Yüzdeki Tüyler Ne Sıklıkla Alınır? Yüzdeki Tüyleri Yok Etmenin Etkili Yöntemleri

28.12.2020
15.864
Yüzdeki Tüyler Ne Sıklıkla Alınır? Yüzdeki Tüyleri Yok Etmenin Etkili Yöntemleri

Yüzdeki Tüyleri Sık Almak Doğru mu?

Yüzdeki Tüyler Ne Sıklıkla Alınır? Yüzdeki Tüyleri Yok Etmenin Etkili Yöntemleri Pek çok kişi için sarı ve parlayan ya da koyu renkli olmasıyla dikkat çeken yüz tüyleri gerçekten can sıkıcı bir estetik kaygı nedeni olabiliyor. Haliyle pek çok kişi için evde yüz alma teknikleri içerisinden hangisinin en etkilisi ve doğrusu olduğu merak konusu halini alabiliyor. Yüze ağda yapmak doğru mu gibi soruların yanı sıra yüzdeki tüyleri sık almak doğru mu gibi diğer detaylar da elbette güzelliğine ve cilt sağlığına önem verenler için diğer merak konuları oluyor.

Sizler için bu rehberimizde yüzdeki tüyler nasıl alınır ve ne sıklıkla alınmalıdır gibi tüm merak uyandıran konulara açıklama getiriyoruz.

Yüzdeki Tüyleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tüylerinize kısa veya uzun süreli olarak veda etmeniz için geliştirilmiş pek çok ürün ve yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler arasında tercih yapmadan ve size uygunluğunu denemeden önce ortak olarak dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır:

  • Epilasyon öncesinde fiziksel etkilere sahip ipek kese, yüz fırçası gibi peeling ürünlerini kullanmak, ölü hücreleri uzaklaştırarak daha etkili bir epilasyon sağlayabilir.
  • Cildinizi epilasyona hazırlarken asit veya alkol içeren cilt ürünlerinden uzak durmanız oldukça önemlidir, aksi halde tahriş riski artmaktadır.
  • Yüzdeki tüyleri nasıl yok ederiz sorusunun yanıtı tamamen sizin cilt tipinize veya hangi yöntemle rahat ettiğinize göre değişir, ancak ürünleri önceden az miktarda ve vücut üzerinde denemeniz önerilir.
  • Yüzdeki tüyler ne zaman dökülür sorusunun yanıtı genelde ortak şekilde tüm yöntemlerde anında olmakta, ancak bu dökülme sonrasında güneş kremi olmaksızın güneşe çıkmamanız önem taşımaktadır.

Tüy Dökücü Kremler Zararlı mıdır?

Yüzdeki tüyleri uzaklaştırmada en erişilebilir, en hızlı ve düşük maliyetli yöntemlerden biri olarak dikkat çeken tüy dökücü kremler, içerisinde bulunan kimyasallar ile tüylerin köklerini etkiler ve yüzden ayrılmalarını sağlar. Bu ürünler üzerinde tüm cilt tiplerine uyumlu olduğu veya hassas ciltlere göre formülize edildiği gibi ibareler yer almakta, ancak pek çoğu ciltte cildi tahrişlere yol açabilmektedir.

Yine de risk almak ve yüzdeki tüyleri almak için bu yöntemi tercih etmek istiyorsanız ürünü önce bikini bölgesinde az miktarda test etmeli, böylece hassasiyetiniz hakkında fikir edinmeniz önerilmektedir.

Acısız bir yöntem olarak dikkat çeken tüy dökücü kremleri yüzünüzde uzun süre tutmamanız ise bir diğer önemli kuraldır. Tüy yoğunluğuna bağlı olarak 5 ila 10 dakika kadar ince bir katmanı ciltte tutmanız ve bol suyla durulama yapmanız genellikle tüylerden kurtulmak adına yeterli olmaktadır.

Yüzdeki Tüyler Ağdayla Alınır mı?

Pek çok kişi yüzdeki tüyleri sir ağda ile almak için ev ortamını tercih etse de aslında yüz cildi gibi hassas bir bölge için bu uygulamanın profesyoneller tarafından yapılması çok daha uygundur. Elbette tek seansta tüm tüylerin alınabilmesi ve etkilerinin 3 hafta sürmesi etkili birer tercih nedeni olsa da kıl köklerini agresif şekilde almanın ciltte ciddi tahrişlere neden olabileceğini unutmamak gerekiyor.

Ayrıca cildinizde sivilceli bölgeler varsa bu bölgeleri ağdadan korumanız, kaş, dudak ve göz çevresi içinse asla ağda gibi yöntemleri tercih etmemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Yüzdeki Tüyleri Cımbızla Almak Doğru mu?

Dijital epilatörler ile hemen hemen aynı etkilere sahip olan yüzdeki tüyleri cımbızla almak veya iple almak gibi yöntemler halk arasında tüyleri arttırdığı söylenen ve bu nedenle çekimser kalınmasına neden olan yöntemlerdir. Oysaki tamamen bir şehir efsanesinden ibaret olan bu yöntem geniş alanlara yayılmadığı sürece küçük bölgelerin tüylerini almak için mantıklı olabilmektedir.

Yüze Lazer Epilasyon Uygulanır mı?

En etkili ve uzun vadeli sonuçları vermesiyle yalnızca yüzde değil, tüm vücutta en çok sevilen epilasyon yöntemi olan lazer epilasyon, özellikle kalın ve koyu renkte tüylere son vermesiyle de fiyatının karşılığını verebiliyor. Ancak koyu tenlerde daha az oranda etki sağlayan ve uzman biri tarafından yapılması son derece önemli olan bu yöntemin kış aylarında yapılmasını tercih etmek gerekiyor.

İğneli epilasyon ise yüzdeki tüyleri almak için yine lazer epilasyona benzetilen ve etki süresi uygulama süresine göre çok daha uzun olmasıyla dikkat çeken bir diğer yöntem olmakta, bu yöntemin etkileri 2-3 seansta alınabilmektedir. Ancak uygulama öncesinde bu yöntemin son derece acılı ve riskli olduğunu unutmamakta fayda vardır.

Yüzdeki Tüyleri Sık Almak Doğru mu?

Yüzünüzdeki tüyleri uzaklaştırmada hangi yöntemi tercih ederseniz edin işlemin kendine özgü uygulama kuralları olduğunu ve yüz cildi gibi hassas bir bölge için uygulama yapmakta olduğunuzu unutmadan seçim yapmalısınız. Tercih ettiğiniz ürünlerin sizde yarattığı hassasiyete bağlı olarak uygulama sıklığınızı azaltabilir veya yöntemin tüylerinizi ne zaman çıkarttığına göre bir epilasyon takvimi oluşturabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet