibi diğer ikincil ve tedaviye yönelik ürünlerin cilt tarafından daha iyi alınmasını ve emilmesini sağlamaktadır.

  Cilde nem vermesi kadar minerallerle beslenmesiyle de ön plana çıkan bal ise maskenin ikinci aşamasında devreye girerek temizlenen cildin yumuşacık bir dokuya ulaşmasını sağlar. Balın doğanın armağanı olarak nitelendirilmesini sağlayacak kadar yoğun besin değerlerine sahip olması şüphesiz daha genç bir görünümde kilit öneme sahip olmakta, özellikle kuru ciltlerin bir hayli memnun kalacağı bu bileşen maskenin etkilerini gözle görülür düzeye getirmede kilit öneme sahip olmaktadır.

  Kısaca maskenin işe yaradığı ve etkilerinin görüldüğü alanlar:

  • Pürüzsüz bir cilt için sivilcelerin onarılması
  • Cildin derinlemesine temizlenip arındırılması
  • Bakteri gibi cilt sorunlarına yol açabilen mikroorganizmaların yok edilmesi
  • Daha aydınlık görünen bir cilt için cildin matlığının yerini parlaklığın alması
  • Küçük kırışıkların açılması ve cildin daha gergin bir yapı kazanması

  Tuzlu Limon Maskesi Nasıl Yapılır?

  Maskenin yapımı için adından da belli olduğu üzere tüm ihtiyacımız bir limon ve biraz tuz. Limonlarınızı yıkayıp sildikten sonra ikiye bölün veya kalın dilimlere ayırın. Limonların üzerine ince bir katman oluşturacak şekilde tuz serpin ve tuzlu limon peelingi için tuzlu yüzeyi sorunlu cilt bölgesi üzerine en az 5 dakika masaj yaparak uygulayın. Uygulama sonrası kalan kalıntıları yıkamadan önce cildin bu şekilde 15 dakika beklemesini sağlayın.

  Tuzlu Limon Maskesi Yapımı

  Bekleme sürecinde tuz limon maskesi uygulamasının ikinci adımına hazırlanmaya başlıyoruz. Bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı pirinç unu, 1 tatlı kaşığı bal ve çeyrek limonun suyunu alıp pürüzsüz bir hal alana kadar karıştırın. Yüzünüzü tamamen kaplayacak şekilde maskeyi uygulayın ve yine 15 dakika daha bu şekilde bekleyin. Yüzünüzü sürenin sonunda ılık ve bol suyla durulamayı unutmayın.

  Tuz Limon Peeling Uygulamasını Yapanlar Nelere Dikkat Etmeli?

  Uygulama cilt yüzeyinde tam bir arındırma sağlayacak olsa da maskenin tamamen doğal bileşenlerden oluşması etkisini kısıtlar. Bu nedenle cildi mümkün olduğunca temizlemiş olmak cildin hazırlanması ve maskenin maksimum etki göstermesi için oldukça önemlidir. Özellikle yüzünüzde makyaj veya güneş kremi gibi yoğun dokulu bir katman varsa öncelikle bunları temizlemeniz gerektiğini ve sonrasında tuzlu limonlu yüz maskesi yapmanız gerektiğini unutmayınız.

  Tuzlu Limon Maskesini Kimler Uygulayamaz?

  Limonun asidik özellikleri cilt dokusunu temizlemede ve yenilemede bir hayli etkili olsa da bazı cilt tipleri hassasiyet göstererek limon ve tuz karışımına karşı olumsuz tepkiler verebilir. Maskenin ikinci aşamasında kullanılan pirinç unu ve bal genel olarak tüm ciltlerde yatıştırıcı etki gösterse de iki aşamada da limon suyu kullanımı dikkat edilmesi ve öncesinde etkileri denenmesi gereken bir durumdur.

  Tuzlu limon maskesi uygulamasını yapmadan önce limon suyunu seyrelterek veya yine tuzla karıştırarak cildin oldukça küçük bir alanında deneme yapabilirsiniz. Yine ilerlemiş ve aktif sivilceler üzerinde de rahatsız edici bir his yaratabilecek olan limon suyunu kullanırken dikkatli olmalısınız. Antibakteriyel ve antiviral etkilere sahip olan limon suyuyla tuz karışımı ciltte hafif düzeyde kaşınma veya karıncalanmaya neden olabilir. Ancak yoğun ve belirgin şikayetleriniz olması halinde maske uygulamasını sonlandırmanız ve yüzünüzü bol suyla temizlemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

  Cildinizi maske sonrasında dilerseniz ince bir nemlendirici katmanı veya yatıştırıcı içeriklere sahip tonik uygulamasıyla rahatlatabilirsiniz. Gözenekleri açılmış olan cildin aldığı tüm nemi hapsederek daha etkin şekilde onarılmasını sağlayabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.