Yanık İzi Kalmaması İçin Krem Önerileri

  03.08.2019
  5.175
  Yanık İzi Kalmaması İçin Krem Önerileri

  Yanık İzi Kalmaması İçin Krem Önerileri Ciltte oluşan yanıklar, daha sonra bırakacağı leke ve izler nedeniyle daha iyileşmeden endişe yaratabilir. Cilt sağlığı ve güzelliğine önem verenler için yanık izi kalmaması için krem önerileri hakkında bilgi sahibi olmak faydalı olabilir. Yanık izlerinden kurtulurken hücrelerinizin onarılmasını sağlayan etkili kremleri sizler için bir araya getirdik.

  Cildin üst katmanındaki yanık lekelerini gidermek adına, cildin öncelikle yanık bölgesinde bulunan ölü hücrelerden kurtarılması gerekmektedir. Bunun için ölü hücrelerin arındırılması, cilt bölgesinin onarılması, yaranın olduğu yerde yeniden sağlıklı ve genç bir derinin oluşumunun desteklenmesi gerekmektedir.

  Yara izlerinin iyileşmeye başlamasıyla birlikte doğal olarak bir süre sonra yenilenen dokunun silik ve farklı renklerde izler bıraktığını görebilirsiniz. Yıllanmış yanık izi gibi eski lekeler yeni oluşanlara göre daha silik olsa da hala görülebilirler ve rahatsız edebilirler. Siz de bu gibi cilt kusurlarını ortadan kaldırmak adına medikal destek alabilir ve eczanenizden size uygun bir krem temin edebilirsiniz. En etkili yanık kremi markalarını ise sizler için sıralamış bulunuyoruz.

  Yüzde ve vücutta meydana gelen yanıkların geride iz bırakmaması için etkili kremleri öğrenerek bunları evinizde deneyebilirsiniz. Her ne kadar bu süreçte sizi en doğru ürüne ve yönteme yönlendirecek tek kişi doktorunuz olsa da rehberimiz aracılığıyla siz de fikir edinebilir ve sorununuzun özelliklerine bağlı olarak uygun gördüğünüz bir kremi kendiniz de temin edebilirsiniz. Yine de tercih ettiğiniz ürünü kullanmadan öncesinde doktorunuza danışmanızın faydalı olacağını hatırlatmak isteriz.

  En Etkili Yanık İzi Kremleri

  Listemizde sizler için detaylarıyla bahsettiğimiz ve sıraladığımız kremlerin, düzenli olarak kullanan kullanıcılar tarafından yorumlanmasının ardından listede yer aldığını belirtmek faydalı olacaktır. Bu kremlerin asıl kullanım amacı hafif ve orta şiddetli yanıkların tedavisine destek vermek, hücreleri onarmak, yenilemek ve dokuları tamir etmektir. Ancak kremlerin bilinçli kullanımı bu noktada önem kazanır. Çünkü bazı ürünler onarılmış olan yarada iz kalmaması ya da var olan izlerin düzelmesi için kullanılırken, yaranın enfeksiyon kapmasını önlemek ve yarayı korumak için kullanılır.

  Yanık için ilk etapta hem onarıcı hem de yarayı enfeksiyondan koruyucu etkisi ile tanıdığımız Silverdin krem kullanımı doğru olacaktır. Diğer yanık izi kremleri bu kremin kullanımını takiben kullanılmalıdır.

  Madecassol Krem

  Yanıklar ya da lekeler için kullanımına en çok şahit olduğumuz kremlerden olan Madecassol krem, doğal olarak iyileşen hücreleri en iyi şekilde destekleyen ürünlerden biridir. İçerisinde bulunan özel bir bileşen olan Gotu Kola sayesinde bitkisel destek de sağlayan bu özel krem, hiçbir iz kalmadan yanıklara veda etmenizi sağlayabilir.

  Bu kremi yanıklar için kullanmak isteyenlerin dikkatli olması gereken bir nokta vardır. Cildi soyarak yenileyen merhemlerden biri olduğundan, kremi daha çok kabuk tutan yanıklar için ya da tamamen kapanan yaralar için kullanmak mantıklı olacaktır.

