Zayıf Yüzü Dolgun Gösteren Saç Modelleri

  02.12.2019
  2.580
  Zayıf Yüzü Dolgun Gösteren Saç Modelleri

  Zayıf Yüzü Dolgun Gösteren Saç Modelleri Kadınların hayattaki en büyük zevklerinden biri saçlarını değiştirmek ve yeni kesim modelleri denemek. Ancak rengi ya da şekli doğru seçmediğimizde en güzel aksesuarımız olan saçlarımızın bizi kötü göstermesine neden olabiliyoruz. Bu sebeple yüzü dolgun gösteren saç modelleri hakkında bilgi edinip bu hatalara düşmemeniz gerekiyor.

  Bazı küçük makyaj hileleri nasıl ki bizi daha zayıf bir yüze sahipmiş gibi gösteriyorsa, aynı şekilde bazı saçlarla da yüzünü daha ince kılmak mümkün. Ancak yanlış taramalarla ve kesimlerle tam tersi yüzün daha dolgun görünmesi ve haliyle daha kilolu görünmek de mümkün. Bu sebeple saçlarını yenilerken ister rengi olsun ister şekli ister kesimi, saçlarını seni harika göstermek amacıyla nasıl kullanacağını iyi bilmelisin.

  Yüzü dolgun gösteren modeller aslında doğru püf noktaları ile oldukça kolay ve hızlı bir hal alabiliyor. Önemli olan tarzından emin olmanız ve yüzünü iyi tanımanız. Gelelim bu modeller için bilmeniz gereken önerilere.

  Yüzü Dolgun Gösteren Saçlar

  Yüzün ince ve uzunsa saçlarının düz olması kabul edilebilir. Ancak bu düzlükleri katlı kesimlerle birlikte kullanmanı öneririz. Ayrıca çok uzun saçlar da kesimi doğru olsa bile düz inişler nedeniyle saçların sönük durmasına ve yüzün ön plana çıkmasına neden olur. Bu sebeple saçlarınızı omuz hizasının çok altında kullanmamalısınız.

  Düz saç modelleri denemek isteyenler, eğer yüzleri zayıfsa ve biraz daha yüzlerini ön plana çıkararak yanaklarına dolgunluk vermek istiyorlarsa, diledikleri modeli seçebilirler. Ancak dümdüz kullanılan saçlar kafa derisine yapışık bir görünümden dolayı hali hazırda yüzü kilolu olanlara tavsiye edilmez. Saçları dalgalı kullanmak ya da düz olacaksa da kat eklemek, dolgun yanakları kamufle etmek için daha akıllıca olacaktır.

  Yüzünüzün uzun bir yapısı varsa ve çok ince görünüyorsa o zaman deneyebileceğiniz bir diğer kilolu gösteren saç modeli seçeneği de topuzdur. Topuzlarla saçları alından alır ve böylece yüzü ön plana çıkarırsınız.  Ancak tepeden yapılan topuzlar uzunluğu artıracağından enseden ya da kafa arkasından topuz yapmanız gerekir. Topuz kullanamayacak kadar kısa saçları olanlar ise tüm saçlarını enseye kadar yapışık bir şekilde getirip her bir tutamı tel tokalarla sabitleyebilirler.

  Atkuyruğu da yine saçları kafa arkasında toplayıp yüzü öne çıkarmanın bir diğer yoludur.  Zayıf görünen yüze dolgunluk vermek için saçları tarayarak arkaya almanız ve kabarıklıkları tel tokalarla sabitlemeniz yeterlidir. Ayrıca yüzü kilolu gösteren makyaj modelleri de denenerek daha da dolgun yüz hatları yaratılabilir.

  Atkuyruğuyla ya da topuzlarla birlikte kakül kullanmak son dönemin en sık tercih edilen trendlerinden. Ancak yüzünün yapısı uzun – ince olan kadınlara bu modelleri önermiyoruz. Kakül modelleri, alnı sakladığı için hali hazırda ince olan yüzü iyice küçük ve hacimsiz göstereceği için kakül kestirmek isteyenlerin yüzlerini bir kere daha değerlendirmeleri gerekiyor.

  Yüzü Daha Kilolu Gösteren Saçlar Nelerdir?

