Yüzü Kilolu Gösteren Saç Modelleri

  18.09.2019
  7.686
  Yüzü Kilolu Gösteren Saç Modelleri

  Yüzü Kilolu Gösteren Saç Modelleri Saçları değiştirmek demek tüm imajı, tüm tarzı değiştirmek demek. Elbette renk çok önemli ama model ve kesime bağlı olarak da yüzü bambaşka göstermek mümkün. Yüzünüzün kamufle etmek istediğiniz kusurlarını gizlemek saçlarla çok kolay olsa da minik hatalarla tam tersi kusurları vurgulayabiliyoruz. Bu hatalara düşmemeniz için gelin birlikte kilolu gösteren saç modelleri neler, birlikte keşfedelim.

  Kilolu Gösteren Saç Hataları

  Saçlarını dilersen bilinçli olarak yüzünü daha dolgun gösterecek şekilde düzeltebilirsin. Çok zayıf ve uzun hatlara sahip kadınlar yüzü dolgun gösteren saç modelleri ile dilediği görünümü yakalayabilirler. Ancak bazı kadınlar için bu modelleri kullanmak yüzü fazla dolgun göstereceğinden bir hata olarak kabul edilir. Yüzünü ince göstermek isterken kazara şişman bir görünüme yol açabilecek hatalar şu şekilde listelenebilir.

  Saçlarınızı düz kullanmak, yüzünüzü daha çok ön plana çıkarır. Bu nedenle yüz daha iri görünür ve saçların boyu uzadıkça bu imaj daha da kuvvetlenir. Orta boy saçlar, hatta mümkünse çenenin biraz altından kesilen saçlar, en ideal boylardır. Saçlarını uzun kullanmak isteyenler ise omuz hizalarında kesimler tercih edebilir.

  Bele kadar uzanan saçlar, saçların üst kısmının hacimsiz görünmesine yol açabilir. Haliyle yüzünüz yine basık görünebilir.

  Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yapılmalı?

  Kısa saç modelleri denemek isteyenlere yüzünü iyi tanımasını ve yüzüne uygun modelleri değerlendirmesini öneririz. Kısa saçlarla birlikte genelde yanaklar ve alın bölgesi daha aydınlık görülür ve haliyle daha çok dikkat çeker. Saçların geri planda kalması bu bölgelerin daha dolgun görünmesine yol açar. Elbette yüzü kilolu göstermek isteyenler kısa saçlardan yardım alabilir hatta açık renklerle saçlarını iyice kamufle edebilirler.

  Saçlarını toplayarak kullanacak kadınlar, tüm saçları geriye aldığı ve ensede sakladığı modellerle yüzünün kilolu görünmesine yol açabilir. Eğer yüzünüzde çukurluklar ve ince bir ifade varsa bu modern görünümleri dilediğiniz gibi deneyebilirsiniz. Anca kilolu olup yüzü ince göstermek isteyenlerin, saçlarını tamamen arkaya taraması, çok sıkı bir şekilde ensede bağlayarak topuz ya da atkuyruğu yapması oldukça sakıncalıdır.

  Küt kesim doğru kullanıldığında yüzünüzü oldukça sempatik ve samimi bir imajla yeniden yaratmanızı sağlayabilir. Ancak bu kesim boylarının nasıl kullanıldığı oldukça önemlidir. Kulağın hemen altında biten küt saçları kısa kaküllerle birlikte kullanmak son dönemin trend saç modelleri arasında olsa da bu saçlar yanakları daha yuvarlaştırabilir.

  Kakül modelleri ise yüzünü daha küt, minik ya da zayıf göstermek isteyenlerin deneyebileceği fikirlerdendir. Düz kesimler kaküller için riskli olabilir ancak hafif katlı kesimleri kakülle birlikte kullanmak çok hareketli bir hava yakalamanızı sağlayabilir. Yalnızca unutulmaması gereken çok sık ve ince katların yüze hacim vereceği düşünülerek birkaç belirsiz kat kestirmenin yeterli olacağıdır.