  Contractubex Krem

  Heparin ve Allantoin gibi iki önemli bileşene sahip olan Contractubex jel, dokuların tamirinde oldukça güçlü bir isimdir. Contractubex jel krem hasarların onarılmasının yanı sıra önceden kalan lekelerin de onarılması için etkili bir üründür. Ciltteki kusurun önceden oluşmuş olmasına rağmen jel ile kısa sürede tamiri mümkündür. Önceden kalan yanık ve yaraların onarılması için ürün arayanlara bu jel özellikle tavsiye edilmektedir.

  Hametan Krem

  Hammelis Virgina gibi özel bir bileşene sahip olması sayesinde, ciltteki tahribatı onarmada oldukça etkili olan bu kremi özellikle pişik kremi olarak duymuşsunuzdur. Ancak pişiğin de asidin yol açtığı bir yanık türü olduğunu düşünerek, hafif yanıklar için bu kremin onarıcı gücünü kullanmamız da mümkündür.  Hametan Pomad yanık kremleri arasında yer almasa da cilt yenileyici olarak yeni izlerde kesinlikle denenmesi gereken ürünler arasındadır.

  Fito Krem

  Cildin en üst katmanlarında meydana gelen hasarların onarılması için etkili olan Fito krem ne yazık ki derin ve eski yara izleri için pek iddialı bir ürün değildir. Ancak güvenilir bir marka olarak yeni ve basit yanıklarda denenmesi oldukça faydalı olabilir. Özellikle yanığın iyileştikten sonraki ilk evrelerinde iz kalmaması adına Fito kremin düzenli kullanımı uygun olacaktır.

  Fucidin Jel

  Yanık ve yara izi kalmaması için kullanabileceğiniz bir diğer ürün olan Fucidin jel, yanıkların tedavisinde kullanımını anti bakteriyel özelliğine bağlayabileceğimiz bir pomaddır. Daha çok sivilce izlerinin giderilmesinde kullanıldığını görebileceğimiz bu krem, yine yanık tedavisi için de etkilidir.

  Expigment Jel

  Hidrokinon içeriğine sahip olan ve cildin üst katmanlarındaki ölü hücreleri soyarak uzaklaştıran, böylece yeni dokuların oluşumunu sağlayan bir kremdir. Expigment jel cildi onarmadaki etkililiği sayesinde en derin akne izlerine kadar tedavi sağlar, haliyle yanık izleri de bu ürün için oldukça basit sorunlardandır. Ancak ürünün kuvvetli bileşenleri cildi soyarak yenilediğinden bilinçli ve uygun dozda kullanımı önemlidir.

  Bu ürünlerin haricinde, benzer içeriklere ve etkilere sahip olan diğer başarılı ürünler ise şu şekilde listelenebilir:

  • Scarex Jel
  • Fenirepair
  • Pohli
  • Oksitin
  • Xeragel
  • Zdrave
  • Mederma Krem
  • Regenia
  • Scarzone
  • Dermatix C Jel

  Yanık İzi Kremleri Nasıl Kullanılır?

  Bölgeyi onarmaya ve yenilemeye çalışan yanık kremleri, bu özelliğinde dolayı açık yaranın üzerinde kullanıma uygun olmayabilir. Hücrelerin yenilenmesi adına bazı kremler cildi soyarken bu durum açık yaranın daha da sulanmasına ve iyileşmenin gecikmesine neden olabilir. Bu nedenle yanık kremi kullananlar yaralarının tamamen kapanmasını ve izlerin geçmesi için öncelikle kabuğun geçmesi gerektiğini unutmamalıdır.

  Yanık kremlerinin içerisinde bulunan bileşenlerin kimyasal olduğu ve güneş ışığı ile bir araya geldiğinde daha büyük yanıklara yol açabildiği unutulmamalıdır. Kremler tamamen cilt tarafından emildikten sonra güneş ışığına maruz kalmanız, kremle güneşten tamamen sakınmanız gerekmektedir.

  Siz de en etkili yanık kremleri ile tecrübelerinizi ve görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.