Yanaktan Kilo Verme

  31.10.2018
  9.035
  Yanaktan Kilo Verme

  Yüzden Kilo Vermek

  Kilo aldığınız zamanlarda ilk şişmanlayan ve tombul görünen yer yanaklarınızsa, yüzden ve yanaktan kilo vermenin yollarını öğrenerek, yüzünüzdeki bu şişkin görünümden kurtulmaya ne dersiniz?

  Birtakım yüz egzersizleri sayesinde sizler de yanaklarınızdan kilo verebilir, daha ince ve uzun bir yüz hattına kavuşabilirsiniz.

  Yanaktan kilo verme başlıklı bu yazımızda yanaktan kilo vermenin yollarını ve yanaktan kilo verme egzersizlerini sizlerle kısaca paylaşmak istiyoruz.

  • İşte, hayalinizdeki yüz hatlarına daha kısa bir sürede kavuşmanıza yardımcı olacak olan yanaktan kilo verme yöntemleri listemiz:

  Yanaklardan Kilo Vermek için Ne Yapmalı?

  Yüz inceltici egzersizler sayesinde kısa bir süre içerisinde yanaklarınızda zayıflama elde edebilirsiniz.

  Aşağıdaki egzersizleri her gün düzenli bir şekilde tekrarladığınız takdirde yanaklarınızda zayıflama ile karşılaşmanız işten bile değil!

  • Orta üç parmağınızı önce sağ yanağınıza bastırın, ardından gülümseyin. 5 dakikalık bir bekleme süresinden sonra aynı işlemi sol yanağınıza da uygulayın. Böylelikle yanaklarınızda yer alan kasların çalışmasını uyarabilir ve yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.
  • Öncelikle derin bir nefes alın. Nefesinizi verirken, yanaklarınızı da şişirin. Bu işlemi arka arkaya 20 sefer tekrar edin.
  • Yanaklarınızın zayıflaması için bir şekeri ya da kendi parmağınızı 10 dakika boyunca emin.

  Yüzden Kilo Veremiyorum

  Yukarıdaki 3 işlemi her gün tekrar ederek, birkaç ay içerisinde yanaklarınızın zayıfladığına şahit olabilirsiniz. Ancak bu egzersizlerle ancak 1-2 kiloluk bir yağ yakımı elde edebilirsiniz.  Yani yanaklarınızın daha çok zayıflaması için mutlaka genel anlamda zayıflamanız gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz.

  Yanaklar, zayıfladığımız zaman ilk kilo kaybettiğimiz yerler arasında yer aldığından genel olarak kilo vererek de yanaklardan kilo verebilirsiniz.

  Yanaktan Kilo Vermenin Yolları:

  Aslında yanaktan kilo vermenin yolları ile genel anlamda kilo verme yöntemleri arasında herhangi bir fark bulunmuyor.

  Aşağıdaki önerilerimizi dikkate alarak, kolaylıkla daha şekilli ve göze batmayan bir yüze kavuşabilirsiniz.

  • Gün içerisinde bol miktarda su tüketin

  Su tüketme alışkanlığınızın bulunmaması, düzenli olarak kilo almanızın en önemli nedeni olabilir. Günde en az 2 litre su tüketmeye başlayarak, kilo almanızın nedeninin vücudunuzun su kaybetmesi olup olmadığını net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  • Spor ve egzersiz yapın

  Gün içerisinde daha çok evde ya da ofis ortamında oturarak vakit geçirdiğiniz için kilo alıyor olabilirsiniz.

  Yüzme, bisiklete binme, fitness, aerobik vb. egzersiz dallarıyla ilgilenmeye başlayarak, en azından tüm bunlara ayıracak vaktiniz bulunmuyorsa işe yürüyerek giderek, enerji ve kalori harcayabilir, aşırı kilo alımını durdurabilirsiniz.

  Yüzden Kilo Verme Nedenleri

  • Geceleri en az 7-8 saat uyuyun

  Uykusuzluk, yanakların daha sarkık ve geniş görünmesine yol açabiliyor. Yanaktan kilo vermek için geceleri en az 7-8 uyumaya özen göstermeli, uykusuz kalmamaya çalışmalısınız. Düzensiz bir uyku periyodunuz varsa en kısa sürede uykunuzu bir düzene sokmaya özen göstermelisiniz.

  • Yağ alımını sınırlandırın

  Fast-food ve işlenmiş gıda tarzı yağ oranı yüksek olan gıda tüketimini sınırlandırarak, hayatınızdan hamur işi ürünleri ve ekmeyi çıkartarak, daha kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.

  Yüzünüzü İnce Gösteren Makyaj Hilelerini Öğrenin!

  Bazen daha geniş ve çıkık yanaklara sahip olmanızın ardında genetik faktörler yer alıyor olabilir. Bu durumda tüm çabalarınıza rağmen yanaklarınızda incelme elde edemeyebilirsiniz.

  Yanaktan kilo verme yöntemlerini denemenize rağmen etkili bir sonuç elde edemiyorsanız; yüzü ince gösteren makyaj hilelerinden yararlanabilirsiniz.

  Örneğin çenenizin alt kısmından başlayarak, yanaklarınıza kadar devam eden bir allık uygulaması ile yanaklarınızın genişliğini gizleyebilirsiniz.

   

  Yanaktan kilo verme başlıklı bu yazımızda yanaktan kilo verilir mi? Yanaktan kilo verme egzersizleri nelerdir? vb. bu konuda merak ettiğiniz soruları kısaca yanıtlamaya çalıştık. Yukarıdaki önerilerimizi dikkate aldığınız takdirde sizler de daha çekici ve hoş görünen yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.