Zayıflamak İçin Etkili Diyet

04.10.2018
953
Zayıflamak İçin Etkili Diyet

Kolayca Zayıflamanın Yolları

Beslenme hatalarından dolayı vücudun olması gerekenden daha fazla yağ biriktirmesi fazla kilo olarak adlandırılmaktadır. Fazla kilo kişinin sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Fazla kilolu olan kişiler rahat bir yaşam sürememek ve hoş olmayan bir görünüme sahip olmaktan dolayı mutsuzluk hissederler.

En Etkili Diyet

Diyet ise; bu kilolardan kurtulmak ve kişinin ideal kilosuna ulaşmak için uyguladığı beslenme programına verilen isimdir. Diyet programları ile beslenme düzeni oluşturmak, sağlıklı ve vücuda faydalı besinlerin tüketilmesi, vücudun normal kiloya ulaşması hedeflenmektedir. Diyet vücut direncini ve metabolizma hızını arttırarak vücutta biriken yağların yakımını hızlandırmaktadır.

Hızlı Kilo Verme Diyeti

Diyet çoğu zaman ürkütücü olarak algılansa da, tüm diyet programlarında kişinin vücudu için gereksiz olan besinlerden uzak durmasını, gerekli olan besinlerden ise fazla alınmasını engellemeyi amaçlamaktadır. Besin değeri yüksek besinlerin tüketilmesi metabolizma hızını arttırmakta ve metabolizmanın hızlı çalışması için gerekli olan enerjiyi de vücudun yağ depolarından alınmasını sağlamaktadır. Diyetin zayıflamaya etkisi ise, doğru diyet uygulamakla yakından ilgilidir. Doğru diyet programını uygulamak rahat bir şekilde kilolardan kurtulmayı sağlamaktadır.

Doğru Diyet Nasıl Yapılır

Diyet ile kişilerin çok daha sağlıklı bir yaşama ulaşması hedeflenmektedir. Bu nedenle de diyet programının da kişinin sağlığını destekleyecek nitelikte olması gerekmektedir. Doğru diyet programı ise tamamen kişiye göre hazırlanan diyet programıdır. Herhangi bir sağlık problemi olmayan kişiler hemen hemen tüm diyet programına uyum sağlayabilecektir. Zayıflama Diyeti

Ancak kişinin doktor kontrolü sonrasında sağlıklı bir şekilde diyet uygulaması ise çok daha başarılı bir şekilde kilo vermesini sağlayacaktır. Diyet programını gerçekler doğrultusunda belirlemek ve bu programa sadık kalmak ise diyetin zayıflamaya etkisi olduğunu açıkça gösterecektir. Diyet uygulamalarında asıl amaç ise kişi belirli bir kiloya ulaştırırken, doğru beslenme ve yenilen gıdaların kontrollü yenilmesini alışkanlık haline getirmektedir.

Doğru diyet programına ilave edilen egzersiz ya da spor aktiviteleri ile sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflamak mümkün olmaktadır. Doğru diyet kavramını tanımlayacak olursak şu tanımı yapabiliriz. Doğru diyet; kişinin tüm özelliklerini göz önünde bulundurularak, kişinin sağlıklı bir yaşam sürmesi için gerekli olan kiloya ulaşmasını ve dengeli beslenme ile birlikte hareketli yaşam tarzını benimsemesini amaçlayan alışma disiplinidir.

Zayıflamak İçin Diyet Nasıl Olmalı?

Öncelikle diyetin amacını bilmek ve kalıcı çözüme ulaşmak hedeflenmelidir. Böylece başarılı sonucu elde etmek çok daha kolay olacaktır.

Sağlıklı beslenmenin alışkanlık hatta yaşam biçimine dönüşmesi için bu programın uygulandığı bilincinde olunmalı. Bu sayede programa uymak ve kilolardan kurtularak, tekrar kilo alımının da önüne geçmek mümkün olacaktır.

Metabolizmayı hızlandıracak, bağışıklığı güçlendirecek ve vücudun ihtiyacı olan besin değerini içeren gıdalar mutlaka diyet listesinde yer almalı. Böylece yağ yakımının hızlanması desteklenmelidir.

Keskin kurallardan kaçınmaya ve yasaklardan uzak durmaya özellikle dikkat edilmelidir. Başarı ile sonuçlanan tüm diyet programlarında yasak olmadığına, her besinden tüketilirken kilo yapıcı ya da besin değeri az olan gıdalardan minimum seviyede yer aldığına dikkat edilmeli. Böylece kişinin iradesini kullanarak daha sağlıklı bir şekilde kilo vermesi sağlanmalıdır.

Alkali Diyet Listesi

Bu diyet programında alkali su kullanımı ön planda tutulmaktadır. Peki, bu alkali su nasıl hazırlanır? Öncelikle alkali suyun hazırlanmasını ele alalım. 2 litre su içerisine 1 tatlı kaşığı karbonat eklenerek alkali su elde etmek son derece kolaydır.

1 Haftalık Kolay Diyet Listesi

Güne başlarken hazırlamış olduğunuz alkali su içerisini az miktarda bal ve limon ekleyerek, bu karışımdan içerek başlayın. Bir hafta süre ile uygulayacağınız diyet listesi ile birlikte bu suyu kullanmalısınız. Bu diyet süresince yapılan çaylarda ve yemeklerde kullanabilirsiniz. Diyetin özelliği ise alkali su ile yapılıyor olmasından geliyor.

Zayıflama Diyet Listesi

Sabah kahvaltısında: Az yağlı ya da yağsız yoğurt, 5-7 kaşık yulaf ezmesi, birkaç adet ceviz, bir tatlı kaşığı tarçın ve 3-5 adet kuru erik

Kahvaltı sonrasında 1 bardak rezene çayı. Bu çayı da daha önce hazırlamış olduğunuz alkali su ile yapıyorsunuz.

Kahvaltı ara öğünü: 1 adet elma ya da armut ile içerisine nane eklenmiş bir şişe maden suyu

Öğle yemeği: 1 kase brokoli ya da karnabahar çorbası, 1 dilim çavdar ekmeği ya da zeytin yağı ile hazırlanmış havuç salatası

Öğle ara öğünü: 1 adet yeşil elma ya da armut ile 1 tane kivi, 1 avuç dolusu çiğ badem ve 1 fincan alkali su ile yapılmış beyaz çay

Akşam yemeği: Izgara balık, su buharı ile pişirilmiş bürüksel lahanası ya da beyaz lahana, taze kerevizli salata bol limonlu

Genel olarak bu liste içeriğine uygun ve besin değeri bunlara yakın olan farklı gıdalar ile çeşitlendirilerek diyet listesini uygulayabilirsiniz. Vücudun kendine gelmesi ve dinlenmesi için özellikle besleyici ve besin değeri yüksek gıdalar tercih edilmektedir. Ayrıca alkali su ile vücudun arındırılması ve yeni ve sağlıklı beslenme düzenine alışması çok daha kolay olmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet