Zeytinyağlı İncirin Faydaları Nelerdir? Zeytinyağı İncir Kürü Nasıl Yapılır?

26.02.2021
3.962
Zeytinyağlı İncirin Faydaları Nelerdir? Zeytinyağı İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Zeytinyağlı İncirin Faydaları Nelerdir? Zeytinyağı İncir Kürü Nasıl Yapılır? İnsan sağlığı için her ikisi de ayrı ayrı faydaları ile ön plana çıkan şifa dolu mucize bitkilerden incirin ve zeytinin buluştuğu harika bir sağlık iksiri olan zeytinyağı ve incir kürü adı ayetlerde dahi geçecek kadar etkili bir uygulama. Zeytinyağı incir kürü sayesinde genel sağlığını koruyanlar bir yana, hastalıklarını tedavi edenlerin de bir hayli fazla olması oldukça dikkat çekici bulunmakta. Siz de kanserden diyabete kadar pek çok hastalıkla savaşan, ciltten iç organlara kadar pek çok sistemi koruyan bu kürün detaylarını bizimle hemen öğrenebilirsiniz.

Kuru İncir ve Zeytinyağı Kürü Faydalı mıdır?

İçerdiği yüksek kalsiyum ve fosfor oranı sayesinde kemik ve diş sağlığı başta olmak üzere pek çok konuda sağlığı destekleyen incirin, yoğun vitamin ve mineral oranıyla yüzyıllardır sağlık kaynağı halini alan zeytinyağıyla bir araya gelmesi, elbette pek çok faydayı da beraberinde getiriyor. İkisi de ayrı ayrı önemli etkilere sahip olsalar da bir araya geldiklerinde tam bir savunma kalkanına ve sağlık bombasına dönüşen bu ikili, pek çok bitkisel tedavi uzmanının da dilinden düşmüyor.

Zeytinyağı İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Hazırlanışı bir hayli düşük maliyetli, pratik ve kolay olan kür için elbette ana malzemelerimiz zeytinyağı ve incir. Zeytinyağlı incir yapımı için küçük bir cam kavanoz içerisine 3 yemek kaşığı zeytinyağı koyup, 2 adet dilimlenmiş kuru incir ilave edip, bu karışımı 1 gün boyunca bekletmeniz yeterli. Bir gün boyunca kapağını sıkıca kapatarak ve hiç açmayarak tam anlamıyla hazırlanmış olan kür karışımı, yalnızca incirlerinin yenmesiyle vücuda alınmaktadır. Yediğiniz incirlerin yerine yenisini koyarak kürü daimi olarak devam ettirebilir, tek bir kavanozla her zaman uygulamayı yapmaya devam edebilirsiniz.

Zeytinyağı İncir Kürü Nasıl Uygulanır?

Bir ay boyunca düzenli şekilde uyguladığınızda etkilerini göreceğiniz kürün, özellikle sabah aç karna ve kahvaltıdan önce tüketilmesi önerilmektedir. Her gün bir dilim tüketmeniz yeterli olan incirleri yerine yenisini ekleyerek zamana bölüp tüketmeniz halinde daha rahat ve keyifli bir uygulama sağlamış olabilirsiniz.

Zeytinyağlı İncir Kürünün Faydaları Nelerdir?

Özellikle cinsel sağlığı koruma ve güçlendirme konusundaki faydalarıyla ön plana çıkan bu sağlık deposu kürün, erkekler tarafından uygulanması halinde cinsel gücün yanı sıra sperm kalitesini de arttırmaya etkili olduğu biliniyor. Özellikle hamilelik isteyen kadınlar ve eşleri tarafından uygulanması gereken zeytinyağı incir kürü faydaları sayesinde kuru incirin de zeytinyağının da besin değerini bir arada almanızı sağlıyor.

İçerdiği yapı taşları sayesinde bir diğer önemli fayda alanı sindirim sistemi olan zeytinyağlı incir faydaları sayesinde kabızlık, hazımsızlık sorunlarına da çözüm olabiliyor. Bağırsak hareketlerini destekleyen bu kür sayesinde bağırsağın iç duvarı yenilenerek aynı zamanda sindirim sisteminin uzun dönemdeki sağlığı da korunmuş oluyor.

Zeytinyağı İncir Kürü Öksürüğe İyi Gelir mi?

Boğaz enfeksiyonu gibi ayakta tedavi edilen ancak gündelik hayatı etkileyen sorunlar için son derece yardımcı olan zeytinyağı ve incir özellikle boğaz ve solunum yollarının yumuşayarak rahatlaması için önerilmektedir. Boğaz enfeksiyonlarının en temel belirtilerinden olan öksürüğe iyi geldiği bilinen bu kür sayesinde kısa sürede etki hissedilmekte, ancak astım gibi kronik solunum yolu hastalıkları olanların ara vermeden 6 ay kürü denemeleri ve böylece etkileri güçlendirmesi ve kalıcı kılması önerilmektedir.

Zeytinyağı ve İncir Tüketmenin Diğer Faydaları Nelerdir?

  • B vitamini kompleksleri bakımından oldukça güçlü bir bitki olan incirin düzenli tüketimi halinde hafıza ve sinir sistemine de iyi geldiği bilinmekte, kürün düzenli uygulanması özellikle hafızanın ve bilişsel fonksiyonların korunması için tavsiye edilmektedir.
  • Kuru incirin tatlı ihtiyacını doğal ve faydalı şekilde sağlıyor olması özellikle diyet yapan veya kilosu hakkında endişeleri olanlar için uygun bulunmakta, yüksek kalorisine karşın doğal şekerler içerdiği için kilo almaksızın enerji ve zindelik kazanmak isteyenler için yine incirden ve zeytinyağından faydalanmak son derece mantıklı olmaktadır.
  • Zeytinyağlı incir tüketenler bol lifli bir besin olan inciri düzenli tüketmeleri ile birlikte midelerinde gün boyu rahatlık hissetmekte, mide yanması veya ekşimesi gibi sorunlardan anında kurtulabilmektedir.
  • Bol miktarda vitamin ve mineral içeren incirin özellikle kemik sağlığını korumak isteyenler tarafından tüketilmesi önerilmekte, diş sağlığını da aynı şekilde destekleyen bu faydalı kürle birlikte menopoz döneminde sık karşılaşılan bir sorun olan kemik erimesinin önüne geçilebilmektedir.

 

Doktorunuza danışarak ve sizin beslenmenize uygunluğundan emin olarak uygulayabileceğiniz bu kürü her dönemde ve her hastalık karşısında deneyebilir, ayetlere konu olacak kadar ünlü ve faydalı görülen bu şifa dolu karışımla çok daha güçlü ve zinde olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Bedava İnternet