Yumuşak ve Canlı Saçlar için Zeytinyağı Yumurta Saç Maskesi

  23.08.2020
  3.463
  Yumuşak ve Canlı Saçlar için Zeytinyağı Yumurta Saç Maskesi

  Makalede Neler Var

  Yumuşak ve Canlı Saçlar için Zeytinyağı Yumurta Saç Maskesi Saçlarınızın bakıma ihtiyacı olduğunu düşünüyor ancak onları yeniden canlandırmak, ışıldamasını sağlamak ve nem kazandırmak için asla doğru ürünü bulamadığınızı mı düşünüyorsunuz? O zaman hemen her evde bulunduğuna emin olduğumuz malzemelerle, tamamen doğal yollardan saçları neme, proteine, yararlı yağ asitlerine ve bir de üstüne minerallere doyurmak için zeytinyağı ve yumurta ile saç bakımı yapmanın püf noktalarını öğrenmeye hazır olun.

  Saçlarınız sık elektrikleniyor, biçimsiz şekilde kabarıyor, herhangi bir ürün kullandığınızdaysa yatışsa dahi ağırlaşıyorsa yalnız değilsiniz demektir. Saçları zamanla ısı, güneş ışığı, kirlilik, boya, şekil vericiler ve kozmetik ürünleri derken yıpranan pek çok kişi sizinle aynı durumdan şikayetçi. Ancak zeytinyağı yumurta saç maskesi tarifi sayesinde saçını besleyen ve hiç olmadığı kadar yumuşak olmasını sağlayanlar da pek az değil. Sizler için kendi başınıza kolayca yapabileceğiniz harika maskemizi ve uygulama tüyolarını açıklamaya geçiyoruz.

  Neden Saçlar İçin Yumurta ve Zeytinyağı?

  Eski zamanlardan beri saçları beslemek ve daha yumuşak, daha sağlıklı kılmak adına pek çok ev yapımı saç maskesi içerisinde yumurtanın kullanıldığını görmekteyiz. Aynı şekilde saçı ve cildi nemle beslemesiyle, yumuşatmasıyla ve parlatmasıyla bilinen bir diğer bileşen olan zeytinyağı ise ününü asırlardır korumaya devam ediyor. İçinde yalnızca protein değil, saç için önemli bir bileşen olan lesitini de bolca bulunduran yumurtaya, zeytinyağı gibi kozmetik dünyasının güvenilir isimlerinden birinin eşlik etmesi sonuçları garanti kılıyor diyebiliriz.

  Zeytinyağı Yumurta Saç Maskesi Tarifi

  Maskemizin yapımı için gereken malzemeler şu şekilde:

  • Boyutuna göre 1 veya 2 yumurta
  • Cam kase
  • Birkaç yemek kaşığı zeytinyağı (tercihen organik)
  • Bone
  • Saç tipine uygun şampuan ve saç kremi

  Normal veya yağlı saçlar için yumurta maskesi yapımına öncelikle yumurtanın akı ve sarısının ayrılmasıyla başlıyoruz. Saçlarınız çok uzun veya çok gürse yumurtanın sayısını birden ikiye çıkarmanız uygun olacaktır. Yumurtanın sarısını ayırıp cam bir kaseye aldıktan sonra üzerine bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin ve tercihen tahta kaşık yardımıyla iyice birbirine yedirin. Her bir yumurta sarısı için bir kaşık daha zeytinyağı ilave etmeyi unutmayın.

  Tamamen kuru olan saçlarınıza karışımı eşit bir şekilde dağıtarak uygulayın ve bir bone takarak saçlarınızın ısı etkisiyle malzemeleri daha emmesini sağlayın, ayrıca bone etrafın kirlenmesini önlemenize yardımcı olacaktır. Saça yumurta sarısı içeren maskemizi uyguladıktan sonra bu şekilde en az 1 saat kadar bekleyin.

  Bekleme süresinin ardından saçlarınızı bol ılık suyla durulayın, yumurtanın hızlı piştiğini unutmayarak saçlarınızı sıcak sudan mutlaka sakının. Saçlarınızda herhangi bir koku veya malzeme akıntısı kalmaması için şampuan ve saç kremiyle yıkama yapmaya dikkat edin.

  Saç dökülmesi için yumurta maskesi yapımı gibi fikirler oldukça popülerdir ve saçlarınızın sorunu veya ihtiyacı ne olursa olsun yumurta güvenle kullanılabilir. Ancak pek çok kişi yumurtanın kokusundan dolayı çekimser kalmakta ve bu etkili formülü denemekten çekinmektedir. Siz de yumurta zeytinyağı maskesi uygulamasından sonra herhangi bir koku sorunu yaşamamak için saçlarınızı iki veya üç defa şampuanla yıkadıktan sonra saç kreminizi kullanabilir, saç kreminin etkileriyle birlikte aromalı kokusunu da desteklemek adına ürünün içerisine birkaç damla bal ilave etmeyi deneyebilirsiniz.

  Maskenizden tam sonuç alabilmek adına ayda bir kere, ihtiyacınıza bağlı olarak iki kere uygulama yapmayı ihmal etmeyin.

  Her biri süper besleyici ürünler olan yumurta zeytinyağı bal maskesi ile saç bakımınızı yapmanın en iyi yanı pahalı ve kimyasallardan yapılan saç bakım ürünleri yerine, son derece düşük maliyetli ve basit bir yöntem tercih ederek saçlarınızın proteine, besleyici yağlara, vitaminlere ve minerallere doymasını sağlamaktır. Karışımın içerisinde A, D ve E vitamini gibi önemli bileşenler bulunduğu için yumurta zeytinyağı maskesi saç uzatır mı sorusunun yanıtı da otomatik olarak olumlu olacaktır. Ayrıca boyalı saçların saçlarının ilk günkü istenen rengini ve canlı tonlarını koruması için de kullanabileceği bu maske, boyalı saça uygun şampuanla birleştiğinde etkileri çok daha fazla olup kızıl, sarı gibi sonradan saça uygulanan renklerin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

  Saçların kırılma, dökülme, incelme, elektriklenme veya kabarma sorunlarına artık tamamen veda etmenizi sağlayacak olan bu doğal güçlendirme formülü denedikten sonra sonuçları bizlerle paylaşmayı unutmayın. Böylece sorularınızı yöneltebilir ve memnuniyetinizi diğer saç bakımıyla ilgilenen kişilerle paylaşmış olabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.