  Zayıf kadınların yüzleri için hatlarını ön plana çıkarmasının, yüzü daha dolgun gösteren modeller uygulamada asıl amaç olduğunu açıkladık. Ancak hatları belirginleştirmesi gereken bu saçların tam olarak nasıl görünmesine gerektiğine hala karar veremediysen sana yardımcı olalım:

  Mini topuz

  Modern topuzların hem şık kadınların iş hayatında hem de sportif kadınların gündelik hayatında çok daha etkileyici görünmelerini sağladığını fark etmişsinizdir. Ancak bilmeniz gereken topuzların hafif dağınık ve minik olduğunda ekstra modern göründüğüdür.

  Yüzü dolgun göstermek için saçlarının yanlarını yapışık şekilde tarayın ve tel bir tokayla sıkıştırın. Şimdi de karar vermeniz gereken yüz uzunluğunuz. Eğer alnınız fazla alçaksa kafanızın üzerindeki saçları hafif kabartabilirsiniz. Ancak uzun bir yüz yapınız varsa tıpkı yanlar gibi üstü de yapışık şekilde arkaya tarayın. Şimdi saçlarınızı olabildiğince çok dolayarak minicik bir topuz yapın. Kulak arkasından birkaç tutam çıkararak saçlarınıza dağınıklık verin. Eminiz bu şekilde tüm giysilerinizi çok rahat kombinleyebileceksiniz.

  Tokasız Atkuyruğu

  Saçlarınızın tamamını arkaya doğru tarayın ve biraz spreyle parlak bir görünüm kazanmasının yanı sıra yatışmasını sağlayın. Şimdi de lastik tokayla enseye yakın bir atkuyruğu yapın. Kuyruktan bir tutam ayırın ve bu tutamı tüm kuyruğun etrafına ucu gelene kadar dolayın. Ucunu ise ensede görünmeyecek şekilde bir tel tokayla sabitleyin. Yanakları dolgun gösteren saç modelleri görüldüğü gibi aynı zamanda şık ve modern. Çökük bulduğunuz hatlarınız bu şekilde çok daha dolgun görünecek, saçlarınız ise harika görünmenizi sağlayacak.

  Kısa Saçlar

  Saçlarınız dalgalıysa ve hatlarınızı dolgunlaştırmak istiyorsanız her seferinde onları düzleştirmek sizin için olabilir. Ayrıca saçları her gün düzleştirdiğinizde ciddi hasar verebilir, yıpranmalara, kırılmalara ve sertleşmelerine yol açarsınız. Yine de kilolu gösteren saç modelleri arasında sizin için de bir çözüm var: Kısa saçlar.

  Saçlarınızı düzleştirmek yerine kısacık kestirmeniz de yüzünüzü vurgulayan ve bu şekilde çökük bölgeleri daha dolgun göstererek sempatik bir imaja sahip olmanızı sağlayacak bir fikirdir. Kısa saçların kullanışsız olduğu algısı aslında bir dedikodudan ibaret. Çünkü minik saç aksesuarları ile gündelik kullanımda oldukça pratik olan bu saçları gösterişli saçlarla dakikalar içinde daha şık bir geceye de hazırlayabilirsiniz. Böyle düşünüldüğünde uzun ve düz saçlardan bile daha kullanışlı oldukları fark edilecektir.

  Saç Bantlı Modeller

  Saçlarını yüzünün önünden çekip hatlarını yüzü dolgun gösteren saçlar ile daha belirgin kılmak istiyorsan yalnızca bir saç bandı bile yeterli olabilir. Tüm saçlarını arkaya atın ve renkli bir saç bandı takmayı unutmayın. Yazın plaj modasının gözdelerinden biri olan saç bantları ister kalın ister ince modelleri ile tarzınızı ortaya koymanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bu aksesuarlardan kıvırcık, dalgalı ya da düz fark etmeksizin tüm saç tipleri faydalanabilirler. Hem kakül ya da kat kestirdiyseniz ve modeli beğenmediyseniz için pişman olduysanız yine bu şekilde saçlarınız kendini toplayana kadar onları bu şekilde gizleyebilirsiniz.

  Siz de daha kilolu gösteren saçlar arasından beğendiklerinizi deneyebilir, kendi yüzünüze daha çok yakıştığını düşündüğünüz küçük detaylarla geliştirebilirsiniz. Tüm görüşlerinizi, fikir ve sorularınızı bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.