  Yüzleri zayıf kadınlar için katlı saç kesim modelleri büyük bir hata olarak değerlendirilir. Fazla keskin hatların yumuşamasının yanı sıra fazla ince yüzün dolgunluk kazanması için dümdüz saçlar kullanmak çok daha etkili olacaktır. Saçları aynı boyda kullananlar için yanaklar daha kilolu bir görünüm kazanır. Yüzünüz fazla inceyse bu görünüm bir avantaj ancak elbette ki fazla kilolu kadınlar içinse yanakların dolgun değil tam tersi incelik kazanması amaç. Eğer saçlarınızı katlı kestirmenin sizin için ideal olduğunu düşünüyor ancak bu kesim şeklinden rahatsız oluyorsanız kısa modellere de göz atabilirsiniz.

  Yüzü fazla uzun olmakla birlikte dolgun olan ve incelik kazanması gerektiğini düşünenler, yine kakül modellerinden ilham alabilir. Ancak hem küt hem de dolgun yüzlerde kakül yüzü iyiden iyiye kısa gösterir ve yanaklara odaklanılmasını sağlar. Bu gibi hilelere dikkat ederek yüzünüzün uzunluğuna ya da genişliğine göre kakül isteyip istemediğinize karar vermelisiniz.

  Şişman Yüzler için Saç Modelleri

  Saçlarınızla birlikte harika görünmek için ihtiyacınız olan tüm ipuçlarından bahsettik. Ancak hala tam olarak ne gibi trend saç modelleri seçebileceğinizi bilmiyorsanız, biraz daha detaya inebiliriz.

  Dağınık Bob Kesim

  Saçlarınız Bob kesim modasına ayak uydurarak kısaltıldığında eminiz oldukça modern görünmenizi sağlayacaktır. Son birkaç senenin modası olan bu kesim hala gündemdeyken kesinlikle denemenizi öneririz. Ancak Bob kesimin tam çene hattından değil, çenenin biraz daha altından kesilmesi yanaklarınız dolgunsa onları daha ince göstermenizi sağlayacaktır.

  Saçları tamamen düz kullanmak, yüze yapışan ve yüzü ön plana çıkaran bir hata olacağından, şişman yüzler için saç modelleri arayanların Bob kesimle dağınıklığı birleştirmesini öneririz. Biraz şekillendirici ürün alıp parmak uçlarınızla tutamlara dağıtmak, eminiz saçlarınızın doğal dalgalarla büyüleyici olmasını sağlayacak.

  Perçemli Topuz

  Şık bir davete hazırlanıyor anca yüzü ince göstermek için saç modelleri arasından hangisini seçmeniz gerektiğini bilemiyor musunuz? Senelerin vazgeçilmez klasiği topuzlardan ilham alabilir, ancak bunu yüzünüze uygun düzenleyebiliriz.

  Saçlarınızı yandan ayırın ve ayırdığınız tarafı bir perçem gibi görünecek şekilde tel toka yardımıyla kulak bitimine sabitleyin. Yüzünüzü vurgulamamak için perçemi çok fazla sıkı tutturmayın, biraz gevşek şekilde bırakın. Şimdi saçlarınızın tamamını perçemin geldiği yanda dağınık bir topuz şeklinde bağlayın. Biraz spreyle çok bastırmadan elektriklenmeleri yatıştırın. Saçınızın boş kalan tarafından birkaç tutam serbest bırakarak bu tarafı da dengelemeyi unutmayın.

  Küt Doğal Saçlar

  Saçlarımızı hem şık hem de gündelik olarak kullanmanın en basit yolu onları salmak. Doğal haline bırakılan saçlar hem davet elbiselerine hem de iş kombinlerinize uyum sağlar. Ancak amacımız yüzü ince göstermek olduğundan unutulmaması gereken kesimin küt boylarda olması ve saça hafif bir dağınıklık verilmesidir.

  Saçlarınızı kalın maşa yardımıyla birkaç tutama ayırdıktan sonra deniz dalgaları görünümü verin. Parmaklarınızı saçlarınızın arasından geçirerek onları doğallaştırın ve bırakın saçlarınız yüzünüzün iki yanından şelale gibi omuzlarınıza insin.

  Siz de konuya dair görüşlerinizi ve sorularınızı yorumlar kısmında ekleyebilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.