Xbody Nedir

07.12.2018
5.663
Xbody Nedir

Xbody Nedir? Son dönemlerin en popüler spor ve egzersiz dallarından biri olan XBody, 20 dakika gibi kısa bir zaman dilimini içererek, sporla arası pek iyi olmayan kişilere bile egzersiz yapma imkanı tanıyor.

Tamamen kişiye özel bir egzersiz programı olan XBody, duruş bozukluğu, sırt ve bel ağrılarından muzdarip olan kişilerin de yardımına koşuyor.

Hem kadınların hem de erkeklerin yararlanabileceği bir egzersiz çeşidi olan XBody ile sizler de hemen zayıflamaya başlayabilir, daha formda ve çekici bir fiziğe kavuşabilirsiniz.

XBody Nedir? başlıklı bu yazımızda XBody ile ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmek, ardından da XBody faydalarına değinmek, bir diğer deyişle XBody ile ilgili olarak merak ettiğiniz soruları yanıtlamak istiyoruz.

XBody Nedir?

Bir diğer adı XBody EMS olan bu sistem, elektriksel uyarılar ile kasların kasılmasını sağlayarak, kaslarınızı ciddi anlamda güçlendirmeyi hedefliyor.

Vücudunuza kondisyon kazandıran Xbody, zayıflama, postür düzeltme için etkili bir yöntem olmanın yanı sıra bir fizik tedavi aracı olarak da karşımıza çıkıyor.

21.yy spor şekli olarak da isimlendirilen XBody, üzerinizde kıyafet bulunurken bile bu kıyafetler üzerinde bulunan elektrotlar sayesinde kaslarınızın uyarılmasını sağlıyor.

Yıllık abonelik fiyatlarının son derece uygun olması bu spor çeşidini fitness ve aerobik gibi diğer spor çeşitlerine nazaran daha tercih edilir kılıyor. Öyle ki XBody EMS seanslarına fitness ve aerobik seanslarının neredeyse yarısı kadar bir ödeme yapıyorsunuz.

XBody Ne İşe Yarar?

XBody daha çok zayıflamak isteyen bayanlar tarafından tercih edilse de yalnızca zayıflamanızı sağlamakla kalmıyor.

Standart olarak fitness ve aerobikten elde edebileceğiniz tüm kazanımları sizlere kazandırmış oluyor.

Yani çabuk yorulma, erken yorulma, kas güçsüzlüğü, erken yaşlanma gibi sağlığınızı ve hayatınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilen tüm sorunlardan sizleri kurtarıyor.

Sizlere çekici, sağlıklı ve fit bir vücut vaat ederek, daha çekici ve seksi görünmenizi sağlıyor. Yani kendinizi daha çok sevmenize ve özgüven kazanmanıza da aracılık ediyor.

 

XBody Faydaları Nelerdir?

  • Kaslarınızı güçlendiriyor

Xbody EMS esnasında kaslara eşit miktarda elektriksel uyarıların gönderilmesi, kasların aynı anda çalışabilmelerine olanak tanıyor.

Sonuç olarak, 20-25 dakikalık bir süre sonrasında ortalama 1000 kalori gibi normal sporla harcayamayacağınız kadar çok kalori harcamış oluyorsunuz.

Kısacası hem kolay hem de pratik bir şekilde kısa sürede zayıflamanın hayalini kuruyorsanız; XBody seanslarına hemen katılabilirsiniz.

  • Zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor

Normal şartlarda spor merkezlerinde saatler harcamak zorunda kalıyor ve bu yüzden sporu bırakmayı düşünüyorsanız ya da spora ayıracak yeterli zamanınız olmadığına inanıyorsanız, zamandan tasarruf edebilmek adına XBody EMS seanslarına başvurabilirsiniz.

  • Postürünüzü düzeltiyor

Hem fiziksel görünümümüzün düzgün olması hem de sağlıklı bir yaşam sürebilmemiz adına hepimizin vücut postüründe herhangi bir sıkıntı bulunmaması gerekiyor.

Lakin zaman içerisinde gerek duruş bozuklukları gerekse bilgisayar başında eğik bir pozisyonda saatlerin geçirilmesi maalesef ki postür bozukluğu ile karşılaşmamıza yol açabiliyor.

XBody uygulamaları esnasında omurilik çevresine de elektrotların yerleştirilmiş olması, nadir çalışan kaslarımızı da uyararak, daha sağlıklı bir postüre sahip olabilmemizin yolunu açıyor. Yani ileride bel eğriliği, bel ve boyun fıtığı gibi genelde duruş bozukluğundan kaynaklanan sağlık sorunları ile yüzleşmekten de kurtulmuş oluyoruz.

XBody seansları yalnızca postürümüzü düzeltmekle kalmıyor, vücudumuzdaki yağların azalmasını da sağlayarak, daha kaslı bir görünüme kavuşmamızı sağlıyor.

Kısacası XBody EMS ile kaslı ve şekilli bit vücuda sahip olabilmemiz kolaylaşıyor.

  • Vücutta kas dengesini gözetiyor

Normal şartlarda aerobik ve egzersiz gibi spor dalları vücutta bazı kaslara daha fazla yük binmesine yol açabiliyor.

Lakin XBody EMS uygulamaları esnasında zayıf kaslar daha çok çalıştırılarak, bu kasların güçlendirilmesi temel alınıyor.

Bu şekilde vücuttaki kas dengesi de gözetilmiş oluyor.

XBody ile Kilo Verenler

İnternette, başta ekşi sözlük olmak üzere pek çok sosyal ağlarda XBody ile ilgilenen kişilerin yorumlarına baktığınızda çoğu kişinin bu spor dalı sayesinde zayıflamayı başardığına tanık olabilirsiniz.

Ancak ciddi anlamda kilo verebilmeniz için mutlaka belirli bir diyet listesi dahilinde hareket etmeniz gerekiyor. Günlük 20 dakikalık XBody seanslarının eşlik ettiği bir diyet ile ayda en az 3-4 kilo vermeniz işten bile değil!

XBody Ücretleri

XBody ücretleri genellikle hangi spor merkezinde XBody aletlerinden yararlanabileceğinize göre değişiklik gösteriyor.

Ücretler yani XBody fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte ortalama 100 TL gibi makul bir fiyata seanslardan faydalanabilmeniz mümkün!

Tabi bu fiyat, hangi şehirde yani hangi semtte yaşadığınıza göre bile değişebiliyor.

XBody Nasıl Yapılır?

XBody esnasında kaslarınıza belirli bir elektrik uyaranı gönderiliyor ve seanslar, genelde birtakım fitness, kardiyo ve egzersiz hareketlerini de içeriyor.

Ancak uygulaması son derece basit olan bu hareketler, sizleri fazla yormuyor. Fazla efor sarf etmek zorunda kalmadan, kalori yakmış oluyorsunuz.

Bu yazımızda kısaca XBody nedir? XBody ne işe yarar? XBody nasıl yapılır? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

En kısa sürede 21. yy’ın bu muhteşem fitness yöntemi ile tanışmanız dileğimizle…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet