Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

  02.09.2019
  1.154
  Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

  Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? İçinde bulunduğumuz internet çağında pek çok tüketici için alışverişin de en kolay ve keyifli yöntemi elbette internet alışverişidir. Ancak internet üzerinden alışveriş yapmak için kartınızın ayarlarının buna uygun olması gerekmektedir. En çok tercih ettiğimiz bankalardan Ziraat Bankası ile çalışan tüketiciler için kartının ayarlamalarını yapmak bir soru işareti olabilir. Bu nedenle sizler için düzenlediğimiz rehberde Ziraat Kart internet alışverişine nasıl açılır sorusunun yanıtlarını bulabilirsiniz.

  İnternet Alışverişlerine Düzenleme

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından verilen karar neticesinde, 31.01.2018 tarihi itibariyle şirket ve sanal kartlar haricindeki tüm banka ve kredi kartları e-ticaret yani internet üzerinden alışveriş işlemlerine olarak sunulacaktır. Siz de kartınızı aldıktan sonrasında bankaların ATM’lerinden ya da şubelerinden, mobil uygulama üzerinden ya da internet şubesi aracığıyla kartlarınıza internet kullanımı için onay verebiliriniz.

  3D Secure nedir? Ziraat Kartla İnternetten Nasıl Alışveriş Yapılır?

  3D Secure sistemi, internet üzerinden banka kartı ya da kredi kartı aracılığıyla yapılan alışverişlerinizde, güvenle işlemlerin tamamlanması için uygulanan bir sistemdir. Ziraat Kart kullanıcılarına sunulan güvenli internet alışverişi özelliği, Visa International ve MasterCard International şirketlerinin sunduğu bir ayrıcalıktır. Bu özellik nedeniyle internet alışverişi yapanlara, işlemin onaylanması için kayıtlı telefon numarasına bir 3D Secure şifresi gönderilir ve bu şifrenin tanımlanması istenir. Bu sayede kartı kullanarak alışveriş yapanların kart sahibi olduğu teyit edilir ve internet alışverişinin güvenle tamamlanması sağlanır.

  Ziraat Mobilden İnternet Alışveriş Açma?

  Peki internette güvenli alışveriş yapabilmek için kartınızın gerekli ayarlarını nasıl yaparsınız, yani Ziraat kart internet alışverişine nasıl açılır? Aslında Ziraat Bankası kullanıcılara verildiği zaman güvenli internet alışverişi için otomatik olarak açıktır. Bu kartın yine bu özelliği çerçevesinde alışveriş yapmak için banka sisteminde kayıtlı olan telefon numarasına kısa mesaj olarak gelecek olan tek kullanımlık şifre ile işlem yapılabilmektedir. Şifreyi girdiğiniz zaman maskeli bir şekilde ekranda telefon numaranız görüntülenmekte ve sorunsuz şekilde işlemin gerçekleştirilmesi için telefon numaranızı teyit etmeniz gerekmektedir.

  Sistemde hali hazırda kayıtlı ve şu an kullanmakta olduğunuz bir telefon numarası kayıtlı değilse önce ekranda, telefon numaranızın kaydedilmesi için şubeye yönlendirilmenizi sağlayacak olan bir pencere açılacaktır. Bu ekranın açılmasıyla birlikte, güvenli internet alışverişi seçeneğinden faydalanarak işleminizi yapmanız için en yakınınızda bulunan Ziraat Bankası şubemize gidip telefon numaranızın kayıt işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bankalar bu işlemi yüz yüze ve direkt şubeye olan şahsi başvurunuzla yapmaktadır ve güvenliğiniz için internet üzerinden böyle bir bilginin teyit edilmesini sağlamamaktadır.

  Ziraat İnternet Alışverişi Açma Sms?

  Cep telefonunuza tanımlanan tek seferlik kullanım sağlayan şifrenizi yanlış girmeniz gibi bir durum söz konusu olabilir. İlk seferde yanlış girilmesi sorun teşkil etmeyen bu şifrenin, ardı ardına 3 kere yanlış girilmesi halinde güvenliğiniz düşünülerek otomatik olarak 1 saat boyunca kart kullanıma kapatılacaktır. Ancak bu sorunun da telafisi vardır, çünkü tam 1 saat sonra yine bu şifreyle kartınızı kullanmanız mümkün olmaktadır.

  MasterCard SecureCode ve Verified by Visa logolarını gördüğünüz her internet sitesi üzerinden güvenli online alışveriş yapmanız mümkündür.

  Kişisel Güvenlik Mesajı yani PAM,  Ziraat Bankası üzerinden yapılan internet alışverişlerinde 3D Secure Hesap Yöneticisi’nin kullanılmasıyla oluşturulan bir görsel metindir. Alışveriş işleminiz sırasında ekranda belirecek olan şifre kutucuğu içerisinde size özel verilen Kişisel Güvenlik Mesajını görüp, kartınızın Ziraat Bankası’na ait olduğunu sisteme tanımlayabilirsiniz. 3D Secure Hesap Yöneticisi sistemini kullanmak suretiyle Kişisel Güvenlik Mesajı oluşturmadıysanız, o zaman şifre ekranında belirmesi gereken metin kısmı boş şekilde görülecektir.

  Ziraat Bankası Kartı İnternetten Alışverişe Nasıl Açılır?

  Tüm bu işlemleri anlattığımıza göre, Ziraat Bankası kartı internetten alışverişe nasıl açılır sorusunun yanıtına da geçebiliriz. Kredi kartının internet üzerinden kullanımına onay vermeyen banka müşterileri için kartın online olarak kullanımı kapalı kalacaktır. Önceden otomatik olarak sizlere online kullanıma açık halde verilen bu kartlar yeni düzenlemeler ile sizin onayınızı gerektirmektedir. Peki o zaman online alışveriş için Ziraat karta nasıl onay vereceğinizi öğrenelim.

  Ziraat kredi kartını internet alışverişine açma ve bu amaçla karta onay verme adımları her kullanıcının uygulayabileceği kadar basittir. Yeni gelen sistemle birlikte kartın online alışveriş için kullanımına öncelikle tüketicinin onay vermesi şartı gerekmektedir. Ancak yalnızca birkaç küçük işlem yapmak suretiyle kartın kullanıma açık hale gelmesi mümkün olacaktır. Ziraat Bankası kredi kartıyla internet alışverişi için onay verme işlemlerini sizler için bir araya getirdik.

  Ziraat Bankası Kartına İnternet Alışverişi için Onay Verme İşlemleri

  Ziraat kartınıza internet üzerinden yapılacak alışverişler için onay vermenin en pratik yolu şüphesiz ki Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçmektir. Bunun için isterseniz 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 şeklinde iki farklı numara üzerinden Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri yetkililerine ulaşabilirsiniz.

  Bankarttınızı online işlemlere tanımlamanın bir diğer yolu da elbette Ziraat Bankası internet şubesi veya Ziraat Bankası şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz. Direkt olarak size en yakın banka şubesine başvurarak işlemlerinizi çok daha kolay yoldan da halledebilirsiniz. Ancak şubeye erişiminiz yoksa ve Ziraat Bankası internet şubesi kullanıcıysanız, yine kart ayarlarınız kısmında bu onaya dair seçenekleri bulabilirsiniz.

  Bankkart içerisindeki bakiyenin yapacağınız internet alışverişi için yeterli olması halinde, bu kartı kabul eden herhangi bir siteden alışverişinizi yapabilirsiniz. Ancak e-ticaret amaçlı işlemleriniz için kartınıza tanınan en yüksek limit 1.000 TL’dir. Kartınızın hem yurtiçi hem de yurtdışı e-ticaret işlemlerini, internet şube ve mobil uygulama içerisinde yer alan kart ayarları içerisinde bulunan seçenekler aracılığıyla yönetebilirsiniz.

  Siz de Ziraat Bankası kartı internet alışverişine açma işlemleri hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre artık güvenle alışverişlerinizi tamamlayabilir, konuyla ilgili tüm sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.